Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    #76
    Nabyłem w sklepie "Delikatesy Alkohole 24h" (lub podobnie), w pawilonach na rogu Królewskiej i Zielnej. Cena bandycka - 4,20; niestety pucha .
    Wrażenia ogólne pozytywne (z konkretną oceną wstrzymam się, dopóki nie upoluję butelki ...albo dwóch) - kolor rzeczywiście ciemny (pod światło ciemna wiśnia), piana gęsta, beżowa, bardzo drobnoziarnista i równie nietrwała. Smakuje bardzo dobrze, fajna goryczka, mocny posmak słodu, roznosi się po języku i podniebieniu. Rzeczywiście można go nazwać "wytrawnym", chociaż gdzieś tam czai się ulotny cień słodyczy. Wzornictwo puszki nieszczególne.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • bury_wilk
      Senior
      • 01-2004
      • 2655

      #77
      Zapłaciłem jakąś bandycką cenę (4:30), więc mam nadzieję, że będzie mi smakowało.
      Kolor bardzo ładny, ciemno brązowy, poz śiatło ma rubinowe przebłyski, ale jest prawie nieprzeźroczysty.
      Piana nie wysoka, drobnozarnista, kremowa, zostawia trwałą obrączkę.
      Nasycenie małe, ale dla portera, to chyba lepiej.
      Zapach karmelowo, słowdowy z jakimś ciekawym (fajnym) akcentem, którego nie umiem określić.
      Smak jak na poretera dość lekki, goryczka nie bardzo natarczywa, zostaje na długo po przełknięciu. Dobre.
      Opakowanie średnio -dobre, zyskuje przy bliższych oględzinach na przykład tekstem o tradycjach łódzkiego browarnictwa.

      Moja ocena: [4]
      Lubię kiedy się zieleni
      Lubię jak się piwo pieni...

      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

      Comment

      • Pepek
        Senior
        • 04-2003
        • 1499

        #78
        Rzeczonego porterka również nabyłem we wrocławskim markecie E'Leclerc.
        Od nalania od razu oczy cieszy świetna, czarna smolista barwa, przepuszczająca pod światło nieliczne wiśniowe refleksy. Nad piwem tworzy się ciemnokremowa, sztywna, lepka, drobnopęcherzykowa piana, szkoda tylko, że pod koniec picia nie prezentuje się już tak dostojnie. Nasycenie gazem niestety przeciętne, za mało wyraziste. Za to doskonały, wytrawny smak palonego słodu z kawowym aromatem i lekką słodką nutą świetnie uzupełnia się ze karmelowo-słodowym zapachem. Omawiany porterek rozlano do zielonych bezzwrotnych bączków, z ładnym wzorem etykiety, zamkniętych niestety "gołym" złotym kapslem.
        Bardzo dobry porter, tylko szkoda, że pozytywne wrażenia psuje to przeciętne nasycenie CO2. Ale i tak dobrze, że dostępne jest takie piwo na naszym dość ubogim obecnie rynku polskich przemysłowych porterów.

        Moja ocena: [4.375]

        Comment

        • Czapayew
          Senior
          • 10-2002
          • 1966

          #79
          Ząbkowice wyrastają na całkiem zasobne zagłębie ciekawych piwek. PORTERA upolowałem w delikatesach za 3,50 PLN. Minusy to szybko znikająca piana i mierne gazowanie. Smak natomiast wynagrodził mi te ubytki z nawiązką. Piwko mocno palone, ale nie za gorzkie. Z wrażenia wypiłem dwa

          Moja ocena: [4.125]
          Last edited by Czapayew; 31-05-2004, 12:30.
          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

          www.zamkoszlaki.com
          www.piwnekapsle.net

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Senior
            • 01-2004
            • 4628

            #80
            I tak się stało - upolowałem dwie butelki, zresztą w tym samym sklepie, na rogu Królewskiej i Zielnej. Cena 4 złote... ale warto.
            Kolor ciemnobrązowo-wiśniowy, wygląda ładnie. Piana beżowa, gęsta, drobnej konsystencji, niewysoka, opada szybko, pozostaje ledwo przy ściankach.
            Nasycenie odpowiednie, bąbelków oczywiście nie widać, ale spełniają swą rolę, nie ma uczucia "ciężkości".
            Zapach niezbyt intensywny, złożony głównie z nut karmelu i kawy.
            Dobre w smaku, odpowiednio gorzkawe, czuć palony słód, trochę kawę, wytrawne, przyjemne.
            Butelka EURO, etykieta w tonacji granatowej, wygląda znacznie lepiej, niż pucha. Kapsel firmowy.

            Moja ocena: [4.175]
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #81
              Butelka starego typu, przywołuje miłe wspomnienia Etykieta stonowana, wg mnie pasuje do charakteru piwa. Szkoda tylko, że browar nie pokusił się o kapselek specjalnie do Portera tak więc kapslowany jest po prostu "ogólnołódzkim".
              Piana nie za wysoka, ale za to ładna, ciemna, i wolno opada. Do końca pozostaje cieniutki kożuszek.
              Gaz w sam raz jak na portera.
              Zapach delikatny, owocowo-miodowy. Za delikatny, czegoś w nim brak, choćby aromatu kawowo-karmelowego.
              Kolor wyjatkowy, niemal czarna czereśnia.
              Smak - wyraźna porterowa goryczka, posmak kawowy bardzo delikatny, więcej wyczuwa się nut owocowych.
              Świetne piwo i można tylko żałować, że oprócz niego nie ma już nic ciekawego w Browarach Łódzkich...

              Moja ocena: [4.5]

              Comment

              • dziku
                Senior
                • 12-2002
                • 1992

                #82
                Twilight_Alehouse napisał(a)
                [B](...)można tylko żałować, że oprócz niego nie ma już nic ciekawego w Browarach Łódzkich...
                Polemizowałbym z taką opinią.
                Łódzkie Mocne to, moim zdaniem, klasyk gatunku. (chyba, że ktoś za przeproszeniem Warkę Strong pija - wtedy łódzkiego nie polubi...)
                Dalej - kolejny ciemniak - Irishgold (albo Husky itp) zupełnie przyzwoite piwo.
                Glob Specjal - pils na mocną czwórkę.
                Lodwar - również ciekawe lekkie piwo o zadziwiająco pełnym smaku (chociaż przyznać trzeba, że bywają gorsze warki Lodwara)
                Nie można całego asortymenu oceniać po smaku takiego "Tygrysa"...

                PS Przepraszam za dygresję.
                Dziku


                Comment

                • Grudek10
                  Member
                  • 08-2003
                  • 59

                  #83
                  Kolor pod światło ciemnowiśniowy.
                  Nasycenie CO2 średniego stopnia, mile w spożyciu, nie dominujące. Smak mocny ale stonowany o nieco karmelowym odcieniu. Piana opadająca po kilku minutach ale drobny obrzeżek pozostaje do końca. Opakowanie butelka Euro, kapsel Browary łodzkie, etykieta z serii łódzkiej ale ładna,bez zbytecznych upiększeń. Jeden z najlepszych porterów (choc niestety nie zostało ic już wiele)

                  Moja ocena: [4.675]

                  Comment

                  • peter_1000
                    Senior
                    • 05-2003
                    • 583

                    #84
                    Jak dla mnie najsłabszy porter jaki piłem. Może dlatego iż puszka. Nabyłem w sklepiku firmowym (retrospekcja z PRL) przy Browarze Łódzkim. Piana słabiutka. Kolor jak na portera w normie to samo dotyczy się nagazowania. Jednak w smaku za słodki a nawet mulący. Goryczkę piwa czuć(???) w bardzo dalekim planie. Piwo w smaku sprawia wrażenie jakby fermentację przerwano w połowie . Wyraźnie czułem w nim słodycz niesfermentowanej brzeczki. Dlateg oceniam na 3,8
                    Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10737

                      #85
                      od razu zaznaczam że nie jestem fanem portera .kolorbardzo ładny nardzo ciemna wiśnia gazu i piany mało lecz w porterach nie oto chodzi smak mocno przypalonej kawy w samku wyczuwalna moc 22% ekstraktu oraz bardzo silna goryczka
                      piwo porównywalne z porterem z żywca

                      Moja ocena: [3.225]
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • orwell
                        Junior
                        • 08-2004
                        • 3

                        #86
                        Opakowanie niestety nie przyciąga wizualnie; butelka taka sama jak w najtańszych wyrobach BŁ. Po nalaniu do kufla piwo prezentuje się całkiem nieźle, lecz niestety piana utrzymuje się bardzo krótko, lecz w piwie liczy się najbardziej smak, który to Łódzkim Porterze jest na prawdę, przynajmniej dla mnie, idealny.

                        Moja ocena: [4.575]
                        ---------------
                        Ocena usunieta z rankingu.
                        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                        Art, Admin

                        ---------------

                        Comment

                        • JAckson
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 6122

                          #87
                          Kupione w Piwinaku na Szwedzkiej (W-w)
                          Puszka 0,5dm3. Cena ponad 4 złote.

                          Opakowanie (puszka) w stonowanych barwach. Czytelny nadruk bez zbędnych kombinacji

                          Po przelaniu do szkła pojawiła się ciemnobrązowa piana, która szybko znikła pozostawiając bardzo mizerny nalot.
                          Kolor mocno ciemny. Pod światło bardzo ciemna wiśnia.

                          Nasycenie - widać pojedyńcze pęcherzyki prawie do końca konsumpcji.

                          Zapach - dominuje słodycz i ledwie wyczuwalna, słaba przypalanka.

                          Smak - generalnie czuć słodycz i alkohol. Wyczuwalna goryczka ale bez nuty przypalanej. Po pewnym czasie czuć nieciekawy posmak.

                          Ogólnie - bez (spodziewanych?) rewelacji a cena zaskakująco wysoka.

                          Moja ocena: [3.5]
                          MM961
                          4:-)

                          Comment

                          • Latarnik
                            Premium Lamplighter
                            • 06-2004
                            • 4994

                            #88
                            Zdecydowanie lżejszy porter od np. EB lub Żywca(Cieszyna).
                            I to mi się w nim bardzo podoba.
                            Puszki nabyte po 4,10 zł
                            Last edited by Latarnik; 14-09-2004, 20:59.
                            5400 kapsli z wypitych piw
                            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                            Comment

                            • adam16
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 9865

                              #89
                              Ja wczoraj zakupiłem tego portera z niejakimi przygodami. Była to ostatnia butelka w sklepie i ekspedientka zauważyła że piwo jest przeterminowane. Ważność utraciło w sierpniu i kobieta nie chciała mi go sprzedać. Początkowo nawet mój na ogół działający uśmiech nie działał. Ale w końcu za mną utworzyła się kolejka i ludzie zaczęli się buntować. No i mam go – czeka na zimę.
                              Last edited by adam16; 15-09-2004, 11:17.
                              Browar Hajduki.
                              adam16@browar.biz
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                #90
                                przeterminowany, puszka, z terminem ważności 07.10.2004

                                kolor - ciemnomahoniowy, bardzo ciemny, prawie czarny
                                gaz - odpowiednie nasycenie
                                piana - najsłabszy element, szybko opada, ciemnobeżowa
                                zapach - mocny, cięzki, wyczuwlna sie przede wszytski ""wytrawność" palonego slodu
                                smak - "cięzkie" w swojej
                                ekstraktywności, jednocześnie delikatne w smaku, wyczuwalna mocno slodowo-chmielowa goryczka, leciutko szczypie w język, mocno klei usta

                                jednym slowem dobre, tym bardziej, że juz czuję w zołądku rozgrzewająca moc

                                Moja ocena: [4.425]
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎