Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Śrutownik z maszynki do maku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szyszek1
    Member
    • 07-2003
    • 60

    Śrutownik z maszynki do maku

    A co sądzicie o śrutowaniu słodu maszynką do mielenia maku. Są takie sprzedawane na targowiskach zwłaszcza przed świętami. Sam posiadam dwie takie maszynki. Zasada działania podobna jak w maszynce do mięsa, z tym że nie ma tam noża, ani sita na wylocie, tylko odległość od ślimaka wewnątrz do ścianki się zmniejsza i u wylotu jest już mała szczelina regulowana w dość szerokim zakresie. W efekcie mak jest miażdżony i lekko rozcierany.
    Nie mam niestety możliwości zrobienia zdjęcia takiej maszynki ale podkreślam że są powszechnie dostępne i niedrogie.
    Co do większych ziaren to mieliłem na tym sprzęcie również pieprz i efekty są świetne.
    Sama maszynka jest niewielka i pewnie trzebaby ją jakoś zautomatyzować, choć osobiście zmieliłem kiedyś w ten sposób 2 kg maku. Niestety słodu nie próbowałem, a pomysł zrodził się przed świętami.
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    #2
    Jeden nasz kolega ma chyba właśnie taki przemysłowy, elektryczny młynek do maku. Słód śrutuje się w nim całkiem dobrze, choć nie jestem pewien czy nie niszczy łuski odrobinę za mocno.
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

    Comment

    • Chris
      Senior
      • 05-2004
      • 812

      #3
      Ale są niektórzy piwowarzy którzy śrutują (mielą) ziarno na mąke w celu większej wydajności.Jeżeli tak też zrobisz bedziesz musiał sie liczyć z tym ,że filtracja dłużej potrwa.
      chickkiller :)

      Comment

      • mjp
        † 1963-2021 Piwosz i fajczarz w raju
        • 02-2004
        • 954

        #4
        Kilkakrotnie już śrutowałem słód w przemysłowej zgniatarce do maku (to ta, o której wspomina Jerzy). Jeśli się szczelinę odpowiednio ustawi (a jest w pełni regulowana), to łuska nie jest zniszczona i nie powstaje nadmierna ilość mąki. Nie ma także problemów z filtrowaniem (z wyjątkiem piw robionych ze znacznym udziałem słodu pszenicznego, ale to już inna bajka). Ostatnio śrutuję dość grubo i stosuję zacieranie z podwójną dekokcją. Wydajność procesu zacierania na poziomie 85%. Jak dla mnie całkiem nieźle.
        Maciek
        Szukam przytulnego kącika do palenia fajki... ;-)

        Comment

        • szyszek1
          Member
          • 07-2003
          • 60

          #5
          Odświeżam ten temat, gdyż jestem właśnie po pierwszej warce z zacieraniem słodu.

          Przetestowałem w celach ześrutowania właśnie wspomniany młynek do maku. Przedstawiam kilka zdjęć urządzenia oraz śruty słodowej. Moim zdaniem śrutownik sprawdził się doskonale.

          Czekam na opinie.

          Trzeba się trochę nakręcić ale napewno da się zautomatyzować. Ześrutowałem 3 kg słodu w ok. 1 godzinę.

          Comment

          • szyszek1
            Member
            • 07-2003
            • 60

            #6
            Poniżej zdjęcia
            Attached Files

            Comment

            • szyszek1
              Member
              • 07-2003
              • 60

              #7
              Jeszcze dwa
              Attached Files

              Comment

              • darko
                Senior
                • 06-2003
                • 2078

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szyszek1
                Ześrutowałem 3 kg słodu w ok. 1 godzinę.
                Szalejesz... Zwolnij bo maszynka się zagrzeje

                Comment

                • Wielki_B
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 1968

                  #9
                  Widoczna na fotkach spręzyna pomiedzy korpusem a korbką chyba utrudni jakąś prostą "mechanizację" tego sprzętu. Przez "prostą" rozumiem podłączenie wiertarki do osi wałka.
                  Twój słód wygląda na dobrze ześrutowany, ale podniosę Ci nieco poprzeczkę : śrutownik typu Porkert, w którym napęd zmechanizowałem wiertarką, radzi sobie z 5 kg słodu w 15 minut.
                  Gdyby ktoś wyręczył mnie w dosypywaniu słodu do zbiornika i gdybym nie musiał mojej słabawej wiertarki (500W) w połowie śrutowania odpinać (celem wychłodzenia uzwojeń, poprzez puszczenie jej na parę minut bez obciążenia), to sprawa byłaby załatwiona w 5 minut

                  Co by jednak nie powiedzieć, to, za sprawą Twoich doświadczeń, młynek do maku mozna chyba uznac za dopuszczony do celów piwowarskich.

                  Comment

                  • Maggyk
                    Szara Adminiscjencja
                    • 05-2004
                    • 5615

                    #10
                    Oj, te wspomnienia. Też na początku takim młynkiem śrutowalismy u Gulguli. To były fajne imprezy. A teraz lipa - każdy ma własnego Porkerta i już nie ma imprez z okazji śrutowania Na szczęście są inne
                    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                    Piwo domowe -
                    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                    Reklama w BROWARZE
                    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                    Comment

                    • szyszek1
                      Member
                      • 07-2003
                      • 60

                      #11
                      Zobaczymy jakie wyjdzie piwo. A jeżeli kiedyś zautomatyzuję sprzęt napewno podzielę się uwagami.

                      Comment

                      • peter007
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 2820

                        #12
                        Obcinałeś sprężynę czy robiłeś inne przeróbki? Pytam, bo mam identyczny młynek, z tym, że bez przeróbek jego zakres grubości mielenia jest tak ograniczony, że przy największym rozstawie i tak mieli niemal na pył
                        Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                        Comment

                        • szyszek1
                          Member
                          • 07-2003
                          • 60

                          #13
                          Nic nie przerabiałem. Akurat ten ma taką możliwość regulacji, że potrafi nawet "wypluwać" całe ziarna.

                          Comment

                          • peter007
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 2820

                            #14
                            No to będę musiał chyba skrócić sprężynę. Myślałem, że poczyniłeś podobny zabieg i uświadomisz mnie, że to dobry pomysł
                            Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                            Comment

                            • arsen99
                              Senior
                              • 10-2006
                              • 101

                              #15
                              Co sądzicie o takiej maszynce do maku - http://www.allegro.pl/item143096351_...tylko_28z.html są tam dwa zdjęcia jednaj maszynki w kolorze niebieskim i jednej srebrnej. Czy w tych maszynkach zastosowany jest taki sam bęben? Ta niebieska tak jak by miała w sobie jakieś sitko z dziurami? Czy to się będzie nadawać?
                              Pozdrawiam
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎