Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Carlsberg, Tuborg Grøn

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • And69
    Senior
    • 06-2002
    • 1487

    Carlsberg, Tuborg Grøn

    Gron Tuborg - pilsner z duńskiego browaru Tuborg słabsza wersja gold labela , dosyć mocno gazowany o lekkim smaku chmielu .
    Alkohol 4,6 % e.w - ?
    Niestety kolor i piana nieznana ( pite z butelki w duńskim odpowiedniku " żulerni " z rybakami ) . Dosyć ożeźwiające .
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Dla mnie synonim dunskiego piwa.Chyba jedno z najpopularniejszych.Bardzo sympatyczne.Mam do niego duzy sentyment bo pilem je w latach 80tych kiedy zbieralem truskawki w Danii.Wtedy cena skrzynki tego piwa odpowiadala sredniej pensji w Polsce.

    Comment

    • belze
      Senior
      • 02-2004
      • 301

      #3
      tak jak mowi kloss tuborg - synonim dunskiego piwa. Pilem je w te wakacje w danii, w ich charakterystycznej plastikowej butelce (niewiem czemu, ale mi taka forma butelki nieodpowiada, fakt ze poreczna, ale.. smak jakis nie ten :/ ).

      Piwo bardzo smaczne, w smaku podchodzace pod carlsberga. Ozezwiajace.

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Podczas pobytu w Danii nie spotkałem się z piwem w plastikowej butelce-wyłącznie z butelkami zwrotnymi/bez problemu!/ 0,33.

        Comment

        • maslak
          Member
          • 01-2002
          • 41

          #5
          Plastikowe butelki to chyba stosunkowo świeży duński pomysł... podejrzewam, że kilkuletni. Generalnie trzeba stwierdzić, że są dość popularne, przynajmniej w przypadku Tuborga i Carlsberga (w końcu po wykupieniu Tubrga prez Carlsberga to jedna firma).

          Plastik, z którego są wykonane jest troszeczke inny niż w przypadku cieniutkich 1,5litrowych plastikowych butelek w polskich hipermarketach i nie pozostawia w piwie żadnego aromatu. Butelki są lekkie i poręczne. Nie żebym jakoś specjalnie reklamował bo jestem w tej kwestii raczej konserwatywny, ale pomysł warty zauważenia.
          Pozdrowienia od Maslaka

          Comment

          • Tuborg
            Junior
            • 05-2005
            • 10

            #6
            Nie wiem, być może są i nowe plastikowe butelki, ale w mojej skromnej kolekcji stoi od około 2 miesięcy Tuborg 0,33l w zdecydowanie szklanej zielonej butelce - więc nie ma większego problemu ze zdobyciem takiego w Danii.

            Comment

            • lzkamil
              kierowca bombowca
              • 01-2003
              • 3611

              #7
              Dawno dawno temu na wymianie studenckiej w Danii się też go ożłopałem, na imprezach w akademiku, we wspomnianych rybackich żulerniach w Kopenhadze, na Kristianii i gdzie się dało. Dało się pić i piło się bo najtańsze
              Lepszy jabol pod okapem
              niż GŻ, CP i KP !


              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

              Comment

              • Dreamer
                Senior
                • 05-2003
                • 1576

                #8
                Nabyte na Bornholmie, ale dostępne w całej Danii.
                Zaw. alk. 4,6%, butelka 0,38 l.
                Piwko dobrze nagazowane, choć bąbelki w szklanicy pracują leniwie. Piana - na początku mizerna, a potem to już tylko białe placki.
                Kolor - słomkowy.
                W smaku - piwo, które można okrzyknąć mianem Koncerniaka Idealnego - lekka goryczka, ale bez żadnych głębszych pretensji smakowych. Takie piwo ogniskowo-grillowe do wypicia w dużych ilościach.
                I pomimo tego, że usilnie chciałem doszukać się jakiegoś aromatu - nie mogłem (czym przegrywa ze swoim partnerem z tej samej półki - Carlsbergiem Pilsenerem, w którym wyraźnie można wyczuwać lekki acz przyjemny aromat).
                Do tego ta beznadziejna plastikowa butelka (koniecznie zielona ) i kapsel z zawleczką.
                Attached Files
                Blog: Piwna Brytania

                Comment

                • michioso
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 112

                  #9
                  Tuborg Gron vel Tuborg Green

                  A ja miałem okazje pić to piwko w weekend, odziwo piłem je w butelce 0,5 l i była ona szklana. Piwko dostałem od znajomego Ukraińca, który przywiózł mi je z samego Kijowa Zaw. alk. 4,6% , butelka - szkło 0,5 l. Powiedziałbym typowe duńskie piwko w smaku, chociaz w mojej skromnej ocenie Carlsberg jest o niebo lepszy Piana słaba i krótko utrzymująca się, średnio nagazowany, lekki posmak chmielu. typowe piwko do ugaszenia pragnienia. Na marginesie na Ukrainie jest to ponoć jedno z lepszych i cenionych piw ze Skandynawii.

                  Comment

                  • kishar
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 1691

                    #10
                    Piwo przywiezione z Bornholmu,butelka brązowa 330 ml.
                    Po otwarciu miły wyrazny chmielowy aromat.
                    Barwa bardzo jasna.piana na początku bardzo jasna, z czasem prawie całkowicie znika, w smaku jest dość delikatne z chmielowym aromatami.
                    Ogólnie 3.85
                    piwo wypijalne, można śmiało je pić, choć bez zadnych rewelacji.

                    Comment

                    • kacqer
                      Junior
                      • 06-2007
                      • 8

                      #11
                      Piwo o słabym smaku.

                      Jest to piwo masowe. Cieszy się w Danii większym powodzeniem niż Carlsberg (ten to jest dla turystów). Ciężko doszukać się w nim niuansów smakowych. Może i nadaje się to spożycia w dużej ilości, ale po czterech litrach już się nie chce pić a upojenia alkoholem nie ma. Nie oceniam źle tego piwa, nie jest złe, ale w Danii warto zwrócić uwagę na inne.
                      Pozdrawiam.

                      Comment

                      • GaryFisher
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 739

                        #12
                        Bardzo ważne pytanie. Czy to jest to samo co Tuborg Pilsener dostępny w Niemczech?? Czy ktoś mógłby odpowiedzieć??
                        Attached Files
                        Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                        Comment

                        • zgroza
                          Senior
                          • 03-2008
                          • 3597

                          #13
                          Ratebeer podaje, że tak. Z Fredericii do północnych Niemiec nie jest tak daleko...
                          Lotna ekspozytura browaru

                          Też Was kocham.

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10836

                            #14
                            Wszystko pięknie ale piwo, które można zakupić w Niemczech pochodzi z Hannan Brauerei a nie z Danii.
                            Last edited by abernacka; 04-07-2010, 10:46.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • zgroza
                              Senior
                              • 03-2008
                              • 3597

                              #15
                              Masz na myśli nieczynny browar Hannen z Mönchengladbach?
                              Nie twierdzę, że jest ono produkowane w Danii - z Carlsbergiem nigdy nic nie wiadomo. Zresztą, uważam za bardzo nieprawdopodobne produkowanie go poza trzema browarami Carlsberga w Niemczech. Strona Carlsberg Deutschland podaje Carlsberga jako swoją markę, ale nie Tuborga.
                              Last edited by zgroza; 04-07-2010, 11:14.
                              Lotna ekspozytura browaru

                              Też Was kocham.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎