Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

W czym piwko...???

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pawcio1
    Senior
    • 03-2003
    • 363

    #16
    Odp: butelki

    CHRISeM napisał(a)
    A propo butelek,
    z jesiennego nastawu zostalo mi pare (30) butelek. Wszystkie zostały umyte, odstały swoje w piekarniku i zostaly zapieczętowane sreberkiem.
    Następnie odjechały do piwnicy.
    Planuje wiosenny (letni?) nastaw i tu moje pytanie.
    -czy mogę śmiało bez wiekszego strachu rozlewać do nich piwo, czy jeszcze raz do piekarnika?
    IMO raczej takie wygrzewanie ma sens przed napełnieniem, pół roku to zbyt dużo.Ryzyko że coś się zalęgnie jest chyba zbyt duże
    Ja zawsze dezynfekuję przed rozlaniem.

    Comment

    • Czes
      PremiumUżytkownik
      • 06-2001
      • 752

      #17
      W czystej, suchej butelce, zamkniętej folią Al nic się nie zalęgnie bo:
      - po pierwsze, nie dostanie się do jej wnętrza
      - po drugie, nawet gdyby jakims cudem się dostało, to nie znajdzie tam warunków do życia i mnożenia się

      Butelki są bezpieczne.
      O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

      Comment

      • quduaty
        Member
        • 07-2003
        • 80

        #18
        Butelki po Staropramenie

        Mam troche butelek po Staropramenie - głównie dlatego, że są bezzwrotne. Pytanie czy się nadadzą - niby to jednorazówki (czyli szansa na to, że szkło cieńsze), z drugiej strony - Staropramen.... Proszę o opinie.
        Krew to życie - a piwo to jego esencja

        Comment

        • mapajak
          Senior
          • 12-2002
          • 1187

          #19
          Odp: Butelki po Staropramenie

          quduaty napisał(a)
          Mam troche butelek po Staropramenie - głównie dlatego, że są bezzwrotne. Pytanie czy się nadadzą - niby to jednorazówki (czyli szansa na to, że szkło cieńsze), z drugiej strony - Staropramen.... Proszę o opinie.
          Nadadzą, nieraz rozlewałem do cienkościennych butelek jednorazowych i nigdy nie było problemu.

          Comment

          • quduaty
            Member
            • 07-2003
            • 80

            #20
            To dobrze Trochę mi się tego nazbierało
            Krew to życie - a piwo to jego esencja

            Comment

            • GRNDpa
              Senior
              • 02-2012
              • 197

              #21
              Mini-keg z Biowinu

              Witam,
              W ramach prezentu urodzinowego dostałem od swoich kochanych rodzicieli taką oto beczułkę:
              beczka

              Do beczułki jest też nalewak z nabojami i w drodze jakieś śmieszne koreczki, o których konieczności sprzedawca nie raczył poinformować przy zakupie (ale mniejsza z nim). Ogólnie to co jest niżej w w/w linku podane jako towary powiązane. Moje pytanie jest takie:
              Czy ktoś miał może jakieś doświadczenia z tym produktem? Jak wygląda tu sprawa refermentacji? Skoro do nalewaka podłączony jest nabój CO2 to, czy on przy okazji będzie częściowo wysycał piwo, czy tylko będzie fizycznie wypychał je z beczki? Czy dawać standardową ilość surowca do refermentacji, zmniejszyć ją, czy w ogóle refermentację pominąć?

              Z góry dzięki za rady
              Lubię placki

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎