Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Małe piwo coraz mniejsze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10836

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika monne
    (...)Ja nie wiem kto wchodzi w skład tego Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich, czy to są właściciele browarów?
    Od tej chwili już będziesz wiedziała kto jest członkiem tego stowarzyszenia (lista wg mnie dawno zdeaktualizowała się):

    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
      Od tej chwili już będziesz wiedziała kto jest członkiem tego stowarzyszenia (lista wg mnie dawno zdeaktualizowała się):

      http://www.browary-regionalne.pl/wykaz%20browarow.html
      A propos listy to rozśmieszył mnie wpis dotyczący Viflinga, choć to może nie wypada w obecnej sytuacji. Dla niezorientowanych w dolnośląskiej geografii browar znajduje się w miejscowości Prochowice.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10836

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
        (....)

        Ciechanów - strategia dwojakiego rodzaju, skupienie się na właśnym regionie + specjalności w stylu Miodowe, Porter i niepasteryzowane. Myślę, że dadzą sobie radę.

        (...)
        Zgadzam się z twoimi spostrzeżeniami oprócz jednego. Sytuacja Ciechanowa nie jest tak różowa jakby się mogło wydawać. Mają oni ogromne problemy z dystrybucją w związku z tym odbiorcy tego piwa są do nich coraz mniej przychylni. I po drugie, co ciągnie się za nimi jak "smród po gaciach". Aresztowanie jednego ze współwłaścicielów browaru (było o tym jakiś czas temu w prasówce) przez co sytuacja finasowa nie jest kryształowa.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika monne
          Mam na myśli działanie razem w imię własnego dobra. Nie mówię tu o walce z koncernowymi, ale o promowaniu siebie, jako marki: Browar Regionalny. Stowarzyszenie już jakieś w imię tego powstało, nie wiem, na ile browary są zaangażowane we współpracę z nim, więc ciężko mi się wypowiadać o nim.
          Co do wchodzenia sobie w drogę. Browary mają się łączyć i w ten sposób wspierać, więc należałoby eliminować sytuacje konfliktowe. Mogą w tym pomóc np. stosowne umowy, określone reguły, pod którymi browary się podpisują. Początki zazwyczaj nie należą do najłatwiejszych.
          Obecne stowarzyszenie najwyraźniej ma inne cele niż pomaganie upadającym członkom stowarzyszenia. No i słusznie! Nikt za nich nie znajdzie im klientów.
          monne co dokładnie masz na myśli "Browary mają się łączyć i w ten sposób wspierać"? Jak w ten deseń wyobrażasz sobie współprace w regionie Juranda, Kormorana, Braniewo i upadłą już Reginę. Właściciele knajp nie wezmą 4 czy 6 beczek piwa, więc oczywistym jest, że wybiorą jedną, dwie.

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
            Zgadzam się z twoimi spostrzeżeniami oprócz jednego. Sytuacja Ciechanowa nie jest tak różowa jakby się mogło wydawać. Mają oni ogromne problemy z dystrybucją w związku z tym odbiorcy tego piwa są do nich coraz mniej przychylni. I po drugie, co ciągnie się za nimi jak "smród po gaciach". Aresztowanie jednego ze współwłaścicielów browaru (było o tym jakiś czas temu w prasówce) przez co sytuacja finasowa nie jest kryształowa.
            Sugerujesz, że są na liście? To by nie było fajnie. Powiem szczerze, ze jakoś mi to umknęło. Fakt jest jednak faktem, ze kłopoty dystrybucyjne, to poważna sprawa, IMO to właśnie jest jeden z czynników kiepskiej sytuacji Lwówka.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10836

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
              Sugerujesz, że są na liście? (...)
              Na liście "abernackiej" jeszcze nie są. Sa inne bardziej zagrożone upadkiem. Wczoraj otrzymałem info, że jeden "czasowo" browar zawiesił warzenie.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23782

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                Na liście "abernackiej" jeszcze nie są. Sa inne bardziej zagrożone upadkiem. Wczoraj otrzymałem info, że jeden "czasowo" browar zawiesił warzenie.
                no to może poświęcisz klika minut swego czasu i machniesz jakiegoś newsa na interesujący nas temat ?
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10836

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                  no to może poświęcisz klika minut swego czasu i machniesz jakiegoś newsa na interesujący nas temat ?

                  Artcie ta informacja pochodzi nie bezpośrednio z browaru. W najbliższym czasie wybiorę się do nich i czym prędzej powiadomię was jaki jest stan tego browaru na tą chwilę. Niezmienia to postaci rzeczy, że jak byłem tam dwa miesiace temu właściciel wspominał mi, że może taka sytuacja w niedługim czasie wyniknąć.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • monne
                    Senior
                    • 02-2006
                    • 914

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                    Obecne stowarzyszenie najwyraźniej ma inne cele niż pomaganie upadającym członkom stowarzyszenia. No i słusznie! Nikt za nich nie znajdzie im klientów.
                    monne co dokładnie masz na myśli "Browary mają się łączyć i w ten sposób wspierać"? Jak w ten deseń wyobrażasz sobie współprace w regionie Juranda, Kormorana, Braniewo i upadłą już Reginę. Właściciele knajp nie wezmą 4 czy 6 beczek piwa, więc oczywistym jest, że wybiorą jedną, dwie.
                    Przejrzałam stronkę tego Stowarzyszenia. Cele i te inne, pięknie brzmiące, są jak dla mnie masłem maślanym, niekiedy tak zamotanym, że zastanawiam się czy sam autor wie, co miał na myśli? Może to nawet celowe? Im dalej od konkretów, tym łatwiej się rozdrabniać... i nikt się nie doczepi.
                    Co do tego konkretnego przypadku e-prezesie: nie jestem w stanie dać Ci w tej chwili panaceum jak browary mają to sobie rozwiązać. Musiałabym posiedzieć w tym, zapoznać się głębiej z ich sytuacją i z rynkiem.
                    Ja pisząc "Browary mają się łączyć i w ten sposób wspierać" miałam na myśli promowanie wszystkich browarów regionalnych, całościowo jako markę, a w dalszej kolejności dopiero nazwy browarów. Stowarzyszenie ma już swoje logo przecież, dlaczego nie zadba, póki jeszcze masy go nie kojarzą, żeby kojarzyło się ono z jakością, luksusem? Właśnie te cele, które Stowarzyszenie stawia sobie jako ostatnie, związane z reklamą i promocją, ja dałabym na wstępie. Koncerniaki pokazują jak jest, podają na dłoni rozwiązania, które są tak samo dobre oraz możliwe dla maluchów, tylko trzeba je umieć zastosować we własnym interesie.
                    .



                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                      Jak w ten deseń wyobrażasz sobie współprace w regionie Juranda, Kormorana, Braniewo i upadłą już Reginę.
                      Na przykład tak:
                      -browary te ogłaszają opracowane przez siebie zasady uczciwej konkurencji
                      -wspólnie reklamują piwa butelkowe (każdy gatunek z innego browaru wyłączywszy zwykłego pilsa, np. Jurand-Koźlak, Kormoran-Ciemne, Regina-Pszeniczne)
                      -łączą swe kanały dystrybucyjne, niech piwa z tych browarów występują w hurtowniach razem a klienci niech sami zdecydują, które im bardziej smakuje
                      -wspólnie obierają sobie jakiś obiekt w regionie (zabytek, obiekt sportowy, itp.) i wspólnie łożą na niego charytatywnie - to najlepsza reklama a tylko spólnie mogą się wkupić w jakiś sensowny obiekt
                      -współpracują z samorządami udowadniając, że są ważnymi miejscami pracy, myślę, że mogłoby się to lepiej udać niż Panu Bauerowi, bazując na jego błędach

                      Nie prowadziłem nigdy browaru więc aktualnie nie wiem jak tego typu pomysły można by w praktyce dobrać. Niemniej jednak w tych browarkach muszą być jakieś mądre głowy, które by przy odrobinie dobrej woli dobrze zaprojektowały taką współpracę.

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • kris-pe
                        Junior
                        • 02-2007
                        • 15

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika doras
                        Polecam ciekawy artykuł.


                        Magazyn Obywatel nr 3 / 2005 (23)
                        Małe piwo coraz mniejsze – Remigiusz Okraska

                        (...) Admin - wycięto kolubryniasty cytat.

                        Remigiusz Okraska
                        Napisałeś dużo o tym, jak duży niszczy małe - choć dobre. Przez cały tydzień pracuję od rana do wieczora i będąc już w domu, jestem na tyle zmęczony, że piwo mi nie smakuje lub zaraz po wypiciu jego kilku łyków zasypiam. Kiedyś miałem swoje ulubione piwo, lecz po przejęciu browaru przez duży koncern i jego unowocześnieniu przestało mi ono tak smakować jak dawniej. Od kilku lat zacząłem pić piwa zagraniczne z braku dostępności lokalnych dobrych piw (m.in. czeski Budweiser, niemiecki Erdinger, piwa litewskie). Po przeczytaniu Twojego wywodu brakuje mi tylko zestawienia małych, niezależnych browarów, wartych poparcia, których piwo zasługuje na promocję lub choćby tylko spróbowania. Ja jako "tylko" zwykły konsument popijający w wolnej od pracy i samochodu chwili piwo miałbym prośbę o schematyczne przedstawienie takiej listy- jeśli można prosić.
                        Pozdrawiam
                        Krzysiek Peczyński

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kris-pe
                          Ja jako "tylko" zwykły konsument popijający w wolnej od pracy i samochodu chwili piwo miałbym prośbę o schematyczne przedstawienie takiej listy- jeśli można prosić.
                          Pozdrawiam
                          Krzysiek Peczyński
                          Po pierwsze, jeśli chcesz się odnieść do czyjejś wypowiedzi nie musisz jej cytować w całosci, cytujesz jedynie fragment do którego się odnosisz. Po drugie doras przytoczył artykuł z "Obywatela", nie jest (chyba) jego autorem.

                          Odpowiadając zaś na Twoje pytanie to w tym wątku masz wypowiedzi forumowiczów na temat tego, które małe browary są godne polecenia. ze swojej strony dodam, ze w twojej okolicy powinny być dostępne piwa z Ciechanowa, być moze Grudziądza i Juranda, w Warszawie masz dostępne piwa praktycznie z całego kraju np. w tym sklepie.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • kris-pe
                            Junior
                            • 02-2007
                            • 15

                            #58
                            Dzięki, ale jeszcze nie bardzo się po forum poruszam, a często (?) jeżdżę po kraju - stąd moje pytanie.

                            Comment

                            • a1410
                              Senior
                              • 08-2003
                              • 613

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum Wyświetlenie odpowiedzi
                              Na przykład tak:
                              -browary te ogłaszają opracowane przez siebie zasady uczciwej konkurencji
                              -wspólnie reklamują piwa butelkowe (każdy gatunek z innego browaru wyłączywszy zwykłego pilsa, np. Jurand-Koźlak, Kormoran-Ciemne, Regina-Pszeniczne)
                              -łączą swe kanały dystrybucyjne, niech piwa z tych browarów występują w hurtowniach razem a klienci niech sami zdecydują, które im bardziej smakuje
                              -wspólnie obierają sobie jakiś obiekt w regionie (zabytek, obiekt sportowy, itp.) i wspólnie łożą na niego charytatywnie - to najlepsza reklama a tylko spólnie mogą się wkupić w jakiś sensowny obiekt
                              A efekt będzie taki, że stracą ulgę w akcyzie, bo takie działania Urząd Celny zakwalifikuje jako pewną formę powiązania pomiędzy browarami...

                              Comment

                              • pazurq
                                Senior
                                • 05-2007
                                • 120

                                #60
                                Po trzech latach artykuł wciąż aktualny, choć przewidywane przez autora działania browarów regionalnych i nasze konsumenckie doprowadziły do poprawy sytuacji - mamy wiele dobrych piw regionalnych , które zdobywaja cząstkę rynku krajowego. Po prostu mozna sie napic dobrego polskiego piwa!
                                Ppozdrawiam z myślą że będzie coraz lepiej.
                                dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎