Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary restauracyjne w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skandal
    Senior
    • 05-2002
    • 1439

    #16
    Pracował ze mną latem koleś mieszkający w tej okolicy, trenował tajski boks i twierdził że mu to pomaga na dzielnicy, wiec Marcin może i chodziłeś. Ja też chodziłem po różnych miejscach i żyje, co nie zmienia skądś wziętej renomy danej dzielnicy. A robienie bro restauracyjnego w takim miejscu to raczej ciężkie nieporozumienie. Kto tam pojedzie specjanie, oprócz znawców, na piwo to nie wiem.

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10836

      #17
      Przecież nie napisałem, że powstanie tam lub powinien tam powstać browar. A jedynie stwierdziłem, że lokalizacja jest dla mnie obojętna. Ok. Jak nie Nowy Port to Orunia. Co wy na to? Też źle .
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • pepesz
        Member
        • 09-2004
        • 85

        #18
        Nowy Port w perpektywie 10 lat może nieźle się rozwinąć. W połączeniu (promowym) z Twierdzą Wisłoujście i niedaleko położonym Westerplatte może być bardzo atrakcyjmym miejscem. Niemniej jednak obecnie to nie czas na takie inwestycje w tym miejscu. Jest wiele innych ciekawszych miejsc w Gdańsku i okolicach. Ale Marcin miał na myśli (tak mniemam), że do browaru restauracyjnego może jechać nawet taki kawał z Gdyni. A może poprostu chce poczuć klimat dawnych czasów, gdy w Nowym Porcie piwo warzono.

        Comment

        • pepesz
          Member
          • 09-2004
          • 85

          #19
          Sorki. Jak pisałem ten post to jeszcze nie było wyjaśnień Marcina. Jednak dobrze zrozumiałem intencje Marcina.

          Comment

          • skandal
            Senior
            • 05-2002
            • 1439

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
            Natomiast co do samego powstania jest to pewna informacja a to jest chyba najważniejsze (mogła by być dla mnie nawet w Nowy Porcie- zreszta by to była wspaniala lokalizacja np. w dworku Fischera. Ale gdybać to sobie mogę ).
            No właśnie to chodzi o tą "wspaniałą" lokalizacje, totalnie się nie nadaje - tak gwoli wyjaśnienia.
            Jasne że do browaru można jechać kawał drogi, jeździmy w końcu za nimi po całym kraju, ale browar ma być dla ludzi łatwo dostępny i w miejscu szczególnie odwiedzanym, żeby przyniósł dochód, a dworek Fischera nie leży w takim miejscu i to chcieliśmy sobie wyjaśnić
            Pepesz masz racje-przez najbliższe 10 lat może się nic nie zmienić, tempo prac w Twierdzy Wisłoujście jest "oszałamiające". 3 lata temu miejsce to i obszerna okolica nadawała się tylko do nakręcenia kolejnego odcinka 997.
            Browar, jeśli chodzi o Gdańsk, powinien powstać albo na obszarze Głownego Miasta albo w nowo powstającym centrum handlowym we Wrzeszczu.

            Comment

            • skandal
              Senior
              • 05-2002
              • 1439

              #21
              Aaa Orunia! Proponuje browar na ul. Głuchej, zawsze na rogu fajne chłopaki stały na obcince, taka swojska atmosfera była

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #22
                jeśli chodzi już o te "ortalionowo-baseballowe" lokalizacje czy to w Warszawie (Praga) czy w Gdańsku (Nowy Port) w sensie tzw niebezpiecznych okolic to trzeba patrzeć na to przyszłościowo. Zarówno w Warszawie jak i - prawdopodobnie - (bo nie znam miasta) w Gdańsku są to dzielnice o sporym potencjale rozwoju bo posiadające cenną starą zabudowe która w wyniku tzw rewitalizacji niebawem moze być bardzo dobrą lokalizacją dla takowych inwestycji. Np w Warszawie na Pradze ceny nieruchomości rosną bardzo szybko mimo iż nadal jest tam sporo niebezpiecznych klimatow (ale sa one rowniez i w innych dzielnicach). Myśle że podobnie jest lub bedzie w Gdańsku choć tam faktycznie przydał by się RÓWNIEŻ mikro na przepięknej starówce. O ile przed wojną prawobrzeżna - praska strona Warszawy miała raczej skromnie tradycje browarowo-piwowarskie to w gdańskim Nowym Porcie funkcjonował jeden z największych browarów w mieście - browar Fischer'a.
                Ale wracając już do sedna postu : czy mozna sie pokusić już (przynajmniej orientacyjnie) o daty otwarcia wspomnianych browarów? Mnie najbardziej interesują browary mazowieckie tzn płocki i radomski.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • solozzo
                  Member
                  • 08-2006
                  • 87

                  #23
                  słyszałem coś o piwnicach w Zbrojowni. ale to chyba plotka tylko. U gry ma pasaż handlowy z nową firmą - Alma - ci z Krakowa. A piwnice mają iść na rozrywke.
                  vere sede vacante est

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4305

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                    Jak donosi serwis minibrowary.pl w tym roku mają być otwarte nowe browary restauracyjne w Polsce.
                    Oprócz Radomia (zapewne wszyscy już o tym wiedzą), którego planowane otwarcie jest wyznaczone na 28 kwietnia zostaną otwarte w:
                    Gdańsku na Wyspie Spichrzów (lipiec), w Płocku przy rynku (początek sezonu letniego) i w Kołobrzegu we Wrześniu.
                    Od siebie dodam, że oprócz tych wymienionych ma powstać jeszcze jeden podobny przybytek w Gdańsku pod koniec tego roku
                    Istnieje strona internetowa Browaru zamkowego w Radomiu. Sugerują na niej, że piw tam robionych można się napić na miejscu i dostać w jednym sklepie, którego nazwa pada na stronie. Czy ktoś tam może był? Albo wie coś na ten temat?

                    Comment

                    • Pinio74
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 3881

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak
                      Istnieje strona internetowa Browaru zamkowego w Radomiu. Sugerują na niej, że piw tam robionych można się napić na miejscu i dostać w jednym sklepie, którego nazwa pada na stronie. Czy ktoś tam może był? Albo wie coś na ten temat?
                      Jest o tym osobny temat, poczytaj sobie...
                      http://www.browar.biz/forum/showthre...ighlight=Radom
                      BIRRARE HUMANUM EST

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4305

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74
                        Jest o tym osobny temat, poczytaj sobie...
                        http://www.browar.biz/forum/showthre...ighlight=Radom

                        Dzięki.

                        Comment

                        • Pinio74
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 3881

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                          Kolega Pinio ma po prostu szczęście. Gdyby mu tak wybudowali mały browar przemysłowy to było wręcz cudnie.
                          A tak na serio podzielam zdanie Arta. Według mnie jakiś lokalny przedsiębiorca pozazdrościł innemu takiego lokalu i w ten sposób doczekamy się nowego browaru.
                          Ps. Przypomniało mi się, że kilka miesięcy temu słyszałem, że w tym roku także ma powstać podobny lokal w Toruniu. Czy ktoś wie więcej na ten temat?
                          Jak nie posmakuję piwa z tego browaru, to nie uwierzę
                          A tak na poważnie, to zrobiłem mały rekonesans w okolicach samego Starego Rynku i naprawdę nie wiem, gdzie browar mógłby się mieścić. Chyba, że nie chodzi ściśle o sam rynek, ale jego okolice. Poczekamy, zobaczymy.
                          Ja także uważam, że nowe przedsięwzięcie nie jest związane z funkcjonującym już browarem w hotelu Płock. Sukces tego pierwszego (nie wiem jak jest z finansami, ale stała klientela już się ukształtowała) pociągnął za sobą kogoś innego. Dla miłośników piwa to tylko lepiej
                          BIRRARE HUMANUM EST

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10836

                            #28
                            Czy coś wiadomo w jakim stopniu zangażowania trwają prace w browarze w Radomiu? Chciałbym już wypisać wniosek urlopowy na 28 kwietnia ale nie wiem czy warto
                            Last edited by abernacka; 16-03-2007, 17:15.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23782

                              #29
                              z tego co mi wiadomo, browar nie zostanie jeszcze wtedy otwarty.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • Tuborg
                                Junior
                                • 05-2005
                                • 10

                                #30
                                Odnośnie gdańskiej lokalizacji znalazłem coś takiego:

                                Serwis informacyjny miasta Gdańsk. Prowadzimy kalendarium imprez, publikujemy ogłoszenia o pracy, prezentujemy firmy z Gdańska, mapę korków.


                                Nowszych info ciągle nie widzę...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎