Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rotmistrz
    Senior
    • 06-2005
    • 469

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnowiśniowy pod światło w szklanicy prawie czarny, klarowny [4.5]
    Piana: początkowo gęsta i wysoka, szybko siadla pozostawiająć dziurawy kożuszek,koloru kawowego [3]
    Zapach: mocny słodowy zapach z nutką owocową [4.5]
    Smak: goryczka wspaniała, smak slodowo - chmielowy, z dodatkiem owoców, goryczka narasta w miarę konsumpcji [4.5]
    Wysycenie: wspaniałe piwo pracowało caly czas, bardzo intebsywnie, [4]
    Opakowanie: rzucała sie w oczy stojąc na półce w sklepie, ciemnoniebieska ze złotymi obramowaniami, informacje o piwie pełne [3.5]
    Uwagi: Mimo wszystko wolę portera BOSS-a

    Moja ocena: [4.275]

    Comment

    • solozzo
      Member
      • 08-2006
      • 87

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: b.dobry [4.5]
      Piana: b.dobra [4.5]
      Zapach: moglby byc ciut lepszy [4]
      Smak: doskonały [5]
      Wysycenie: b.duże jak na porter [5]
      Opakowanie: standart [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.525]
      ---------------
      Ocena usunieta z rankingu.
      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
      Art, Admin

      ---------------
      vere sede vacante est

      Comment

      • solozzo
        Member
        • 08-2006
        • 87

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemno mahoniowe z rubinowimi refleksami. [4.5]
        Piana: przecietna o cappucino barwie. Trzyma sie średnio dobrze [4]
        Zapach: zapach głeboki słodowy. Lekko alkoholowe jak to z puszki [4.5]
        Smak: smak gorycz i słód oraz gdzies tam chyba sliwki wędzone. czuc tez chmiel w tym bitter smaku. [5]
        Wysycenie: trzyma sie caly czas w kufelki akwarium mam [5]
        Opakowanie: od lat ten fiolet biskupi na porterze z Łodzi. Starają się utrzymać tradycyjne wzór łódzkich piw. [5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.7]
        vere sede vacante est

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23792

          4,5 miesiąca w BrowarBizie i jakiż to mamy piękny przykład ewolucji smakowej
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • salvege
            Junior
            • 11-2005
            • 8

            Dla mnie bez podniety... Jednak Boss ponad wszystko.
            Piwo puszkowe: alkohol bardzo wyczuwalny, smak słodowo-alkoholowy. Piany zupełny brak...
            Kolor ciemny mimo to przezroczysty. Wszystko sprawnie ale bez rewelacji...

            Comment

            • Garrota
              Member
              • 12-2006
              • 46

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemny , głeboki [5]
              Piana: absolutnie gęsta,nie znika w 15 sekund tylko trwa do ostatniego łyka [5]
              Zapach: "kawowy" [4.5]
              Smak: idealne zrównoważenie goryczy i słodkości [4.5]
              Wysycenie: nie czuje się na szczęście [4]
              Opakowanie: butelka jest butelka.Etykieta przyjemna dla oka [4.5]
              Uwagi: Najlepszy polski porter!!!!!!!!1

              Moja ocena: [4.55]

              Comment

              • ryhoo
                Junior
                • 07-2007
                • 7

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny , pod światło wpadajacy w wiśniowy i lekko brązowawy [5]
                Piana: Jedyne do czego można sie przyczepic to właśnie piana,na początku sporawa i ciemna lecz szybko opada-niestety [4]
                Zapach: Nie czuć za bardzo alkoholu,jest łagodny i bardzo ciekawy,ciezko mi go porównać do czegokolwiek po prostu jedyny w swoim rodzaju [5]
                Smak: To czysta poezja pic to piwo,smak karmelu równoważy gorycz , wręcz ją przewyższa.Bardzo głęboki smak [5]
                Wysycenie: Bez zastrzeżeń [5]
                Opakowanie: Jeśli chodzi o butelke to jakos ujdzie ,ale na puszcze ciągle mi czegoś brakuje [4]
                Uwagi: Według mnie najlepszy porter bałtycki mógłbym go pić całymi dniami ,tylko szkoda że nie jest on ogólno dostepny poza łodzią

                Moja ocena: [4.85]
                Last edited by ryhoo; 25-07-2007, 22:13.

                Comment

                • Kamień
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 361

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny a pod światło rubinowy. Prawie nieprzezroczyste. Robi wrażenie. [5]
                  Piana: Jasnokremowobrązowa. Jakoś niestety mało jej i bardzo szybko znika. Szkoda... [2]
                  Zapach: Słodowy i bardzo przyjemny. Nie czuć wcale zapachu alkoholu co mnie bardzo mile zaskakuje. Czuć też trochę zapachy kojarzące się z kawą. Dał bym głowę, że przez cały czas się zmienia... [4.5]
                  Smak: Jest goryczka i karmelowa słodycz i odrobina kwaskowatości i smak kojarzący mi się z...zapachem popiołu (ale to wcale nie jest wadą). Generalnie smak jest bardzo ciekawy a wręcz intrygujący. Piwo pozostawia po sobie dosyć silny posmak chmielowiej goryczki, która jednak po chwili nieprzyjemnie się zmienia i nabiera intensywności. Prawie wcale nie czuć smaku alkoholu! [4]
                  Wysycenie: Na początku dobre, nie za duże ani nie za małe i nie budzące zastrzeżeń ale za szybko się zmniejsza przez co pogarsza się smak. [3]
                  Opakowanie: Pucha. Preferuję butelki ale żadna krzywda mi się nie stała. Szata graficzna, według mnie jest skandalicznie marna , co jest typowe dla Browaru Łódzkiego (niestety). Kojarzy się z tanimi piwami marnej jakości, przez co łatwo można je przeoczyć na półce sklepowej. Obecna lakoniczna informacja gdzie sięga browarnictwo łódzkie. Z drugiej strony, design opakowania ma się nijak do walorów smakowych więc szkoda zaprzątać sobie nim głowę. [2.5]
                  Uwagi: Kupione w Leclercu za 3,09 . Moja wiedza o porterach jest właściwie żadna i stwierdziłem, że czas to nadrobić. Łódzki Porter jest naprawdę zacnym piwkiem. Muszę skosztować też innych porterów... Nawiasem mówiąc, choć w smaku ani w zapachu nie czuć wcalę alkoholu, to po wypiciu tego piwa mam trochę kłopotów z poprawnym zredagowaniem oceny....

                  Moja ocena: [3.9]

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9732

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Mocna rzecz, ciemno-ciemno-rubinowy. [5]
                    Piana: Wysoka, gęsta, jasnobrązowa. Są drobne bąbelki, są i większe. Trzyma się nieźle. [4.5]
                    Zapach: Jakiś taki słodowo-winny, z palonymi przebłyskami. Intensywny. [4]
                    Smak: Głęboki, choć prawie nie czuć mocy. Harmonijny, słodowo-dymny, nieco za dużo czuć słodyczy. [4.5]
                    Wysycenie: OK very much . [4.5]
                    Opakowanie: Niestety, jak to w BŁ bywa, opakowanie trąci, hm, prostotą. Goły kapsel, etykieta bez jakichś graficznych fajerwerków. Szkoda, bo piwo na to z pewnością zasługuje! [3]
                    Uwagi: Jako Lodzermensz może nie jestem obiektywny, ale to najlepsze piwo z Łodzi, które można absolutnie bezobciachowo porównać z flagowymi porterami bałtyckimi.

                    Moja ocena: [4.275]

                    Comment

                    • Borysko
                      Senior
                      • 02-2004
                      • 1144

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                      (...) to najlepsze piwo z Łodzi, które można absolutnie bezobciachowo porównać z flagowymi porterami bałtyckimi.
                      Chyba chciałeś napisać, że inne portery bałtyckie można czasem porównać w tym flagowym, łódzkim
                      Last edited by Borysko; 31-10-2007, 08:36.

                      Comment

                      • woosaa
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 1548

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: bardzo ładny mocny rubin [5]
                        Piana: bardzo obfita z początku o kolorze kawy z mlekiem,z czasem zrobiła się troche jaśniejsza i dziurawa,długo sie trzyma [4.5]
                        Zapach: intensywny,przypalony słód z dodatkiem karmelowym [4.5]
                        Smak: mocny,delikatnie słodki,dominuje przypalony słód z delikatną goryczką i karmelkiem ,piwo wypite po terminie(moja wina!) nic nie straciło ze smaku [5]
                        Wysycenie: prawie w sam raz,ciut ciut mogło by byc większe [4]
                        Opakowanie: nie najlepszej jakości etykieta z kontrą i krawatką,podana zaw.alk.i ekstraktu,szkoda że goły kapsel [3.5]
                        Uwagi: Kupione w Łodzi "U Dziada".Dla mnie jeden z lepszych krajowych porterów.Polecam.PZDR

                        Moja ocena: [4.65]
                        mb WOS

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          Degustuję przeleżakowane o równo rok i jeden miesiąc. Początkowo wydawało mi się, ze zachował się przewidywalnie i stracił wszelkie słodkawe akcenty. Jednak w miarę ogrzewania słodycz delikatnie dochodziła do głosu. Wydaje się, że 13 miesięcy nie zrobiło na tym porterze większego wrażenia i jedyną wyraźniejszą oznaką różniącą go od wzorca (moja ocena 04.VI.2006) jest trochę słabsza piana. Chociaż przyznaję, że smakuje mi bardziej niż swieżynka bo jest odrobinę bardziej wytrawny. Podsumowując: myślę że porter łódzki spokojnie przertwałby kolejne kilkadziesiąt miesięcy. Wyśmienite piwo!
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            Uwielbiam portery bo pod koniec degustacji odkrywa się zupełnie inne wrażenia smakowe i emocjonalne Kawowo-czekoladowo-waniliowy zapach jest urzekający. Profil smakowy przypomina mi trochę mojego ulubionego Utenos Porterisa aczkolwiek łódzkie jest pełniejsze w smaku. Marzy mi się pojechać ze stelażem do sklepu firmowego browarów łódzkich...
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • Gopher
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 450

                              Wyśmienity porter, jak dla mnie numer 1 w Polsce.
                              Attached Files
                              Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9732

                                siermiężność opakowania

                                Kurka-blaszka, ostatnio w mojej lodówce stały (czas przeszły... ) portery: żywiecko-cieszyński, brocko-strzelecki i łódzko-łódzki .
                                Te dwa pierwsze cieszyły oczy bardzo efektownym opakowaniem (oprócz tej zielonej flachy Broka ), a łodziak wyglądał, jak mocno ubogi krewny...
                                Smakowo im nie ustępuje, moim zdaniem jest ex aequo (trudne słowo, na dodatek zagraniczne ) z cieszyńskim, albo może i nieco lepszy...
                                A opakowanie...? Jak piwo z "Lidla"...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎