Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Al Ahram, Sakara Gold

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Al Ahram, Sakara Gold

    Sakara Gold
    Lager beer
    Al Ahram Beverages Co.
    alk. 4% obj. / but. 0,5 l. zielona
    A nutrition company delivering programs and supplements, powered by whole-food ingredients.


    Jak zwykle piłem z butelki, ale widać że gazu i piany nie brakuje. Piwo o harmonijnym smaku, lekkie i delikatne, ale nie sprawia wrażenia "rozwodnionego" - bardzo dobre ! Moje ulubione piwo w Egipcie.
    Attached Files
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    można by czasem dodać, gdzie kupione jest piwo, a nóż widelec kiedyś ktoś skorzysta.

    Comment

    • yendras
      Senior
      • 12-2001
      • 2052

      #3
      e-prezes napisał(a)
      można by czasem dodać, gdzie kupione jest piwo, a nóż widelec kiedyś ktoś skorzysta.
      No jak to gdzie - w Egipcie O tym gdzie dostać piwa egipskie możesz przeczytać tutaj

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        wersja puszkowa 0.5l

        kolor jasnosłomkowy
        piana, biała, drobna, utrzymuje się do końca,
        gaz - doskonały
        zapach - lekko słodowy, delikatny
        smak, leciutkie, dość mocna goryczka, przyjemnie "wchodzi", jednym słowem doskonały puszkowy pilsik
        Attached Files
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          becik napisał(a)
          wersja puszkowa 0.5l

          kolor jasnosłomkowy
          piana, biała, drobna, utrzymuje się do końca,
          gaz - doskonały
          zapach - lekko słodowy, delikatny
          smak, leciutkie, dość mocna goryczka, przyjemnie "wchodzi", jednym słowem doskonały puszkowy pilsik
          Dzięki Becikowi miałem okazję spróbować, za co dziękuję.
          Podchodziłem do tego piwo trochę nieufnie. I okazało się, że niepotrzebnie. Może bez rewelacji, ale całkiem miłe jest - jak pisze Becik; lekkie i przyjemne.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • crizz
            ...
            • 02-2003
            • 1255

            #6
            Moje wrażenia są podobne. Dobrze schłodzona Sakara to zapewne przedni trunek na gorącej egipskiej plaży - a i w marcowy polski wieczór smakuje nawet, nawet. Rozbawił mnie napis na puszce - "Jumbo Size - Half Liter Can" .

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16
              Dzięki Becikowi miałem okazję spróbować, za co dziękuję.
              Podchodziłem do tego piwo trochę nieufnie. I okazało się, że niepotrzebnie. Może bez rewelacji, ale całkiem miłe jest - jak pisze Becik; lekkie i przyjemne.
              Trafiła mi się ta Sakara w butelce tym razem. Nadal trzyma poziom
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • baklazanek
                † 2014 Piwosz w Raju
                • 08-2001
                • 3562

                #8
                Dostarczone przez sąsiadkę prosto z Egiptu w wersji puszkowej.
                Przyłączam się do pozytywnych ocen tego piwa, rzeczywiście jest dobre. Piana co prawda krótko się utrzymuje ale za to jest goryczka, która sprawiła, że nie jest to kolejne piwo do wypicia tylko na upalne dni.

                Comment

                • Regent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 512

                  #9
                  Barwa słomkowa, zapach masówki, mocno gazowane, w zasadzie bez smaku - bardzo, bardzo delikatne, przebitki słodkich i goryczkowych klimatów. Typowe piwo orzeźwiajace, choć na upały na pewno nie najgorsze.
                  Attached Files
                  Mniej alkoholu w piwach !!!
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Nowa szata graficzna puszki, kolor jasnosłomkowy z herbacianym odcieniem, klarowne, piana z początku obfita, średnie pęcherzyki, szybko opada, pozostaje cienki kozuszek, nie osadza się na szkle, zapach deliktny, słodowy, smak bardzo orzeźwiający choc lekko szczypiący w język, wyczuwa sie delikatna goryczkę, gaz - trochę za duzo.
                    Ogólnie całkiem przyzwoity pils.
                    Attached Files
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Wielki_B
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 1968

                      #11
                      To piwo na plażę. Choć bez rewelacji, to i tak jest o niebo lepsze od amerykańskich odpowiedników, bo robione na wzór europejskich sikaczy.
                      Mam dwa komplety (etykieta + krawatka) z majowych butelek. Jeden komplet zatrzymam dla jakiegoś birofila, który kiedyś odwiedzi mój rejon. Drugi moge zamienić za dobre piwo...

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        i udało mi się wreszcie trafić na wersję butelkową.
                        Butelka zielona, 0.5l
                        kolor - słomkowy
                        piana - biała, gęsta, szybko opada, nie osadza się na szkle
                        zapach - orzeżwiający, chmielowy
                        smak - tak samo orzeźwiające, delikatne, pełne, mila chmielowa goryczka, bardzo orzeźwiające
                        gaz - bez zarzutu

                        Wersja butelkowa o niebo lepsza, gorąco polecam
                        Attached Files
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Wujcio_Shaggy
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 4628

                          #13
                          Całkiem niezłe (jak na tamtejsze warunki, oczywiście). Orzeźwiająca chmielowa goryczka, nawet trwała, grubopęcherzykowa piana, kolor jasny, słomkowy, zapach chmielowy, nagazowanie przyzwoite. Na upał w sam raz - lekkie, łatwe i przyjemne.

                          Pojawia się w puszkach i butelkach 0,5 l.

                          Click image for larger version

Name:	sakara.jpeg
Views:	1
Size:	20,1 KB
ID:	2025085
                          Last edited by Wujcio_Shaggy; 14-01-2008, 22:38.
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                          Comment

                          • Cyrkonia
                            Senior
                            • 10-2001
                            • 1936

                            #14
                            Potwierdzam powyższe. Całkiem sympatyczne piwo....... pozwoliło mi przetrwać pobyt w Egipcie.........
                            etykieta niestety nie dotarła do Polski ale kapsel gdzieś jeszcze się szwenda w walizce....
                            Attached Files
                            www.stat-gra.pl

                            Comment

                            • Czapayew
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 1966

                              #15
                              Przywiezione przez szwagra z "wywczasów" w Egipcie. Butelkowane - podobno dość ciężkie do zdobycia w tym opakowaniu.
                              Kolor - jasnożółty, oranżadowy.
                              Gazowanie - nadzwyczaj dobre, charakterystyczne raczej dla napojów gazowanych.
                              Zapach - bardzo słaby, leciuteńka nuta chmielowa.
                              Smak - baaardzo słabo wyczuwalna nutka goryczy, pije się piwo jak wodę.
                              Opakowanie - wobec obfitości zdjęć w temacie - nie wypowiem się. Kapselek do kolekcji.
                              Podsumowanie: typowe piwko na upały, niezbyt intensywne w smaku, wierzę, że pomaga na egipskie 50-stopniowe skwary. Wypiłem, posmakowałem, opisałem
                              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                              www.zamkoszlaki.com
                              www.piwnekapsle.net

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎