Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Meckatzer Löwenbräu, Meckatzer Urweizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • snorre
    Senior
    • 02-2006
    • 655

    Meckatzer Löwenbräu, Meckatzer Urweizen

    Piwo pszeniczne z browaru Meckatzer, który jak zauważyłem jest dość mocno obecny w regionie Bawarii znanym jako Allgäu - górska okolica. I ponownie żal, że nie kupiłem tego więcej - pyszne! Bardzo gęste, mętne, aromat wprost buchał ze szklanki po nalaniu i jeszcze długo później. Kolor - dość ciemny, taki bursztyn.. W smaki czułem głównie aromaty chlebowe. Zaw. alkoholu 5,2%. Dodam, że Meckatzer należy do browaru Löwenbräu.
    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Brakująca fotka:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • grodek
      Senior
      • 06-2015
      • 527

      #3
      KOLOR: bursztynowy z dużym zmętnieniem pochodzącym od drożdży.
      PIANA: jasnobeżowa, drobna, bardzo obfita o dużej trwałości.
      ZAPACH: średnio intensywny, lekki aromat banana z gumą balonową, trochę goździków i nut opiekanych; ogólnie przyjemny.
      SMAK: początek treściwy, słodowy z nutą banana i goździka, lekka słodycz i posmak chlebowy. Finisz wytrawny, nieco kwaskowaty z lekko zaznaczoną goryczką.
      WYSYCENIE: średnio wysokie.
      OGÓLNIE: smaczne piwo. Butelka o pojemności 0,5L, kapsel firmowy, termin do 23.04.21. Piwo otrzymane w prezencie. Nowa szafa graficzna etykiety, niestety nie zrobiłem zdjęcia.
      604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎