Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kultura picia piwa....na ławce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • SUNKIDD
    Gość
    • 06-2001
    • 38

    #46
    osobiscie,nie pasuje mi konsumpcja piwa(alk)na lawce

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #47
      Hejjjjj... Może być na trawie....
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • djot
        Senior
        • 05-2001
        • 621

        #48
        Witaj SUNKIDD.

        Ławka wcale nie jest podstawowym miejscem spożywania słonecznego napoju.
        Znamy wiele innych miejsc, awybór zależy tylko od nas - a teraz ładuje się nam w to Sejm.

        Comment

        • SUNKIDD
          Gość
          • 06-2001
          • 38

          #49
          djot

          Zgadzam sie "djot".Sejm sie sprawa zaja, wiec musi byc powazna swoja droga.Bylem w Polsce ostatnio.Pare godzin czekalem na polaczenie na dworcu w Krakowie.Hey man, szok dla mojego systemu.Jak niebezpiecznie moze byc.Poczekalnia opanowana przez PIJACYCH NA LAWCE.

          Comment

          • grzech
            Senior
            • 04-2001
            • 4592

            #50
            Kolejny papierowy przepis. Może to ieć sens w centrach dużych miast. Nie wyobrażam sobie wprowadzenie go w życie na prowincji, gdzie normalnym jest picie pod sklepem, na ławce, czy innej tego typu konstrukcji. Jest to juz wpisane w tamtejszą obyczajowość. Polska to nie Irlandia, tu nie w każdej wsi jest knajpa (jeśli chodzi o wątek spiskowy).

            Comment

            • maryhh
              Senior
              • 02-2001
              • 1895

              #51
              na szczęście w moich warunkach ten przepis nie przejdzie, gdyż najfajniejsze ławeczki są właśnie przy knajpach
              Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
              "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
              do lekkiej pracy jestem za ciężki"

              Comment

              • SUNKIDD
                Gość
                • 06-2001
                • 38

                #52
                grzech

                Dobry humor zawsze jest ok nawet jezeli spiskowy. Drogi "grzech"sprawe nalezy traktowac bardzo serio. Picie w publicznych miejscach jest nie dobre.Dobrze wiesz o czym tutaj rozmawiamy.W kraju nie ma kultury spozywania alkoholu.Spoleczenstwo bylo brutalizowane przez komun.dziesieciolecia i najbardziej brutalny element sobie wlasnie czasami siedzi na laweczkach.Nie pasuje mi przechodzic kolo krzakow gdzie jest prostytutka gwalcona

                Comment

                • grzech
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 4592

                  #53
                  Racja "SK", ale nie będzie łatwo.

                  Sam nie mam zwyczaju picia w plenerze. Od tego są lokale, czy mieszkania (w wersji oszczędnościowej, ostatnio ze znajomymi używamy dość często mojego). Jednak minie sporo czasu, zanim nasi rodacy się ucywilizują.

                  A tak przy okazji, czy ogródki działkowe to miejsce publiczne. W letnie sobotnie wieczory mają przerób porównywalny z ogródkami piwnymi.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23782

                    #54
                    a ja czasem w ładną pogodę wyskakiwałem na Bolko /wyspa w Opolu - park/ z kufelkiem i piwkiem w plecaku.

                    bardzo przyjemnie mi się piło piwko i nie było w tym nic niekulturalnego.

                    teraz za picie piwa (i nie tylko) na świeżym powietrzu grozi kara do 5.000 złotych.

                    BTW. w czym ławka w parku jest mniej kulturalna od ławki w pubie?
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #55
                      Art, popieram w zupełności. Nie należę do menelstwa wrocławskiego, a czasem piwko na ławce w parku - co to komu szkodzi?
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • pieczarek
                        zwykle cham i prostak
                        • 06-2001
                        • 5011

                        #56
                        A ja mam bardzo mieszane doznania. Mój dom z jednej strony przylega do ulicy a z drugiej strony ma "park". Przychodzą tam różne obszczymurki. Siedzą i chleją - jabole, esencje aromatyczne, także piwo. Absolutnie nie są agresywni, ale na pewno nieatrakcyjni wizualnie. I śmiecą.
                        Od dwóch dni to się skończyło. Gdybym wiedział, że przyjdzie np. Marusia z ART-em sam bym postawił stolik z krzesłami i grzecznie ich obsłużył.
                        Tak więc na razie egoistycznie cieszę się z nowego prawa.

                        Comment

                        • endriu
                          Member
                          • 03-2001
                          • 57

                          #57
                          Uważam że meneli można było usunąć bez wprowadzenia tego przepisu. Zresztą podejrzewam że i tak prędzej czy później znowu się pojawią.

                          U nas W Łodzi Piotrkowska wieczorem była miejscem spotkania młodych ludzi. Tuaj świętowałem zdaną maturę, tutaj umawiam się z przyjaciółmi gdy gdzieś idziemy. Każdy miał piwo w ręku i był to normalny widok, nie było żadnych awantur i rozrób. Nie wiem komu to przeszkadzało.

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            #58
                            Z wrodzoną sobie przemądrzałością stwierdzę, że zgadzam się generalnie z Pieczarkiem. Zdarza mi się czasem wprawdzie wykonac piwo w plenerze, ale unikam miejsc publicznych.
                            Co do prawa - jak kuż wyżej napisałem, takie przepisy istniały już wcześniej (vide stan wojenny czy przepisy lokalne). Cały wic polegał na tym, że za naruszenie tych przepisów w zasadzie nie groziła sankcja karna, dopiero nowa ustawa przewiduje DOTKLIWE kary. Czy to zadziała - wątpię, wszak - mam takie wrażenie - wiekszość forumowiczów z góry zakłada, że to prawo jest głupie i nie należy go przestrzegać, ot, taka polska specyfika. Ale może się mylę ?

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              #59
                              W mordę misia - zamiast "kuż" miało być "już". Czemu to samo nie poprawia błędów?

                              Comment

                              • Marusia
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 20211

                                #60
                                Przęmądrzały prowokator.

                                Chodzi Krzysieńku o to, żeby to nowe prawo nie uderzyło w spokojnych spożywaczy piwka na ławeczce, tylko w tych, ktorzy są rzeczywiście nieprzyjemnym widokiem a czasem i zapachem, nie mówiąc o agresywności. Żeby nie było, że siedzę sobie grzecznie z koleżanką Mają i straż miejska wlepia mandat NAM, a nie gromadzie umięśnionych pijanych typków siedzących ławeczkę dalej. Ot, co.
                                www.warsztatpiwowarski.pl
                                www.festiwaldobregopiwa.pl

                                www.wrowar.com.pl



                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎