Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
(...) wsparcie serwisu Browar.biz jest jakby podziękowaniem za wspieranie mnie przed każdym wyjazdem, czy to w Polskę czy zagranicznym. To przecież tutaj mogę zasięgnąć informacji o ciekawych miejscach w których mogę smakować pysznego trunku w towarzystwie przyjaciół, a czasem i przypadkowo spotkanych forumowiczów Browar.bizowców.
jotpecet
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Wyświetlenie postu osobno
Stare 23-12-2006, 22:45
Fotka Użytkownika: remfire
remfire remfire is offline
Senior

Miejscowość: Strzegom
Standardowy

Sądzę że sytuacja na rynku piwnym jest tylko częścia ogólnej sytuacji w naszym kraju.
Oczywiście na tym forum problemy piwnie są najbardziej zauważane , ale mam wrażenie że sytuacja jest nienajlepsza w większości segmentów rynku. Ogólne nastawienie większości naszych rodaków jest od dawna takie, ze zagraniczne jest lepsze od polskiego. Wszechobecne reklamy oczywiście podtrzymuja , a często jeszcze potęgują to nastawienie ( np Prawdopodobnie najlepsze piwo na świecie ... itp). Polskie firmy , a przede wszystkim produkty, przegrywaja w tym wyścigu , bo mamy ogólne przeswiadczenie,że zagraniczne piwo , kawa, proszek do prania , krem i setki innych produktów są lepsze od krajowych. Dochodzi do dziwnych sytuacji, gdy nasze krajowe marki sa wypierane przez zagraniczne juz na liniach produkcyjnych polskich zakładów ( przykłady piwne wszyscy znają). Pijemy Tchibo i Jacobs, albo Bolsa i Smirnoffa , pierzemy w Vizirze i Persilu, palimy Marlboro i Golden American, czytamy Auto Świat i Bravo, jemy czekoladki Lind i Milka, panie używaja Avon i Always, dzieci sikają w Pampersy i Haggies, itp itd.... Wszystkie te rzeczy mają (albo miały) polskie odpowiedniki i zapewnie wcale nie gorsze jakościowo., ale prawie wszyscy maja przeświadczenie że są to towary lepsze , a może nawet najlepsze.
Czy możemy sie więc dziwić że pewne piwne marki rozpychaja sie na rynku kosztem naszych piw?
Odpowiedz cytując