Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

św. Marka 27, Non Iron

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • smrtan
    Senior
    • 03-2002
    • 229

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    W Non Iron mają już ciemniaka, więc drugiego nie wezmą.
    Jakiego ciemniaka? Kawę z Popovic?
    Piweczko Roku 2007 rozstrzygnięte!

    W browar.biz: smrtan | w Piweczko.org: slobodan

    Mój browar domowy
    Etykiety moich piw domowych

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #17
      przecież na Kelt Stouta nie ma co liczyć. btw, Smoczą nalewają teraz do szklanek typu wyspiarskiego (jak ta do Dog in the Fog).

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #18
        E-prezesie - jak to jest z tą Smoczą? Niedawno pisałeś, że jak ktoś pierwszy raz ją pił na zlocie, to był to jednocześnie jego ostatni raz. Teraz czytam, że jednak nie jest tak źle?

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Maggyk
          Szara Adminiscjencja
          • 05-2004
          • 5615

          #19
          E-prezesie odpowiedz w wątku dotyczącym Smoczej, ale odpowiedz, bo też już zaczynam się gubić.
          Last edited by Maggyk; 04-10-2007, 14:03. Powód: :( napisałam do tyczącym - trzeba się dziś piwa napić
          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
          Piwo domowe -
          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

          Reklama w BROWARZE
          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

          Comment

          • smrtan
            Senior
            • 03-2002
            • 229

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            przecież na Kelt Stouta nie ma co liczyć.
            Jest jeszcze dużo zacnych ciemniaków... Co ja mówię - przecież w samym Krakowie warzą "takiego jednego" ciemniaka co bije popowicką kawę na łeb na szyję. Chyba, że tylko Amber zostanie...

            ...ale nawet wtedy jest mnóstwo itd...
            Piweczko Roku 2007 rozstrzygnięte!

            W browar.biz: smrtan | w Piweczko.org: slobodan

            Mój browar domowy
            Etykiety moich piw domowych

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19159

              #21
              Dziś sobie Dark Ale piłem i jak dawniej długo się czeka na nalanie (pieni się; na szczęście nie "łyżeczkują"), ale smaczny.
              Last edited by e-prezes; 18-11-2007, 18:30.

              Comment

              • delvish
                Senior
                • 11-2004
                • 3508

                #22
                Z interesujących piw beczkowych obecne są: Velkopopovický Kozel ciemny i jasny, Budweiser, Radegast, Gambrinus oraz kiepski relakspolowy Dark Ale. Lekko kwaskowy z zauważalnymi nutkami krowio-maślanymi. W pobliskim Imbirze Dark smakuje nieco lepiej. Z całego "towarzystwa" najsmaczniejszy wydawał się być jasny Kozel.
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  #23
                  Relakspolowego Darka dziś nie było więc nie poprobowałem. Za to na końcówkę Ambera się załapałem i nie powiem, ciut więcej niż dobry. Wyraźnie słodowy, spore wysycenie, powrót do wersji bitter smaczny, zacny ejl. Pojawiło się łyżeczkowanie, ale wybaczalne, bo to jakoś w połowie II seta było. Na nalewakach pojawiło się coś strasznego w postaci owalnych logo Darka i Ambera. Graficzny koszmarek w stylu "rysować kredkami każdy moze, jeden lepiej, drugi gorzej...". Czarny Kozel zrobił się smaczniejszy niż ostatnim razem. Wersja jasna wyszła. Budweiser nadal jest w tym lokalu najsmaczniejszym pilsem.
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    #24
                    Relakspolowe ejle w komplecie. Trzymają jak na borkowski browar niezły poziom. Dark smakuje dobrze nawet jak na dobre stany ciemnej SG. Nie jest kwaskowy, a słaba siudkowa maślana nuta chowa się dyskretnie w całości pozytywnych doznań. Amber jakiś lekko wodnisty, ale w sumie ok. Pojawił się Branik. Niestety kosztem Budweisera, a nie np. PU, Żywca czy Tyskacza. Bardzo lekki, obstawiałbym coś ok. dziewiątki. Piwo niezłe. Lekkie, nieco wodniste, przyzwoicie nachmielone, z szokująco kremową pianą. Jak na napój, który za naszą południową granicą jest tanim koncernowym piwem wrażenia pozytywne. Przy mocno pieniącym się Amberze zaobserwowano "łyżeczkowanie".
                    Last edited by delvish; 29-01-2008, 22:32.
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12118

                      #25
                      Kraków, św. Marka 27, pub Treno

                      W lokalu tym /boczna Floriańskiej/ zapowiadają lanego czeskiego Skalaka (11 półciemna, oraz jasna 13)

                      Comment

                      • delvish
                        Senior
                        • 11-2004
                        • 3508

                        #26
                        A nie chodzi ci przypadkiem o Non Iron?
                        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                        (Frank Zappa)

                        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19159

                          #27
                          Istotnie adres jakby znajomy i asortyment pasujący do tej knajpki. Dziś nawet polazłem na Marka szukać Treno, bo adresu nie zapamiętałem, ale nie znalazłem nic takiego.
                          Last edited by e-prezes; 10-03-2008, 21:52.

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12118

                            #28
                            Rzeczywiście chodzi o NON IRON. Przepraszam, informację dostałem od firmy, która wysyłać ma tam Skalaka. Podobno próbna beczka została już rozlana.

                            Comment

                            • delvish
                              Senior
                              • 11-2004
                              • 3508

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                              Podobno próbna beczka została już rozlana.
                              Próbna? Nie dość ze jedna to jeszcze próbna?
                              Akurat w tym kontekście zamiast słowa „rozlana” wolę "napełniona"
                              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                              (Frank Zappa)

                              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                              Comment

                              • darekd
                                PremiumUżytkownik
                                • 02-2003
                                • 12118

                                #30
                                Chcesz i masz - podobno napelnione beczki wyjechaly od dostawcy z Wroclawia w calej palecie barw /jasne-polciemne-ciemne/ i smakow /od 11% do 13%/ juz w sobote. Tak mi powiedziano w 101piw.pl mam nadzieje,ze tym razem moge zyczyc milego napelniania

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎