Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koniec... Browaru Warszawskiego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iron
    Senior
    • 08-2002
    • 6703

    I na koniec w ramach klamrey panoramka z drugiej strony.

    Jeśli ktoś ma lepszy aparat i możliwość dostania się do wieżowca PZU (ten po drugiej stronie Grzybowskiej), czy też wieżowca przy Towarowej, to chętnie bym zobaczył fotki z tych miejsc. My ze swojej strony postaramy się zrobić zdjęcia z 16 piętra naszego bloku (jak tylko pogoda nieco się poprawi), ale wiele to na nich widać nie będzie.
    Attached Files
    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
    Rock, Honor, Ojczyzna

    Comment

    • Krzysztof
      Senior
      • 04-2001
      • 1689

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
      Takie mały nieco dramatyczny obrazek - ktoś pewnie kiedyś przy tym stoliku pracował, lub jadł drugie śniadanie...
      O ile mnie pamięć nie myli to "stolik" ze zdjęcia stoi w dawnym korytarzu prowadzącym do szttni ludzi, którzy pracowali na rozlewie piwa.
      Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
      www.twojmalybrowar.pl

      Comment

      • jerzy
        piwoholik
        • 10-2001
        • 4705

        Pamroz ma pożyczyć od kogoś aparat (bo swój pożyczył siostrze) i porobić fotki - ponoć od niego z domu prace wyburzeniowe widać bardzo dobrze. :/
        browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

        Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          Smutne choc było to do przewidzenia
          Czy aby na pewno nie ma mozliwości wejścia i zrobienia zdjęc z wieżowca PZU (było by chyba najlepsze ujęcie stamtąd) lub ewentualnie od drugiej strony tzn z wieżowca Daewoo ?
          Swego czasu miał tam wślizg kol Paveuek ale póżniej gdy pytałem się jego - powiedzial że to już nieaktualne. Ja niestety nie jestem aktualnie na miejscu
          Czy ktoś wie co stało się z zielonym szyldem adresowym ktory jescze w czerwcu br leżał na tyłach ciećbudy przy bramie wjazdowej od strony ul. Wroniej ?
          Attached Files
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • pamroz
            Junior
            • 10-2003
            • 15

            W zeszłym tygodniu rozpoczęło się wyburzanie Browarów Warszawskich. W załączeniu trochę zdjęć.

            Click image for larger version

Name:	DSC00001.JPG
Views:	1
Size:	61,8 KB
ID:	2021858

            Click image for larger version

Name:	DSC00003.JPG
Views:	1
Size:	62,2 KB
ID:	2021859

            Click image for larger version

Name:	DSC00004.JPG
Views:	1
Size:	57,6 KB
ID:	2021860

            Click image for larger version

Name:	DSC00005.JPG
Views:	1
Size:	59,2 KB
ID:	2021861

            Comment

            • pamroz
              Junior
              • 10-2003
              • 15

              Jeszecze parę zdjęć z 8.11
              Attached Files

              Comment

              • Wujcio_Shaggy
                Senior
                • 01-2004
                • 4628

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
                (...) wieżowca PZU (ten po drugiej stronie Grzybowskiej) (...)
                Z wieżowca PZU nic nie będzie widać, bo on stoi na rogu al. Jana Pawła... Ten po drugiej stronie to wieżowiec Pekao.
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                Comment

                • pamroz
                  Junior
                  • 10-2003
                  • 15

                  I jeszcze kilka zdjęć
                  Attached Files

                  Comment

                  • pamroz
                    Junior
                    • 10-2003
                    • 15

                    ciąg dalszy
                    Attached Files

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      Pamroz , skoro podpiąłeś fotki wczoraj to myślałem że będą one aktualne a wg Twojego datownika w aparacie wynika że są one sprzed 3 tygodni. Z drugiej jednak strony chciałbym ażeby nic nie zmieniło się na nich do dzisiaj bo otrzymałem niesprawdzoną dokładnie informację iż zniknęły zabytkowe przedwojenne budynki które są jeszcze nienaruszone na zamieszonych powyżej zdjęciach (nie mówie tu o tzw Willi Haberbuscha widocznej na pierwszym planie). Oby była to żle zrozumiana przeze mnie informacja choć jestem nieco przygotowany na najgorszy wariant Z tego co wiem budynki te są (były?) wpisane do rejestru zabytków i przyszły inwestor ma (miał?) je pozostawić i wyremontować. Ale u nas niestety wszystko jest możliwe
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • pamroz
                        Junior
                        • 10-2003
                        • 15

                        Dzisiaj zrobiłem nowe zdjęcia - niewiele się zmieniło w stosunku do poprzednich poza wywozem gruzu.
                        Attached Files

                        Comment

                        • ezavv1
                          Junior
                          • 12-2006
                          • 19

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pamroz
                          Jeszecze parę zdjęć z 8.11
                          Liczy się biznesowe myślenie (nowomowa) - nie opłaca się trzymanie kilku browarów, jak na skalę przemysłową (komputerowo) można produkować w jednej lub zaledwie kilku lokalizacjach. Podobnie, jak z BW postąpiono z Piastowskim - zamknięto i koniec. Nieważne, że pracowali tu ludzie, że mieli rodziny itd. itp.
                          Poza tym, co ciekawe, kierownicze stanowiska zajmowały osoby bez wyższego wykształcenia, a ludzie z tymże pracowali na podrzędnych stanowiskach.
                          Polska rzeczywistość, a może piekło?

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
                            Czy ktoś wie co stało się z zielonym szyldem adresowym ktory jescze w czerwcu br leżał na tyłach ciećbudy przy bramie wjazdowej od strony ul. Wroniej ?
                            Stało się to iż na szczęście niedawno został zabezpieczony osobiście przeze mnie dla potomnych A nie było to lekkie (dosłownie) zadanie bo dobrze ponad metr wysokości i ponad pół metra szerokości i wykonany jest z blachy (a nie jak myślalem - plexi).
                            Jeśli chodzi o budynki to około 1,5 tygodnia temu nic nie zostało więcej zbużone a jedynie odbywało się pożądkowanie terenu w miejscu zbużonych budynków. Mam nadzieję więc iż nie jest to jedynie I etap wyburzeń a pozostałe do tej pory budynki (właśnie przedwojenne) już pozostaną. Zgadzało by się to z informacjami jakie słyszałem wcześniej. W budynku ktory leży w głębi działki a w browarze był wykorzystywany jako kasy i działy handlowe palą się światła i przebywają ludzie - prawdopodobnie jest więc (przynajmniej na razie) wykorzystywany jako tymczasowe biura właściciela lub firmy budowlanej. Posiadam troche fotek z 04.01.07 jednak nie różnią się one specjalnie od fotek pokazanych ostatnio przez Pamroza.
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              Temat trochę zastygł wiec pozwole zamieścic tutaj kilka ciekawych acz jak dla mnie smutnych fotek. Nie są najnowsze ale 2 ostatnie raczej obrazują aktualny stan działki (czy pozostałej części browaru) o której mówimy. Pochodzą ze strony

                              Pominę komentarz postów z tego forum jednak można tam znaleść wiecej ciekawych zdjęć dotyczących tego tematu - ja wybrałem 4 ktore zamieszczam. Pierwsze to stan najprawdopodobniej z lata 2006. Przed rozpoczęciem 2 etapu wyburzania . Nie ma już budynków rozlewu butelkowego i magazynowych w północnej części działki. Ciekawe zdjęcie jednak niestety już nieaktualne
                              Attached Files
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                i kolejne tym razem już po wyburzeniach i usunięciu gruzu. Stan najprawdopodobniej aktualny na chwilę obecną. Ujęcie z hotelu Hilton.
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎