Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

WWGiRP

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Stolp
    Senior
    • 06-2002
    • 492

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika brzeczka
    Historią powojenną rozlewni interesuje się mocno kolega Stolp, coś o tym nawet pisał.
    Pisałem, pisałem tylko odzew był raczej mizerny. Wygląda więc na to, że póki co, pełna lista rozlewni, to jedna z największych tajemnic PRL-u
    Zbieram porcelanki składów z Pomorza; kapsle dziewicze Carlsberga (cały świat) oraz powojenne zdjęcia i pocztówki Słupska
    Szukam
    e-materiałów (zdjęć, skanów fantów i artykułów) nt. składów i rozlewni obecnej i dawnej RP z okresu pw-ppf do strony na facebooku BEZ LOGOWANIA:
    https://www.facebook.com/SkladyRozlewniePiwa

    Comment

    • kibi
      Senior
      • 07-2004
      • 1875

      #17
      Ja też kiedyś pisałem, że interesują mnie rozlewnie, a bierze się to ze szczególnego upodobania do rozlewnianych etykiet (jeśli ktoś chciałby się takowych pozbyć proszę o wiadomość). Chętnie poznałbym pełną listę rozlewni i inne wiadomości na ich temat, bo jak na razie wiem tylko tyle ile można wyczytać z etykiety. Nigdy nie przeliczyłem swoich rozlewnianych etykiet, ale na pewno mam ich parę setek. Może gdyby każdy zainteresowany tematem sporzadził spis rozlewni z posiadanych etykiet w sumie złożyłoby sie to na jakąś, choćby niepełną listę.

      Comment

      • Stolp
        Senior
        • 06-2002
        • 492

        #18
        Spis rozlewni znanych "z etykiet" krążył jakieś 10-15 lat temu. Niestety moja kopia zaginęła bez śladu :-(. Nie mogę też znaleźć nikogo, kto przyznałby się do jego posiadania. Oczywiście spis z etykiet stanowi zapewne mniej niż 20-30 % istniejących po wojnie rozlewni, ale zawsze byłby to dobry punkt wyjścia do spisu kompleksowego.
        Może jednak ktoś się przyzna do posiadania takowego
        Zbieram porcelanki składów z Pomorza; kapsle dziewicze Carlsberga (cały świat) oraz powojenne zdjęcia i pocztówki Słupska
        Szukam
        e-materiałów (zdjęć, skanów fantów i artykułów) nt. składów i rozlewni obecnej i dawnej RP z okresu pw-ppf do strony na facebooku BEZ LOGOWANIA:
        https://www.facebook.com/SkladyRozlewniePiwa

        Comment

        • kibi
          Senior
          • 07-2004
          • 1875

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stolp
          Spis rozlewni znanych "z etykiet" krążył jakieś 10-15 lat temu. Niestety moja kopia zaginęła bez śladu
          Ciekaw jestem ile pozycji liczył taki spis (oczywiście w przybliżeniu)?

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎