Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sven
    Senior
    • 09-2003
    • 1211

    #91
    Kolor brązowo-szkarłatny, piana brązowawa drobna i krótka. Zapach mocno słodowy z drobną nutą przypalenizny, bąbelki malutkie ale występują.
    Smak złożony, początkowo mocno goryczkowy, po kilku łykach stał się słodkawy, rozgrzewający a konsystencja nabrała lepkości. Nie jest bardzo kwaśny, ani wytrawny, nie osiada mocą i goryczką na żołądku. Rozgrzewa, smakuje, nie ciąży. Dla mnie czołówka polskich porterów.
    Celia, cerevisia et conventus.

    Comment

    • elysium
      Junior
      • 06-2003
      • 8

      #92
      Piwko nabyłem jako pocieszenie. Otóż w sklepiku na przeciwko Rynku Nowego Miasta miał być asortyment z Browaru Ciechanów. Miałęm ochotę na piwko, a wszystko inne było "korporacyjne". A więc: Piękna barwa, wiśnia wpadająca w cieeemany mahoń. Bez podśietlenia po prostu czerń (no co, ja lubie ten kolor). Delikatny gaz lekko skubiący język do końca (szklanki oczywiście) W smaku jak na portera wyjątkowo delikatny, słodki. Jednak po chwili czuć zdecydowaną gorycz.Piana dostała u mnie najmniej - 3. Początkowo kremowa, drobna, gęsta, neistety po chwili opadła, w połowie szklanki będąc już tylko smutną obwódką... Zapach za to jest miodzio, bez chamskiej woni alkoholu ani przyprawy do zup typu Maggi. Opakowanie konkretne, ale bez rewelacji. ot puszka. Butla wygląda podobnie. Reasumując: Bardzo Dobry Porter.

      Moja ocena: [4.075]

      Comment

      • cielak
        Senior
        • 03-2004
        • 2890

        #93
        Jedno z kilku piw jakie dostałem, jakiś czas temu, o Twilight'a za co serdeczne dzięki.
        kolor- ciemnej kawy, wręcz smoła
        piana- duża, ciemna lecz za szybko znikła.
        CO2- dla mnie super, idealne
        zapach- karmel, kawa, ale głównie palony, za bardzo czuć alkohol jak dla mnie
        smak- wyraźnie z początku kawowy, palony, lekki karmel, po chwili jednak goryczkowy z lekkim poszczypywaniem języka. Super.
        opakowanie- but. 0,5lit., etykieta typowa jak na BŁ, czyli lekko z dawnych czasów. Ale liczy się to co w środku.

        Dzięki Bogu Twilight przysłał mi trzy sztuki bo naprawdę jest to jeden z najlepszych Polskich porterów. Jednak ciut gorszy od BOOS'a.

        Moja ocena: [4.475]
        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

        Comment

        • zAjkA
          Senior
          • 12-2004
          • 1089

          #94
          Jak dla mnie ten porter jest za bardzo palony.Wyraźnie czuć smak palonego karmelu.Po konsumpcji przez jakis czas czuć posmak palonego karmelu z goryczką.Kolor wręcz kawowy.Piana szybko znikła.Wysycenie w sam raz .Zapach karmelowo-słodowy.
          Za piwo zaplaciłem 4,30 przy Dworcu Gdańskim.Opakowanie niestety puszka!!!
          Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

          Comment

          • Stip
            Member
            • 03-2005
            • 30

            #95
            Niepilem tego..tylko sprubowalem i po malym lyczku mialem go juz dosc!!!! I bardzo sie ciesze ze niewydalem na tą 'MOCNĄ KAWE" 4,30 bo to jedynie tak to mozna nazwac bo tak smakuje...niekupilem go i juz nigdy niekupie!!

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #96
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stip
              Niepilem tego..tylko sprubowalem i po malym lyczku mialem go juz dosc!!!! I bardzo sie ciesze ze niewydalem na tą 'MOCNĄ KAWE" 4,30 bo to jedynie tak to mozna nazwac bo tak smakuje...niekupilem go i juz nigdy niekupie!!

              Porter nie każdemu musi smakować gdyż jest to dośc specyficzne piwo ale jesli juz oceniasz piwo to spróbuj opisać bardziej konkretnie, co Ci nie smakuje, nie odpowiada etc. zanim jednego z najlepszych porterów w Polsce nazwiesz mocną kawą.
              Porter to nie Pils, jego się smakuje a nie pije.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • nikita_banita
                Senior
                • 06-2003
                • 1363

                #97
                Czym dłużej po terminie piję tego portera, tym bardziej mi on smakuje. Termin do spożycia: 28.11.04 - piana może nie idealna, ale smak mocno karmelowy, a przy tym jednak wytrawny utwierdza mnie w przekonaniu, że nadal należy prywatnie przeterminowywać tego portera. Polecam wszystkim!

                Comment

                • Borysko
                  Senior
                  • 02-2004
                  • 1144

                  #98
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stip
                  Niepilem tego..tylko sprubowalem i po malym lyczku mialem go juz dosc!!!! I bardzo sie ciesze ze niewydalem na tą 'MOCNĄ KAWE" 4,30 bo to jedynie tak to mozna nazwac bo tak smakuje...niekupilem go i juz nigdy niekupie!!
                  Trudno sie dziwić. Młodzież woli zazwyczaj delikatne smaki "piwa" przypominające im oranżadkę (Lech i inne koncerniaki). Dorośli ludzie zaczynaja poszukiwać bardziej zdecydowanych smaków (chyba że należą do tych, którym zależy na szybkim "nawaleniu się" możliwie małym kosztem - to juz przypadek beznadziejny) i czasem sięgaja po portera, by się nim DELEKTOWAĆ. Radzę ci powrócić do portera za jakieś 10 lat (jeśli będzie jeszcze jakiś na rynku).

                  Comment

                  • babalumek
                    Senior
                    • 02-2004
                    • 1207

                    #99
                    Zgadzam się z Boryskiem w 100%. Ja już jakiś czas temu zakupiłem całą zgrzewkę owego Portera i czekam sobie z tym do wakacji, kiedy to zazwyczaj brakuje kasy na cokolwiek, ale oczywiście 2-3 piwka już zeszły. Niestety mam to piwo z konserwy, ale tyle co mogę ocenić to to że bardziej mi smakuje od lżejszego Portera ze Strzelca (zawsze lubię konkretne, zdecydowane smaki) ale jest ciut gorszy od Portera z Żywca. Ale Porter to Porter - ja to lubię, więc mi to piwko bardzo smakuje.
                    MRKS Kuźnia Jawor

                    WTS Sparta Wrocław

                    Comment

                    • lzkamil
                      kierowca bombowca
                      • 01-2003
                      • 3611

                      To ja musiałem być dziwna młodzież, jak miałem 18-19 lat to namiętnie próbowałem wszystkich dostępnych piw, wtedy właśnie wpadł mi w ręce Łódzki Porter i od razu mi zasmakował
                      Lepszy jabol pod okapem
                      niż GŻ, CP i KP !


                      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                      Comment

                      • Piotras
                        Senior
                        • 08-2003
                        • 307

                        Spytam przy okazji- Jak smak leżakowanego portera z puchy??? Nie odbija się to negatywnie na smaku? Mam zamiar do mojej "Porterowej Piwniczki" zakupić zgrzewe Łódzkiego ale ne wiem czy warto go leżakowac w konserwie?? A tak wogole to mi porter smakował od 16 roku życia: )

                        Comment

                        • babalumek
                          Senior
                          • 02-2004
                          • 1207

                          No wiesz niby Porterek im starszy tym lepszy, ale pewnie Ci chodzi o to czy nie przesiąka konserwą przy dłuższym leżakowaniu. No w sumie to nie zauważyłem jakiejś dużej różnicy. Tak po miesiącu leżakowania jednego otworzyłem i nadal mi smakował... Nie jestem wprawdzie jakimś wytrawnym smakoszem jak niektórzy tutaj na tym forum (chylę czoła przed nimi - czasami zachodzę w głowę czytając niektóre opisy piw, jakich to "nutek" i "esencji" się w nich doszukują) chociaż moim skromnym zdaniem to co jak co ale Porter powinien być jednak ustawowo w butelkach. Ja kupiłem z puszki bo po prostu w butelce nie było i trudno. Tak więc piwo generalnie moim zdaniem się trzyma dobrze i konserwie się opiera, ale jak masz możliwość to nawet dopłać trochę ale kup je koniecznie w butelce... Pozdrawiam. Na marginesie - piwniczka porterowa - piękna rzecz hehe może kiedyś też się dorobie...
                          MRKS Kuźnia Jawor

                          WTS Sparta Wrocław

                          Comment

                          • Piotras
                            Senior
                            • 08-2003
                            • 307

                            Dzięki,właśnie o to chodziło. Jednak się nie zdecydowałem. Poczekam na możliwośc zakupu w butelkach, a "porterowa piwniczka" to nazwa lekko na wyrost, kilko piwek sobie stoi w piwnicy ale czyż nie brzmi znakomcie...

                            Comment

                            • Markus666
                              Junior
                              • 06-2005
                              • 7

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: idealnie ciemny porter [5]
                              Piana: za szybko znika... [3.5]
                              Zapach: bardzo mocny aromat troche za bardzo czuć procenty... [4.5]
                              Smak: super...najlepsze z łódzkich browarów...Porter pełny smak [5]
                              Wysycenie: akurat [4.5]
                              Opakowanie: możnaby jeszcze popracować nad tym elementem..tradycyjnie [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.625]

                              Comment

                              • Shlangbaum
                                Senior
                                • 03-2005
                                • 5828

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Brunatny, prawie czarny. Nie przejrzysty. [5]
                                Piana: Może i pięknie beżowa ale szybko zamieniała się tylko w obrączkę. [3]
                                Zapach: Wyraźny zapach palonego słodu. [4]
                                Smak: W smaku przedewszystkim dominuje alkoholowy posmak, przez niego przebija się ledwo palony smak. Za słaba goryczka. Przypomina w smaku Baltikę 6. [3.5]
                                Wysycenie: Nasycenie w porządku. Tyle, że nie utrzymujue piany. [4]
                                Opakowanie: Informacje podane jak należy. Etykieta estetyczna choć nudna. Kapsel goły. Mogliby się zastanowić nad zmianą butelki eudro na jakiś nowszy kształt. [4]
                                Uwagi: Dzięki e-prezesowi za to piwko

                                Moja ocena: [3.75]

                                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎