Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
    Smak: W smaku przedewszystkim dominuje alkoholowy posmak
    Właśnie piję puszkowego, pierwszy raz od dawna. Też jakiś taki niepokojąco alkoholowy, szczególnie pierwsze łyki...
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      A teraz butelkowy. Taki jak dawniej, dużo lepszy niż puszkowy. I tylko 3 zł w firmowym sklepie na Wróblewskiego. Całe szczęście
      Last edited by lzkamil; 29-09-2005, 00:58.
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil
        A teraz butelkowy. Taki jak dawniej, dużo lepszy niż puszkowy. I tylko 3 zł w firmowym sklepie na Wróblewskiego. Całe szczęście
        Pojawił się butelkowy na Wróblewskiego? Super wiadomość! Skoro rzucili nową partię, to znaczy że jeszcze go robią Ciut mnie niepokoiły te puszki...

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          Piłem przed chwilą puszkowego Porterka. Dobry, spora goryczka, niezłe "palenie" i jakiś taki ciekawy zapach. Jak wypiję kolejne - może go zdefiniuję. Ogólnie jest to zapach przyjemny.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            Szkoda że bez ART-omatu ale i tak też można.
            Egzemplarz otrzymany od Artk31, za co wielkie dzięki, wersja butelkowa, przeterminowana o 8 miesięcy.

            kolor - czarny z delikatnymi mahoniowymi przebłyskami przez światło (5)
            piana - ciemnobeżowa, drobna, zwarta, z początku gęsta, opada pzozosawijąc ok 1 cm kożuszek, osadza się na szkle w minimalnej ilości (4)
            zapach - przyjemny, mocny, palonego słodu połączonego z delikatnym słodowym aromatem (5)
            smak - jak dla mnie doskonały, "misiowaty" czyli delikatność połączona z treściwością i mocą, doskonale wyczuwalna paloność, charakterystyczny słodowy posmak, w tle znana porterowa goryczka, to piwo mozna prawie jeść (5)
            nasycenie - bez zarzutu (5)
            opakowanie - euro ze znaną wszytskim etykietą, gładki kapsel (4,5)

            Żałuję że w W-wie dostanie butelkowego łódzkiego portera jest niemozliwe, jak na razie zapsokajam się jego puszkową wersją
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • lzkamil
              kierowca bombowca
              • 01-2003
              • 3611

              Odkryłem nowy ideał smakowy - Łódzki Porter ze świątecznym piernikiem mojej Mamy
              Lepszy jabol pod okapem
              niż GŻ, CP i KP !


              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

              Comment

              • kentaki
                Senior
                • 10-2002
                • 452

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Super rubin, nie czarny ale lekko przezierny, klarowny [5]
                Piana: Oj słabiutka, szybko opada i nic nie zostaje. [2]
                Zapach: Niezbyt intensywny ale ładny, troche kawy, trochę słodu palonego, przyjemny. Nabiera na wartości po ustaniu w szkle i o dziwo (albo wręcz) po lekkim odgazowaniu sporo zyskuje. [4]
                Smak: Bardzo dobry, bez przesady ze spalenizna, fajna goryczka chmielowo słodowa pozostaje w przełyku. Brak ciężkości i nutek alkoholowych. [5]
                Wysycenie: Prawie idealne ale nie będę z tego robił zagadnienia. [4.5]
                Opakowanie: Klasyczna konserwa, tradycyjna etykieta, trochę zbyt klasyczna, wszystkie informacje, nic dodać, nic ująć. [4]
                Uwagi: Fajny porter, będąc prawie Łodzianinem i mieszkając tam długo i często pierwszy raz miałem zaszczyt spożyć ten specjał i to zakupiony w Wa-wie za 3,29 zł, choć sklepik przy Browarze był kiedyś moim ulubionym sklepikiem. To piwko zbliżone parametrami do portera żywieckiego jednak zdecydowanie smaczniejsze. Wpisuję je na listę moich ulubionych piw.

                Moja ocena: [4.275]

                Comment

                • Regent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 512

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemna wiśnia, rubin, klarowne [4.5]
                  Piana: po nalaniu kremowo-rubinowa, ale bardzo szybko opadła [2.5]
                  Zapach: łagodny zapach palonego słodu i kawy [3.5]
                  Smak: jak na portera to trochę za mało treściwe, raczej słodkawy, karmelowy z przebitkami delikatnej goryczki i alkoholu. Całkiem niezłe. [4]
                  Wysycenie: drobne, ale utrzymuje się do końca [4]
                  Opakowanie: estetyczne [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.725]
                  Mniej alkoholu w piwach !!!
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • thrashcan
                    Senior
                    • 10-2005
                    • 126

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Rubinowy, klarowne. [4.5]
                    Piana: Beżowa, średniej wysokości, dość szybko jednak redukuje się do cieniutkiego dywanika na powierzchni piwa, a następnie obecna jedynie przy szkle. [3.5]
                    Zapach: Miły, niezbyt intensywny zapach palony z kawą, w tle nutki wiśniowe. Całość boska, lecz mogłaby być bardziej uwydatniona. [4]
                    Smak: Wyraźnie kawowy, średniogoryczkowy jak na portera. Wydaje się być oleiste. Pomimo sporej "procentowości" w ogóle jej nie czuć podczas picia piwa. [5]
                    Wysycenie: Odpowiednie, fajnie musuje podniebienie, szkoda, że nie utrzymuje piany. [4]
                    Opakowanie: Puszka 0,5l, z wyglądu klasyczna, trochę niezauważalna w sklepie. Dominuje kolor fioletowy. [3.5]
                    Uwagi: Ojjjj, na pewno będzie powtórka, myślę, że nawet niejedna

                    Moja ocena: [4.35]

                    Comment

                    • Bombadil13
                      • 05-2005
                      • 2479

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: mahoniowy [5]
                      Piana: po nalaniu piany mnóstwo, kolor beżowy, pecherzyki delikatne i małe, szybko pekające; pozostaje tylko mały piersień przy brzegach szklanki [3.5]
                      Zapach: delikatny porteowy zpaszek, palonego słodu, a wśróg niego zapach kawy i lekko kwaśne nutki owocowe [4.5]
                      Smak: na początku wodnisty... ale rozwija się znakomicie, smak słodowy wymieszany z kawową goryczką, którą zastępuje goryczka chmielowa, długo pozostając na języku, smak- delikatny, jedwabny [4.5]
                      Wysycenie: bardzo dobre [5]
                      Opakowanie: skromne, jak dla mnie zbyt skromne, choć może tak ma być. [4]
                      Uwagi: Piwo bardzo dobre, delikatne z wyraźnymi nutami palonymi i bez nutek alkoholowych, choć jakby trochę ubogie i jednolite w samkach; lecz te smaki, które są wyczuwalne, są znakomite

                      Moja ocena: [4.425]
                      Poszukuję

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Pod światło ciemnowiśniowy, klarowny. Jak na 22% eskraktu trochę zbyt mało ciemny. [4.5]
                        Piana: Beżowa. Po nalaniu obfita, wręcz jedwabista. Dość szybko jednak redukuje się do śladowej ilości. [4]
                        Zapach: Wyrazisty, dobrze zaznaczony palony słód plus delikatny karmel. W trakcie picia śladowo wyczuwalny zapach alkoholu. [4.5]
                        Smak: Bardzo treściwy. W pierwszym łyku odczucie słodkości. Dość szybko jednak smak ulega zrównoważeniu. Ten porter ma w sobie umiarkowaną słodycz, sporą goryczkę i dyskretny (mimo 9,5%) posmak alkoholu. Bardzo dobre wyważenie poszczególnych elementów smakowych stawia tego portera w polskiej czołówce piw tej klasy. Co więcej, spośród porterów o ekstracie 22% ten chyba ma najwięcej do zaoferowania jeśli chodzi o odczucia pozaalkoholowe [4.5]
                        Wysycenie: Bez zastrzeżeń. [5]
                        Opakowanie: Dziwne że występuje tylko w postaci puszkowej. Jak na piwo o wyższych aspiracjach szkło byłoby bardziej adekwatnym opakowaniem. Sama stylizacja puszki ok. [4]
                        Uwagi: Bardzo dobry porter, szkoda że jego cena (Geant 3.89 pln) jest chyba odrobinę przyduża...

                        Moja ocena: [4.45]
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
                          Dziwne że występuje tylko w postaci puszkowej. Jak na piwo o wyższych aspiracjach szkło byłoby bardziej adekwatnym opakowaniem.
                          A dlaczego sądzisz że występuje tylko w postaci puszkowej?

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                            A dlaczego sądzisz że występuje tylko w postaci puszkowej?
                            Z ciekawości: w jakiej cenie jest wersja butelkowa w Łodzi?
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
                              Z ciekawości: w jakiej cenie jest wersja butelkowa w Łodzi?
                              W sklepach firmowych 3 zł + kaucja. W normalnych nie przekracza chyba 3,80.

                              Comment

                              • Pogoniarz
                                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                                • 02-2003
                                • 7971

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ciemny mahoń,przy tej zawartości ekstraktu to za mało. [4]
                                Piana: Beżowa ,zbita,po pewnym czasie staje się dziurawa,robi gruboziarnista i zostawia wianuszek. [4]
                                Zapach: Owocowy na powiedzmy pierwszy niuch,czuć też troszkę alkoholu,ale minimalnie,doprawdy minimalnie. [4]
                                Smak: Owocowy,zdecydowanie owocowy,do tego dochodzi goryczka,ale nie odrzucająca.Pije się tego porterka w miarę lekko,na podniebieniu pozostaje posmak gorzkawej kawy.Czuć też delikatnąwytrawność. [4]
                                Wysycenie: W sumie całkiem ,całkiem. [4]
                                Opakowanie: Profanacja.Zapuszkować portera to można nazwać tylko profanacją. [3]
                                Uwagi: Cena piwka 3.89 zł w hiperku u żabojadów ,według mnie za wysoka.
                                Co do samego piwka ,myślę,że to jeden z czołowych porterów w naszym kraju

                                Moja ocena: [3.95]


                                Prawie jak Piwo
                                SZCZECIN

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎