Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie piwa piją forumowicze - na podst. Dziennika Piwnego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • robox
    = kapslarz =
    • 11-2002
    • 8188

    Duży udział w statystykach piw zagranicznych może świadczyć, że niektórzy forumowicze szykują się, do wejścia, do Zjednoczonej Europy (chyba, że punktuje sekcja Browaru na obczyźnie). U mnie tradycyjnie, Dobre bo Polskie (patrz Lwówek) .

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      Duży udział piw zagranicznych to po prostu eksperymenty, no i piwa pszeniczne, które zabutelkowane można tylko zagraniczne kupić, a wszak większość z nas lubi piwo tego rodzaju.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • Pepek
        Senior
        • 04-2003
        • 1499

        Dobre, bo polskie, ale z niemieckim właścicielem Zresztą jak i mój srebrny medalista Namysłów z prezesam zza Wielkiej Wody. No dobra - czepiam się. Ważne jest, by piwo warzone przez ich zakłady było dobre. To jest najważniejsze.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          robox napisał(a)
          Duży udział w statystykach piw zagranicznych może świadczyć, że niektórzy forumowicze szykują się, do wejścia, do Zjednoczonej Europy (chyba, że punktuje sekcja Browaru na obczyźnie). U mnie tradycyjnie, Dobre bo Polskie (patrz Lwówek) .
          nikt do Uni się nie szykuje, a chęć spróbowania piw z zagranicy jest podyktowana chęcią ich spróbowania, sam będąc poza granicami nie będę na pewno szukać polskich tylko będę starać się przetestować jak najwiekszą ilość miejscowych wyrobów.
          Też uznaję Dobre bo Polskie ale nie znaczy to, ze nic innego piĆ nie będę, AMEN
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            Marusia napisał(a)
            Duży udział piw zagranicznych to po prostu eksperymenty, no i piwa pszeniczne, które zabutelkowane można tylko zagraniczne kupić, a wszak większość z nas lubi piwo tego rodzaju.
            Fakt,że nie sprzedam swojego,tylko podaruję,ale jest zabutelkowane piwo "Portowiec",pszeniczne z Nadgranicznego Browaru Domowego "Duma Pomorza"


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • CarlBerg
              Senior
              • 09-2003
              • 968

              zythum napisał(a)
              Niestety jedyny "feler" to spożycie restauracyjnych ale to wynika z ich braku w Polsce.
              No patrz Pan - a we Wroclawiu mamy już dwa restauracyjne, niektórzy Forumowicze czasami jadają i piwo pijają w jednym z nich
              Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
              Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                CarlBerg napisał(a)
                No patrz Pan - a we Wroclawiu mamy już dwa restauracyjne, niektórzy Forumowicze czasami jadają i piwo pijają w jednym z nich
                dwa???
                Spiż i ??
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • breslauer
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 2690

                  Czyli jednak jest różnica między statystykami wszystkich użytkowników, a statystykami aktywnych forumowiczów. O czymś to jednak świadczy ...
                  A Ahumbie już wysyłam moje statystyki za 2003 rok.

                  Comment

                  • jerzy
                    piwoholik
                    • 10-2001
                    • 4705

                    becik napisał(a)
                    dwa???
                    Spiż i ??
                    I... przeczytaj sobie podpis Twojego przedmówcy.

                    Jakie pyszne dają tam piwo, to ja już piałem w "Piwo - konkretnie". A żarcie też jest odlotowe - nawet ścierwożerca wyjdzie najedzony samymi warzywami.
                    Last edited by jerzy; 17-02-2004, 11:21.
                    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      jerzy napisał(a)
                      I... przeczytaj sobie podpis Twojego przedmówcy.
                      no fakt, dwa
                      (za ślepy jestem na ciupcie literki)
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        Ano tak, żarełko godziwe, a wybór piw zdecydowanie większy niż w Spiżu
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • crizz
                          ...
                          • 02-2003
                          • 1255

                          Nie rozumiem - co macie do zarzucenia statystykom ogólnym? Gdyby polski rynek piwny wygladał tak, jak one (Lwówek - 4.7%, Szwejk - 4.4%, browary domowe(!) - 3.5%), to moglibyśmy być zadowoleni. U nas KP ma ok. 17%-owy udział (34% w Polsce), a GŻ - 20% (37% w Polsce). Statystyki dla aktywnych Forumowiczów czy Premium na pewno poprawiają nam samopoczucie, ale ich wartość informacyjna jest nikła. Nawet jeśli spiskowe teorie Breslauera/Pogoniarza/Zythuma mają odzwierciedlenie w rzeczywistości, to i tak powinniśmy być dumni, że windujemy nasze ulubione browary w okolice miejsc medalowych.

                          - ciepłym leszkiem z puszki, niech mają

                          Comment

                          • Ahumba
                            Senior
                            • 05-2001
                            • 8962

                            Wiesz ze statystyką to jest tak: sąsiad leje żonę 2 razy dziennie ja wcale, ale statystycznie Zona-Taxi i tak raz dziennie zaliczą swoją porcję

                            Ja tą jak nazywasz teorię spiskową zrozumiałem tak, że większość pisze, że piwa koncernowe są be, nikt ich nie wykazuje chwaląc się na forum a w statystykach są w czubie.Więc wychodzi, że ktoś dodrukowywuje te piwa poprawiając ich pozycje.
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                            Comment

                            • jerzy
                              piwoholik
                              • 10-2001
                              • 4705

                              Dla mnie taki podział jest oczywistym dowodem (poszlakowym) na "teorię spiskową" - czyli, że osoby związane z koncernami wpisują do dziennika duże ilości tych wyrobów piwopodobnych, by nam fałszować statystyki.
                              No bo ewidentnie nie wpisuje ich prawie nikt z osób często wypowiadających się na Forum ani z wspierających Arta członkowstwem klasy premium.
                              Tylko Art mógłby mnie przekonać podając inne uzasadnienie oparte na faktach, do których my w statystykach nie mamy dostępu. Howgh!
                              browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                              Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                              Comment

                              • crizz
                                ...
                                • 02-2003
                                • 1255

                                jerzy napisał

                                No bo ewidentnie nie wpisuje ich prawie nikt z osób często wypowiadających się na Forum ani z wspierających Arta członkowstwem klasy premium.
                                Hola, hola! Czy aby na pewno? Wśród Premium Użytkowników, np. Tyskie przypada w ilości 4.5 szt na głowę, a wśród wszystkich - 4.18. Żywiec - odpowiednio - 3.63 i 2.48. Okocim - 1.75 i 1.42. To kto w końcu nakręca to spożycie? Musielibyśmy znać liczby osób w poszczególnych grupach, żeby móc wyciągać wnioski.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎