Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jeden browar (Jabłonowo, Tarczyn, BrowArmia)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10836

    #16
    O jakim województwie piszesz? Osobiście ja żadnego takiego nie znam.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
      O jakim województwie piszesz? Osobiście ja żadnego takiego nie znam.
      No wybacz,ale na Zdolnym Śląsku była całkiem pokaźna ilość browarów przemysłowych- to przecież spore województwo,a teraz ostał się im ino Spiż.
      Co do tematu ,to już nie mogę się doczekać dalszych wieści na temat browaru w Tarczynie.
      Ciekawe co warzą,jakie mają możliwości produkcyjne,itd.


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #18
        wizja lokalna

        Hm... Veni, vidi... i (chyba) nici...
        Teren w Tarczynie jest taki, że można tam spokojnie montować i składować rakiety balistyczne, i nikt się nie połapie...
        Wg wszelkich znaków na niebie i ziemi jest tam TYLKO hurtownia, "dealująca" zresztą nie tylko Jabłonowem w metalu, plastiku i szkle, ale także płynami z GŻ.
        Kierownik jest na urlopie, pani w księgowości pracuje tam 7 lat (zeznała) i nic o browarze nie wie (może właśnie dlatego? ), rozmowni panowie od "widłaków" też, ochrona "w temacie" warzenia idzie w zaparte, lokalni - "nietutejsi" . Na terenie nie ma śladu żadnych surowców, zapachowo też nic na browar nie wskazuje.
        Myślę jednak, że zaplecze po ZPOW pozwala technologicznie na warzenie, więc pewności nie mam. Przy okazji - w okolicznych sklepach głównie GŻ ...

        Comment

        • remfire
          Senior
          • 03-2004
          • 1334

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
          O jakim województwie piszesz? Osobiście ja żadnego takiego nie znam.
          Pogoniarz dokładnie wytłumaczył co miałem na mysli , więc nie ma co sie powtarzać
          Okazuje sie jednak, że Pancernik też nie przynosi najlepszych wieści - wcale nie jest tak różowo jak sie zapowiadało.
          Last edited by remfire; 12-02-2008, 20:34.

          Comment

          • Leonpraga
            Senior
            • 02-2005
            • 468

            #20
            Kotły warzelne na pewno w Tarczynie działają i robią w nich piwo, to wiadomość od przedstawiciela handlowego z Jabłonowa, potwierdzone też przez inne osoby zaufane które siedzą w tym temacie i na pewno wiedzą co mówią, tylko dlaczego ta inwestycja jest tak starannie ukrywana przez Jabłonowski browar, chyba nie robią tam piwa na lewo bo browar jest zarejestrowany, a sekretarka z browaru Jabłonowskiego potwierdziła Cooperowi że w Tarczynie jest browar który robi dla nich piwo.

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
              A jeszcze ten Pruszków!
              No nie mów że i w Kredkogrodzie mają w planach mikro
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Leonpraga Wyświetlenie odpowiedzi
                ...w niedługim czasie może się okazać, że np. powstanie nowy browar w Pruszkowie produkujący piwo dla Jabłonowa...
                Z tym Pruszkowem to nieco popuściłem (spoko! ) wodze fantazji... ...sugerując się postem Leona.

                Poważnie (-j), dziwi mnie mgła tajemnicy, jaką rozwój browaru jabłonowskiego jest owiany.
                Po pierwsze, nikt oficjalnie nie mówi o powiązaniach browaru J. z BrowArmią (żaden chyba wstyd? Np. grupa VW robi audiki i skodoofki i nie pęka...).
                Po drugie, teraz jakieś ćwiczenia z maskowania w Tarczynie... Tak, jak pisałem wczoraj, miejsca w Tarczynie jest w bród na kilka browarów, warzących <200.000 hl piwa. Może chodzi o to, aby było tak bardziej sensacyjnie, w stylu filmów płaszcza i szpady...?
                Poza tym, mój dowódca kompanii mawiał "zaskoczenie jest elementem walki zbrojnej" i Jabłonowo szykuje tam pod korcem jakąś piwną "wunderwaffe" ?

                Z innej beczki (piwnej) - info ZASŁYSZANE, NIEPOTWIERDZONE - właściciele browaru J. wykupili kilka lat temu sporo gruntów poPGRowskich w okolicy browaru, ostatnio na części z nich rozpoczęły się inwestycje mieszkaniowe, może więc uzyskali środki finansowe na rozwój biznesu piwnego? Jeśli tak, ich zdrowie!

                Comment

                • Sokół83
                  szynkarz
                  • 12-2004
                  • 1598

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Poważnie (-j), dziwi mnie mgła tajemnicy, jaką rozwój browaru jabłonowskiego jest owiany.
                  Po pierwsze, nikt oficjalnie nie mówi o powiązaniach browaru J. z BrowArmią (żaden chyba wstyd?
                  dla Jabłonowa nie, dla BrowArmi - niekoniecznie
                  Z INNEJ BECZKI

                  www.fotopolska.eu

                  Comment

                  • misha22
                    Senior
                    • 12-2008
                    • 128

                    #24
                    Browar działa, chyba ma się swietnie..
                    "Miejski"
                    tak stoi na etykiecie..
                    Last edited by misha22; 19-01-2019, 16:19.

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #25
                      Oczywiście że działa. Robi na pewno część piw jabłonowskich ale i ichniejsze sztosy choć nie jest to jakoś jednoznacznie opisane na etach.
                      Jak na razie zrobili własnego zwykłego, taniego pilsa gdzie jest jednoznacznie napisane że uwarzony w Tarczynie i nazywa się po prostu Tarczyn. Nie piłem ale raczej dolna półka targetowa.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎