Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kapsle polskie - nowości! Temat zbiorczy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    #16
    Cooperku (Cóperku tudzież Cuperku) - używaj opcji "edytuj" zamiast powtarzać się po trzy razy.
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      a czy to znaczy że zamieszczone przeze mnie kapsle też się zaliczają jako inne?, są ściągnięte z częstochowskich piw kupionych miesiąc temu, jak widać jest na nich stempel
      Attached Files
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #18
        Sorry ale w browcu jestem dopiero od 3 tygodni i nie mam zielonego pojęcia do czego służy to edytowanie. Może z czasem zczaję.Te Czestochowy to jest pewna zagwostka bo nie wiem czy uznawać inny kolor w przypadku nadruków , ale i tak jest to problem teoretyczny bo tych kapsli nie mam
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #19
          tak dla wyjaśnienia, na Kmicicu były tylko czerwone kapsle, na Bohunie tylko zielone, czyli jeden gatunek piwa to jeden kolor kapsli, nie było tu zadnego pomieszania z poplątaniem
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • paveuek
            Senior
            • 09-2001
            • 410

            #20
            Ja na przykład zbieram takie kapsle i traktuję je tak samo jak te z nadrukiem, mam jeden kapsel tego typu:
            Attached Files
            Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
            Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

            Comment

            • Kudłaty
              Senior
              • 09-2001
              • 1972

              #21
              robox napisał(a)
              We Wrocku do dostania? Jak tak to gdzie? Już startuję.
              Kupiłem piwko koło Ogrodu Botanicznego w spożywczaku na przeciwko "Piwopija". Cena chyba 1,80 w bezzwrotnej butelce.
              Szkoda, że nie ma tam tych trzech rodzajów kapsli

              Comment

              • Kudłaty
                Senior
                • 09-2001
                • 1972

                #22
                Brau Union na swoim piwie Edelmeister też ma nowy kapsel zamaisat czystego ten:
                Attached Files

                Comment

                • robox
                  = kapslarz =
                  • 11-2002
                  • 8188

                  #23
                  Kudłaty napisał(a)

                  Kupiłem piwko koło Ogrodu Botanicznego w spożywczaku na przeciwko "Piwopija". Cena chyba 1,80 w bezzwrotnej butelce.
                  Szkoda, że nie ma tam tych trzech rodzajów kapsli
                  Byłem, kupiłem, wypiłem.
                  W "Piwopiju" i "Piwoszu" kupiłem Okocim O.K.BEER z nowym kapslem. Mogę tylko go opisać: Biały kapsel i sam napis tego piwa.

                  Comment

                  • robox
                    = kapslarz =
                    • 11-2002
                    • 8188

                    #24
                    Kudłaty napisał(a)
                    Brau Union na swoim piwie Edelmeister też ma nowy kapsel zamaisat czystego ten:
                    Widziałem też tego kapsla na butelkach 0,33l Kuntersztyna Pilsnera.

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #25
                      Ten zloty kapsel na Edelmeistera , z jakiego jest browaru ? Rakszawa czy Bydgoszcz ?(Choć pewnie na kontrze było ogólne info:Brau Union i adres siedziby w W-wie)
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • Kudłaty
                        Senior
                        • 09-2001
                        • 1972

                        #26
                        Zgadza się adres był do centrali w Warszawie.

                        Comment

                        • RAFIFAFI
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 188

                          #27
                          becik napisał(a)
                          tak dla wyjaśnienia, na Kmicicu były tylko czerwone kapsle, na Bohunie tylko zielone, czyli jeden gatunek piwa to jeden kolor kapsli, nie było tu zadnego pomieszania z poplątaniem
                          Dokładnie tak. Mam jeszcze z takim stemplem ale tło jest złote (pochodził z Pilsa). Wcześniej browar z Częstochowy miał na na takim złotym kapslu inny stempel zamiast BR.KMICIC było BR.Cz-wa +data, który też zaliczam do kolekcji.
                          Tylko z butli!

                          Comment

                          • Kudłaty
                            Senior
                            • 09-2001
                            • 1972

                            #28
                            Ja miałem nie zaliczać kapsli z innymi sygnaturami, ale na przykład z Lwówka mam 3 kapsle jednego piwa i każdy jest inny, bo mają inne troszeczke napisy.

                            Comment

                            • ppns
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 1737

                              #29
                              Aj nie wiem drodzy kapslarze ,obeznani z przyporządkowywaniem
                              okazów do poszczególnych kategoii , gdzie ja mam umieścić
                              poniższy okaz. Puk , puk , mistrzowie , może wiecie , z jakiego
                              piwa pochodzi ten kapsel ?
                              Attached Files
                              piwoppns@wp.pl

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                #30
                                Sam go stworzyłeś ?
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎