Style piw: Scotch Ale / Szkockie ale Sklep Centrum Piwowarstwa zaprasza na zakupy!
-
-
:: Cena: 67.89zł / 61.10

Anglojęzyczna:
W książce tej autor zgłębia tajniki drożdży, chmielu, słodów i wody oraz warunków produkcji szkockiego ale, pomagając ci tym samym stworzyć własną warkę tego ciekawego gatunku piwa.

Wild Brews: Beer Beyond the Influence of Brewer’s Yeast, Jeff Sparrow Sklep Centrum Piwowarstwa zaprasza na zakupy!
-
-
:: Cena promocyjna - zamiast 85.99zł,
zapłacisz jedynie
: 77.39zł - tylko do 30-06-2019!
Anglojęzyczna:
Świat lambików, flanders red i brown ale, ich amerykańskich odpowiedników opisany w przystępny sposób. Piwowarzy odnajdą tutaj szczegółowe opisy metod, procedur piwowarskich służących stworzeniu tych wyjątkowych piw.
Wyświetlenie postu osobno
Stare 19-05-2004, 15:15
Fotka Użytkownika: pieczarek
pieczarek pieczarek is offline
zwykle cham i prostak

Miejscowość: Świebodzin "na Śląsku"
Standardowy Piwo w "Encyklopedii staropolskiej" Zygmunta Glogera

Aby nieco odsapnąć od zażartych dyskusji politycznych i mojego nadmiernego w nich zaangażowania, postanowiłem przedstawić forumowiczom tematy mniej i bardziej piwne, zawarte w "Encyklopedii staropolskiej" Zygmunta Glogera. Na dzieło to powoływano się już w kilku dyskusjach na forum. Nic dziwnego, bo chociaż to encyklopedia, to czyta się ją z wielką przyjemnością. Obok takich dzieł jak również "Encyklopedia staropolska" Aleksandra Brücknera, "Życie polskie w dawnych wiekach" Władysława Łozińskiego, jest ta czterotomowa encyklopedia bogatym źródłem wiadomości o życiu w dawnej Polsce. Praca Z.Glogera jest bardzo ciekawa, warto ją mieć w domu. No, ale życie jest takie, że nie wszyscy mają lub będą mieć. Dlatego dla zachęty przedstawię najciekawsze dla naszego grona fragmenty.

Moja praca ogranicza się jedynie do wybrania z tej encyklopedii wiadomości związanych z piwem, browarnictwem. To tylko trochę przyjemnego trudu przy ponownym przejrzeniu kolejnych tomów i wpalcowaniu tego wszystkiego do komputera. Na razie pod mój nóż poszło dzieło Glogera. Co do innych autorów - przyszłość pokaże.
Odpowiedz cytując