Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    #61
    Po nalaniu do szkła tworzy się bardzo ładna, drobnoziarnista piana w kolorze beżowym, która jednakże niestety bardzo szybko znika. W nozdrza uderza zapach - ciężki, wiśniowy, bardzo przyjemny. Natomiast nieco rozczarowuje smak - czuć owocowy posmak, w ustach pozostaje gorycz charakterystyczna dla porterów, ale łódzki porter nie ma w sobie ani cienia słodkości. W miarę picia dawał także o sobie znać alkoholowy posmaczek, niezbyt przyjemny. Właściwie można by ten porter nazwać - wedle opinii Jerzego - porterem wytrawnym. Spróbuję go jeszcze, chociaż wolę piwa ciemne o bardziej słodkawym smaczku.

    Moja ocena: [3.525]

    Zakupione we wrocławskim Leclercu w butelce 0,33.
    Last edited by breslauer; 20-11-2003, 10:03.

    Comment

    • jerzy
      piwoholik
      • 10-2001
      • 4705

      #62
      Piana bardzo słaba, znika ekspresowo. Kolor bardzo ładny - bardzo ciemne z zabarwieniem czerwonym. W smaku rewelacja - totalne zero słodyczy. To najwytrawniejszy porter jakiego dotychczas piłem i bardzo mi to odpowiada.
      Przy najbliższej wizycie w LeClercu wykupię cały zapas i schomikuję w piwnicy.
      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

      Comment

      • nikita_banita
        Senior
        • 06-2003
        • 1363

        #63
        Właśnie spożyłem butelkę 0,5l. Mój egzemplarz miał niezłą pianę, choć nie rewelacyjną (ok. 5 mm utrzymało się do samego końca). Zdecydowanie wytrawny w smaku i co mu idzie na dobre, nadal ma 22% ekstr. Porter treściwy, w barwie ciemny, głegoki. Zapach poprawny, nie natarczywy, ale stanowczy. Jak pisał Jerzy jeden z/lub najlepszy polski porter.

        PS Z miłą chęcią spróbowałbym beczkowego (gdyby był...).

        Comment

        • Cocobango
          Senior
          • 04-2002
          • 818

          #64
          nikita_banita napisał(a)

          PS Z miłą chęcią spróbowałbym beczkowego (gdyby był...).
          ... teoretycznie jest, tyle tylko że ktoś musiałby zamówić większą jego ilość, czyli praktycznie nie ma.
          Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
          Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
          HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

          Comment

          • Ja2ger
            Senior
            • 10-2002
            • 177

            #65
            Kolor ładny, przy próbie żarówkowej tylko lekki ciemnoczerwony odcień. Piana znośna, ale żadna rewelacja. Utrzymywała się do końca, ale tylko przy ściankach. Gazu nie dużo, ale przyjemny. Zapach nie zachwyca, ale dość miły. W smaku dobre, troche kawy. Opakowanie zwyczajne, ale nie dobijające. Ogólnie z chęcia sie jeszcze kiedyś go napije.

            Moja ocena: [3.625]

            Comment

            • szyszek1
              Member
              • 07-2003
              • 60

              #66
              Kolor bardzo ciemny prawie czarny
              Smak wyrazisty porterowy mocny wykwintny
              Nasycenie CO2 niskie takie jak lubię
              Piana na początku obfita gęsta lekko brunatna niestety szybko znika
              Zapach zachęcający nie czuć wysokiej zaw. alkoholu
              Opakowanie nie przyciąga wzroku

              Moja ocena: [4.775]

              Comment

              • hastur
                Junior
                • 10-2003
                • 20

                #67
                Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

                Witam!

                Czy gdzieś w Krakowie można je znaleźć?

                pozdrawiam
                ----------------------------------------
                Lać po palcach!
                A piana ...eee, na ścianach ???

                "o jeden kufel za daleko"

                Comment

                • hastur
                  Junior
                  • 10-2003
                  • 20

                  #68
                  Witam!
                  Nabyłem, wypiłem, niniejszym oceniam:
                  Smak: Bardzo przyjemny, czuć palony słód, z karmelowym tłem, po chwili na podniebienie wjeżdża wyraźna goryczka plus nutki kawowe.
                  Zapach: Przyjemny zapach chmielu i palonego słodu. Trudno mi powiedzieć coś więcej, bo mam ostatnio troszke upośledzony zmysł powonienia Nasycenie: Nie za wysokie, ale przyjemnie szczypie w język
                  Piana: Kremowa, z początku wysoka, drobno pęcheżykowa, po chwili spada do poziomu dywanika, i w tym stanie utrzymuje się do samego końca.
                  Kolor: Bardzo ciemny, pod światło ciemno- rubninowy.
                  Opakowanie: standard, bez żadnych fajerwerków graficznych, kolorystyka i wzornictwo stonowane, jak dla mnie OK
                  Jasno i przejrzyście.
                  Impresja końcowa: jak na moją głowę troszkę za duże, bo przy tym woltażu pasowałoby 0.33, ale to nie zmienia pozytywnej opinii o tym piwie.

                  Moja ocena: [3.55]
                  ----------------------------------------
                  Lać po palcach!
                  A piana ...eee, na ścianach ???

                  "o jeden kufel za daleko"

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23782

                    #69
                    hastur napisał(a)
                    [B]Zapach: Przyjemny zapach chmielu i palonego słodu. Trudno mi powiedzieć coś więcej, bo mam ostatnio troszke upośledzony zmysł powonienia
                    Twoja ocena zapachu na 2.5 nijak pasuje do powyższego opisu.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • hastur
                      Junior
                      • 10-2003
                      • 20

                      #70
                      Bije się w piersi

                      Witam!
                      Pisałem na szybko i nie sprawdziłem wszystkiego przed zatwierdzeniem oceny. Miało być 4.0 ale ręka mi się omskła

                      PS: Art, jest jakaś szansa na wyedytowanie tej pomyłki, lub skasowanie oceny i zamieszczenie jej na nowo w poprawionej formie?

                      Pozdrowienia
                      ----------------------------------------
                      Lać po palcach!
                      A piana ...eee, na ścianach ???

                      "o jeden kufel za daleko"

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23782

                        #71
                        po prostu oceniasz na nowo. stara ocena zostaje wtedy usunięta z rankingu - choć jeśli jej nie usunę to na Forum zostaje jako komentarz.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • hastur
                          Junior
                          • 10-2003
                          • 20

                          #72
                          Witam!
                          Do poprzedniej oceny zakradł się błąd, który włąśnie poprawiłem. Uzasadnienie oceny w poprzednim komentarzu.
                          Pozdrawiam!

                          Moja ocena: [4.075]
                          ----------------------------------------
                          Lać po palcach!
                          A piana ...eee, na ścianach ???

                          "o jeden kufel za daleko"

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23782

                            #73
                            wklej także uzasadnienie oceny, bo w ten sposób nie ma to większego sensu.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • Aldach
                              Senior
                              • 07-2003
                              • 1269

                              #74
                              Kolor bardzo ciemny, pod światło piękny ciemnowiśniowy. piana kremowa ale bardzo nietrwała. Odpowiednia jak dla mnie ilość gazu, nie za dużo i nie za mało. Ładny karmelowy zapach może za mało intensywny. Smak - poezja - odpowiednio gorzki ale nie aż tak żeby wykrzywiało twarz na drugą stronę, poza tym nie po wypiciu nie czuje się "ciężaru" jak przy niektórych innych porterach. Opakowanie w starych butelkach z niczym szczególnym nie wyróżniającą się etykietą.

                              Moja ocena: [4.375]

                              Comment

                              • Pinio74
                                Senior
                                • 10-2003
                                • 3881

                                #75
                                Piłem go pierwszy raz w tym roku, wrażenia bardzo pozytywne, to jest to co tygryski lubią najbardziej. Ale po kolei. Mała butelka (za mała!) 0,33 l. Kolor bardzo ciemny, brąz wpadająca w czerń, patrząc pod 100 W żarówkę widoczny był tylko niewielki prześwit. Piana słaba, znika szybko (około pół minuty). Nasycenie CO2 średnie, mieści się w porterowej normie. Aromat i smak to 2 najlepsze elementy w tym piwie. Zapach wyraźny, palona kawa i jakby gorzka czekolada. Po pierwszym łyku wszechobecna karmelowa słodycz, potem w przełyku pojawia się wyraźna goryczka, wytrawny smak, który pozostaje jeszcze po skończeniu piwa. Opakowanie ładne, byłoby jeszcze lepiej gdyby nie goły kapsel. Reasumując jest to bardzo dobry porter. Z czystym sumieniem polecam.

                                Moja ocena: [4.5]
                                BIRRARE HUMANUM EST

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎