Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Śrutownik z maszynki do maku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • peter007
    Senior
    • 06-2004
    • 2820

    #16
    To sito w niebieskiej to coś w rodzaju tarki, która ściera orzechy na drobne kawałki. Co do srebrnej to mam identyczną i wiem stąd, że się nadaje. Jedyny problem to jej wydajność. Trzeba naprawdę się trochę nakręcić, żeby można było coś uwarzyć

    A tak w ogóle przeczytaj dokładnie ten temat i obejrzyj wszystkie zdjęcia w nim zawarte to zobaczysz jak działa ta srebrna
    Last edited by peter007; 20-11-2006, 11:49.
    Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

    Comment

    • DanielJakubowski
      Senior
      • 12-2005
      • 791

      #17
      Na oko widać, że da rade do srebnej podłączyć wiertarkę
      Pozdrawiam
      dj

      Comment

      • darko
        Senior
        • 06-2003
        • 2078

        #18
        Kiedyś miałem taką podobną do tej srebrnej. Śrutowanie 5 kg słodu trwało ok 2 godziny...

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23782

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko
          Kiedyś miałem taką podobną do tej srebrnej. Śrutowanie 5 kg słodu trwało ok 2 godziny...
          śrutownik srebrny idealnie nadaje się na wspólne imprezowanie, jak Darko wspomniał minimalny czas śrutowania ręcznego - to dwie godziny, przy dobrym piwie może przeciągnąć się ad infinitum
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • arsen99
            Senior
            • 10-2006
            • 101

            #20
            Czy to znaczy że niebieski ma tylko tą tarke? Czy też taki sam lejowaty bęben jak ten srebrny, heh w zasadzie to pytanie to zadam sprzedajacemu a potem napisze czego się dowiedziałem. Ja również domontował bym wiertarke do tego ustrojstwa, powinno wtedy mieć wieksza wydajność
            Pozdrawiam.

            Comment

            • peter007
              Senior
              • 06-2004
              • 2820

              #21
              To czarne pokrętło z tyłu przy korbce służy do regulacji grubości mielenia. Jeśli podepniesz tam wiertarkę nie będziesz w stanie utrzymać grubości cały czas na żądanym poziomie.
              Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

              Comment

              • arsen99
                Senior
                • 10-2006
                • 101

                #22
                Nie mam jeszcze w ręku tego młynka, ale być może da sie dospawać przedłuzenie, albo jakoś inaczej to rozwiązać. narazie tylko badam grunt, przed skąpletowaniem sprzętu.
                Pozdrawiam

                Comment

                • DanielJakubowski
                  Senior
                  • 12-2005
                  • 791

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter007
                  To czarne pokrętło z tyłu przy korbce służy do regulacji grubości mielenia. Jeśli podepniesz tam wiertarkę nie będziesz w stanie utrzymać grubości cały czas na żądanym poziomie.
                  No chyba, że tak. Może można by zastosować jakąś tulejkę dystansową między młynkiem a wiertarką (nasadzoną na jakąś śrubę oczywiście) ?
                  Pozdrawiam
                  dj

                  Comment

                  • peter007
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 2820

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DanielJakubowski
                    No chyba, że tak. Może można by zastosować jakąś tulejkę dystansową między młynkiem a wiertarką (nasadzoną na jakąś śrubę oczywiście) ?
                    Jedno jest pewne, coś da się z tym zrobić
                    Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                    Comment

                    • DanielJakubowski
                      Senior
                      • 12-2005
                      • 791

                      #25
                      Ba . Można by zastosować jakieś małe łożysko kulkowe zamiast tulejki. Zewnętrzny pierścień łożyska opierałby się poprzez dodatkową tulejkę na młynku, a wewnętrzny na wiertarce
                      Pozdrawiam
                      dj

                      Comment

                      • arsen99
                        Senior
                        • 10-2006
                        • 101

                        #26
                        Właśnie dziś kupiłem sobie taką maszynkę do maku na bazarze za 25 zł.
                        Mam pytanie do ludzi używających tego typu sprzętu, jak bardzo skręcacie tą nakrętke za rączką? Prześrutowałem sobie garstkę słodu a następnie przyjrzałem się dość badawczo. Łuska dość pocięta, mniej więcej kawałki 1/4 i mniejsze, da sie zobaczyć małe kulki słodu i resztę mączka.
                        Co do zautomatyzowania to wymyśliłem taki patent. Zdejmuję tą plastikową nakrętkę i nałożyłem samą korbke a następnie dwie nakrętki które skontrowałem ustawiając trochę luzu na wałku. Teraz zewnętrzną nakrętkę da się złapać wiertarką i w ten sposób kręcić, kręci sie to z korbką ale to nic nie szkodzi. Jakoś w weekend będę śrutował to zdam relacje jak sie sprawuje moja maszynka.
                        Pozdrawiam

                        Comment

                        • mark33
                          Idę po piwo do piwnicy.
                          • 04-2005
                          • 3283

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arsen99
                          Właśnie dziś kupiłem sobie taką maszynkę do maku na bazarze za 25 zł.
                          Mam pytanie do ludzi używających tego typu sprzętu, jak bardzo skręcacie tą nakrętke za rączką? Prześrutowałem sobie garstkę słodu a następnie przyjrzałem się dość badawczo. Łuska dość pocięta, mniej więcej kawałki 1/4 i mniejsze, da sie zobaczyć małe kulki słodu i resztę mączka.
                          Co do zautomatyzowania to wymyśliłem taki patent. Zdejmuję tą plastikową nakrętkę i nałożyłem samą korbke a następnie dwie nakrętki które skontrowałem ustawiając trochę luzu na wałku. Teraz zewnętrzną nakrętkę da się złapać wiertarką i w ten sposób kręcić, kręci sie to z korbką ale to nic nie szkodzi. Jakoś w weekend będę śrutował to zdam relacje jak sie sprawuje moja maszynka.
                          Pozdrawiam
                          Na początek ustaw maszynę na grubość śruty zbliżoną to tej z BA, lepiej stopniwo "dokręcać śrubę" niż raz stanąć z filtracją na samym początku.

                          Comment

                          • arsen99
                            Senior
                            • 10-2006
                            • 101

                            #28
                            Jak tylko wiedział bym jak wygląda śruta z BA
                            Spoko filtracji jakoś się nie boje, zrobiłem sobie wkład filtrujący z rurki do wody i kolanek, standardowy model, przewiduję ze wszystko będzie ok.
                            Dwie nakrętki niejako zmuszają mnie do dość małej szczeliny, poza tym dzięki sprężynie szczelina jest stała, zmienia się tylko siła docisku czpienia do ścianek maszynki.
                            Pozdrawiam

                            Comment

                            • mark33
                              Idę po piwo do piwnicy.
                              • 04-2005
                              • 3283

                              #29
                              Też nie wiem ja śrutuje BA od początku wykonuje tę czynność przerobionym młynkiem do kawy. Moja śrutawygląda
                              tak.

                              Jak zmielisz zbyt drobno to żaden sprzęt Ci nie pomoże w filtracji.

                              Comment

                              • arsen99
                                Senior
                                • 10-2006
                                • 101

                                #30
                                Z zdjęcia widzę że masz rzeczywiście bardzo dużo łuski. Ja wczoraj ześrutowałem garstkę słodu karmelowego ciemnego, wydaje mi się ze jest on bardziej kruchy i dlatego łuska mi się tak rozpadła. Poza tym mam zamiar przed śrutowaniem spryskać słód wodą, używając takiej maszynki do spryskiwania kwiatków, żeby łuska nabrała miękkości.
                                Pozdrawiam

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎