Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Zimowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Żywiec
    Senior
    • 12-2001
    • 1571

    Żywiec, Zimowe

    Już na Forum wspominano o piwie Zimowym z Żywca ale przy okazji innej marki żywieckiej. Czy ktoś pamięta te warzone tylko w sezonach 99/00 i 00/01 piwo. Tradycja warzenia piw zimowych sięga drugiej połowy XIX wieku. Obecnie poza Żywcem w Polsce nikt nie próbował tego robić ale np. w USA piwa takie się warzy. Miałem ostatnio okazję degustować piwo zimowe z browaru Samuel Adams w Bostonie. Pychota. Polecam wszytkim!!!
    Attached Files
  • piwit
    † Piwosz w Raju
    • 11-2001
    • 32

    #2
    Re: Piwo Zimowe

    Żywiec napisal/a
    Już na Forum wspominano o piwie Zimowym z Żywca ale przy okazji innej marki żywieckiej. Czy ktoś pamięta te warzone tylko w sezonach 99/00 i 00/01 piwo. Tradycja warzenia piw zimowych sięga drugiej połowy XIX wieku. Obecnie poza Żywcem w Polsce nikt nie próbował tego robić ale np. w USA piwa takie się warzy. Miałem ostatnio okazję degustować piwo zimowe z browaru Samuel Adams w Bostonie. Pychota. Polecam wszytkim!!!
    Zgadzam sie z Toba co do Samuela Adamsa, (cholera cos sie strasznie zgodny na stare lata robie),ale badz laskaw mi powiedziec czy i w tym sezonie bedzie piwo zimowe z Zywca,
    a jesli tak - to gdzie bedzie sie mozna na nie zalapac.
    W najlepszym wypadku uda mi sie przyjechac na gielde w czerwcu, czyli bedzie "po ptokach". Jedyna mozliwosc, ze mi ktos
    przechowa (o ile pasteryzowane i butelka bedzie owinieta w drut kolczasty) Sporo tych trudnosci po drodze, ale sadze, ze probowac je pokonac - zawsze warto.

    Comment

    • Żywiec
      Senior
      • 12-2001
      • 1571

      #3
      Niestety browar ku zmartwieniu wielu piwoszy w tym sezonie nie uwarzył Zimowego Chyba trzeba poczekać kilka lat aż top-menagment polskiego piwowarstawa zrozumie, że rynek piwa zrobił się cholernie nudny i zdecydyją się na produkcje piw specjalnych, jak choćby piwa Zimowego.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        #4
        to jest dziwne, bo piwo zimowe nie wybiega zbytnio w kierunku "awangardowym".


        aha przy okazji zwracam uwagę top managementom polskich browarów, że piwo zimowe to nie pojedyńcze wybryki browarów: festiwal piw zimowych w Manchester

        w Polsce mogłyby ewentualnie wypalić dwa festiwale:
        - Festiwal pilsów
        - Festiwal piw jasnych mocnych
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Żywiec
          Senior
          • 12-2001
          • 1571

          #5
          To niestety prawda, że polski rynek piwny ogranicza się głównie do tych 2 rodzajów. Oprócz tego zostaje jeszcze kilka porterów i piw karmelowych I właśnie dlatego tak żal mi Piwa Zimowego, bo może faktycznie nie było awangardą ale jednak mocno się wyróżniało.

          O tym, że piwo zimowe było piwowarom znane już w XIX wieku możemy przeczytać:
          "Pospieszny wyrób piwa handlowego, tak zwane piwo zimowe" Encyklopedia Rolnicza, Tom VIII, Warszawa 1899, str. 683-684.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #6
            czemu pospieszny?
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Żywiec
              Senior
              • 12-2001
              • 1571

              #7
              Originally posted by ART
              czemu pospieszny?
              Piwo zimowe pierwotnie było piwem tanim i o niskiej jakości. Właśnie dlatego robiono go w miesiącach zimowych aby się za szybko nie zepsuło. Produkowano go w krótszym procesie technologicznym i stąd zapewne to słowo.

              Comment

              • Piecia
                Senior
                • 02-2002
                • 3307

                #8
                tej zimy zapewne Zimowego z Żywca znowu niet??
                Koniec i bomba,
                Kto nie pije ten trąba !!!
                __________________________
                piję bo lubię!

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #9
                  No i mamy zimę bez Zimowego. Na pohybel decydentowi, który to spowodował.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • Czapayew
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 1966

                    #10
                    Na pocieszenie pozostały mi: niebieska kurtka z logiem oraz napisem "Ciepły smak, zimowe piwo", czapka i szalik do kompletu tudziez gustowny otwieracz-ciupaga "Żywiec. Piwo zimowe". Wszystko to zdobyte w Zakopanem podczas promocji "Zimowego" z udzialem Carratuohill.
                    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                    www.zamkoszlaki.com
                    www.piwnekapsle.net

                    Comment

                    • Piecia
                      Senior
                      • 02-2002
                      • 3307

                      #11
                      Czapayew napisał(a)
                      Na pocieszenie pozostały mi...
                      marne to dla nas pocieszenie.........Zimowego nam to nie wróci

                      Ty chyba też byś wolał piwko ??
                      Koniec i bomba,
                      Kto nie pije ten trąba !!!
                      __________________________
                      piję bo lubię!

                      Comment

                      • Czapayew
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 1966

                        #12
                        Bba... I do tego wizyta w zakopiańskiej "Balladzie"
                        Last edited by Czapayew; 27-12-2002, 21:47.
                        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                        www.zamkoszlaki.com
                        www.piwnekapsle.net

                        Comment

                        • ppns
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 1737

                          #13
                          Żywiec napisał(a)
                          Niestety browar ku zmartwieniu wielu piwoszy w tym sezonie nie uwarzył Zimowego.
                          I komu to zaszkodziło ? Nam , piwoszom. Piwo wypiłem tylko raz ~2 lata temu i smaku niestety nie pamiętam. Na szczęście warszawska
                          centrala Żywca przysłała mi kiedyś etykiety z tego piwka. Dobre chociaż i to.
                          piwoppns@wp.pl

                          Comment

                          • kloss
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 2526

                            #14
                            Czyżby odchodził w zapomnienie najsympatyczniejszy produkt Żywca?

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23782

                              #15
                              pamiętam ten lekko pikantny charakterek... ale coraz słabiej ostatni raz piłem w Częstochowie na początku 2001r...
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎