Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

poddziały w browarnictwie amatorskim

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    #16
    Ja postulowałem utworzenie poddziału gdzie będą oceniane piwa tworzone amatorsko. Wiem z własnego doświaczenia, że piwowarzy amatorzy wymieniają się swoimi produktami, można więc wprowadzić dział służący do ich opisu i oceny.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • muciek
      Member
      • 06-2001
      • 50

      #17
      podział

      Zwykle jest tak, że dane pytanie a co za tym idzie odpowiedź dotyczy konkretnego rozdziału mającego swe odzwierciedlenie w warzeniu piwa. Tak więc proponuję działy: receptury, zacieranie, filtracja, warzenie, fermentacja.
      Może to wyglądać jak forumowe step-by-step.
      Użytkownik wchodząc do któregoś z tych działów może dowiedzieć się więcej na temat konkretnego kroku np. wszystkiego o zacieraniu tj. techniki, temperatury, "postoje" itp.

      pozdrawiam

      Comment

      • Makaron
        Senior
        • 08-2003
        • 2107

        #18
        Dla mnie forum powinno żyć swoim życiem.(jesteśmy tylko ludzmi... jedni czytają forum dokładniej inni bardziej wyrywkowo)
        Pozatym powino być dział z konkretami tzn taki ekstrakt z forum poukładanie według poszczególnych części warzenia (tzn podstawowy sprzęt,jak zrobić piwo z zestawu, jak z ze składników naturalnych itd,sugestie opisy jak różne osoby to robiły) (pozamykane oczywiście dla laików takich jak ja)
        Przynajmniej dla mnie takie ułorzenie całości byłoby najodpowiedniejsze...
        "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

        Comment

        • pawcio1
          Senior
          • 03-2003
          • 363

          #19
          ART napisał(a)
          to wszystko jest słuszne, ale działu "Obok Warzenia" nie będzie. wystarczy już "Przy piwie". wedle życzenia zajmę się ostrzejszym egzekwowaniem regulaminu.
          Mam propozycję , chyba wartą przemyślenia.
          Bywam od jakiegoś czasu na takim forum Pirotechnika , jest tam dział "pirotechniczne przedszkole"
          "Pokój dla Lamerów pirotechnicznych. Tu nikt nie wyśmieje Twojego pytania."

          Nowi userzy moga tam pytać o wszystko, choćby było już w 40 miejscach i nikt się o to nie złości
          Jak okrzepną i poznaja lepiej forum przechodzą do działów które ich interesują.
          Można na takim "przedszkolu" ustawić kasowanie postów np. po 90 dniach.
          Nie zaśmieca to innych działów ,a koledzy zdegustowani 34 pojawieniem się tego samego pytania mogą tam nie zaglądać.
          Te powtarzające się pytania i tak będą tego nie zmienimy nie ma szans.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #20
            bardzo dobry pomysł. zaraz pójdzie do realizacji.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • pawcio1
              Senior
              • 03-2003
              • 363

              #21
              ART napisał(a)
              bardzo dobry pomysł. zaraz pójdzie do realizacji.
              BŁYSKAWICZNA REAKCJA JESTEM POD WRAŻENIEM

              Comment

              • crizz
                ...
                • 02-2003
                • 1255

                #22
                Hmmm, być może nie do końca rozumiem ideę... Jeżeli nowi Forumowicze będą zadawać pytania w dziale Dla Nowych i będą tam otrzymywać odpowiedzi, to co ich skłoni do czytania działów tematycznych? Chyba, że odpowiedzi będą w stylu: "Zajrzyj do posta Czesa, link tu".

                Comment

                • pjenknik
                  • 08-2001
                  • 3388

                  #23
                  Jestem za, uważam, że nie należy zniechęcać młodych, ale propozycja crizza wydaje mi się bardzo rozsądna.
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23782

                    #24
                    tak. oraz "użyj wyszukiwarki"
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • pawcio1
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 363

                      #25
                      pjenknik napisał(a)
                      Jestem za, uważam, że nie należy zniechęcać młodych, ale propozycja crizza wydaje mi się bardzo rozsądna.
                      To nie tak, przecież Ci nowi przychodzą tu po wiedzę , napewno pójdą z "kołyski" dalej, na tamtym forum to pięknie działa .
                      Troszkę więcej wiary

                      Comment

                      • dziku
                        Senior
                        • 12-2002
                        • 1992

                        #26
                        ART napisał(a)
                        tak. oraz "użyj wyszukiwarki"
                        Albo "już było"

                        Ale tak poważnie mówiąc, to może zawsze ktoś z "seniorów" będzie miał chwilę czasu i odpowie. A jak nie będzie miał czasu to poda link. To w końcu też ułatwienie dla kogoś kto nie umie szperać po "Forum".
                        Tylko jak zrobić, żeby te podstawowe i powtarzające się pytania trafiały właśnie do tego działu Chyba i tak Art będzie musiał "przeprowadzać" takie pytania zadane w przypadkowych miejscach...
                        Dziku


                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23782

                          #27
                          po przeczytaniu "przyklejonego" wątku ze wspomniaego działu pirotechnicznego mogę jedynie stwierdzić: takie dyskusje u nas nie przejdą
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • pawcio1
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 363

                            #28
                            dziku napisał(a)
                            Albo "już było"

                            Ale tak poważnie mówiąc, to może zawsze ktoś z "seniorów" będzie miał chwilę czasu i odpowie. A jak nie będzie miał czasu to poda link. To w końcu też ułatwienie dla kogoś kto nie umie szperać po "Forum".
                            Tylko jak zrobić, żeby te podstawowe i powtarzające się pytania trafiały właśnie do tego działu Chyba i tak Art będzie musiał "przeprowadzać" takie pytania zadane w przypadkowych miejscach...
                            Dokładnie tak ,czasem mamy większą ochotę podpowiedzieć coś nowemu , a czasem nas to irytuje .Przecież miewamy różne dni, nie zawsze świat jest różowy.
                            To że część pytań trafi na działy dla "zaawansowanych", pewno tak, ale wtedy nasz Admin pokaże im kierunek.

                            Comment

                            • pawcio1
                              Senior
                              • 03-2003
                              • 363

                              #29
                              ART napisał(a)
                              po przeczytaniu "przyklejonego" wątku ze wspomniaego działu pirotechnicznego mogę jedynie stwierdzić: takie dyskusje u nas nie przejdą
                              Masz na myśli że temat zbyt "wybuchowy"???
                              W końcu i u nas kilku kolegom wyszły piwne "granaty"

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23782

                                #30
                                co do funkcjonowania naszej kołyski - zobaczymy. w razie czego można zmienić przecież taktykę gdbyby dział nie rozwinął się tak jak mam(y) nadzieję.

                                dodatkowo przydałoby się wyciąganie esencji z danych dyskusji i umieszczanie takiego wyciągu w usystematyzownej formie na stronie nieforumowej tutaj:


                                nie wiem tylko czy ktoś miałby ochotę podjęcia się tego, bo pomimo moich zapędów w tym kierunku czasu ciągle braknie.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎