Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Baird (Pinta), Bałtyk-Pacific Colaboration Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
    W tym najgorsze jest to, że na lokalnym, japońskim rynku, Ci co kupią to piwo będą myśleć, że tak smakuje typowy Porter Bałtycki.
    Mam wątpliwości czy przeciętni samuraje w ogóle znają się na mało popularnym tam stylu porter a już szczególnie rozpoznają portera bałtyckiego.
    Ja jako Janusz nawet nie będąc gobletowym blogociumkaczem za bardzo nie wiem czym różni się bałtycki od nie-bałtyckiego ale być może chodzi o tego naszego rodzimego alko-kopa procentowego czego nie ma np w cienkich jak żarty Pietrzaka porterach angielskich.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4305

      #17
      Można być spokojnym. Ta kooperacja nie jest ani bałtyckim alko-kopem, ani brytyjską cienizną.

      Comment

      • kaczka116
        Senior
        • 10-2015
        • 1350

        #18
        Tutaj jezeli.chodzi i zasyp to wina stoi po stronie Baird, to oni spieprzyli, Pinta stala za strona chmielenia. A kozlak z tego co kojarze ma nuty melanoidynowe a tutaj nie bylo tego, raczej ciekawy ciemny nie kozlakowy lager

        Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
        Nie mów hop zanim nie nachmielisz
        Untappd

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #19
          Piwo zakupione w Marii. Butelka 0,33l. Moc 8,5%, ekstrakt 20,5 Blg. Kolor ciemny wiśniowy, brązowy. Pod światło piwo przejrzyste, trochę mętne. Piana lekko brązowa, niejednorodna. Duża, ale na początku szybko opada. Później niewielka trzyma się dobrze. Zapach średnio mocny. Słodowy, ciemne słody, owoce suszone, śliwka, słody melanoidynowe, nuty korzenne zapewne od chmielu. Smak odmienny od Porteru, ale z wyraźnymi nawiązaniami. Umiarkowana słodycz, nuty chlebowe, troszkę karmelu, grzejący alkohol. Wyraźna korzenna, ziołowa goryczka na koniec. Posmak krótki, ale z czasem w ustach zaczyna zalegać. Wysycenie średnie, niskie. Podobne do naszych porterów. Opakowanie (jak na foto sibarha i Dzoshu) dopracowane, nie brzydkie z firmowym kapslem. Szkoda, że mało japońskie. Parametry podane. Piwo dobre, ciekawe, moim zdaniem trochę nawiązujące do Porteru Bałtyckiego. Taka wariacja na temat. W porównaniu do klasyka za lekkie. Oceniam na 4+ (1 - 6)
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • Promil03
            Senior
            • 10-2007
            • 2833

            #20
            A ono nie jest już dawno po terminie?

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #21
              Ona, recenzja piwa jest w terminie.
              Pite i opisane w terminie, dawno temu. Ino z opóźnieniem zamieściłem.
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎