Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiecki Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pawelord2
    Senior
    • 05-2007
    • 133

    #91
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, pod światło cieeeemno rubinowy [5]
    Piana: Po nalaniu wysoka, gęsta i brązowa, pomału opadai jaśnieje, utrzymuje się do końca konsumpcji. [4.5]
    Zapach: Niezbyt intensywny, dominuje palony słód i kramel. [4]
    Smak: Ciężki, słodowy. Goryczka jakby tą słodowością złagodzona, ale i tak mocna. Nuty karmelowe również obecne. zawsze wywołuje u mnie lekkie drapanie w gardle :] [4.5]
    Wysycenie: Idealne, niewysokie, piwo aksamitnie przemyka po języku i przyległościach. [5]
    Opakowanie: Butelka z treściwą kontretykietą, nie ma się do czego przyczepić [5]
    Uwagi: Są takie portery które mogę pić zawsze i wszędzie. Ale tego jakoś nie... albo na mazurach albo kiedy już absolutnie nic nie muszę, wtedy ewentualnie mogę wypić to piwo. Polecam.

    Moja ocena: [4.4]

    Comment

    • coldfire
      Senior
      • 01-2008
      • 374

      #92
      Barwa bardzo ciemna, wrecz czarna, pod swiatlo ciemno-bursztynowa. Piana brazowa, gesta, dosyc szybko opada.
      Pierwsze co rzuca sie w kubki smakowe to pelny, intensywny smak i gesta konsystencja... Piwo jest ciezkie, jak tluste kakao. Raczej wytrawne, z karmelowym (slabszym niz w Porterze Lodzkim) ale nie slodkim posmakiem. Alkoholu, jak na taka zawartosc % prawie nie czuc.
      Raczej nie polecam w cieple dni... Pije sie zdecydowanie ciezej niz Lodzkiego porterka ze wzgledu na owa gestosc.
      Z tego co napisalem, moze wynikac, iz piwo mi nie smakuje. Ale jest to bledne rozumowanie, bo jego smak jest na tyle zlozony, ze po jednym piwku nie mam jeszcze wyrobionego zdania - targaja mna sprzeczne uczucia. Na pewno jednak warto choc raz sprobowac.
      Attached Files
      Piwa i pacierza nie odmawiam

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10836

        #93
        Dlaczego tego portera oceniałeś pod Żywcem a nie browarem Zamkowym z Cieszyna?
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • coldfire
          Senior
          • 01-2008
          • 374

          #94
          Tylko takiego znalazla moja wyszukiwarka Ale spoko Art moze usunac wpis, a ja dam juz do odpowiedniej zakladki.
          pzdr
          Piwa i pacierza nie odmawiam

          Comment

          • mwa
            Senior
            • 01-2003
            • 5071

            #95
            Jedne z piw GZ gdzie pisze dokładnie gdzie zostało uwarzone to piwo.
            Pozdrawiam Cię !!!!

            Comment

            • Latarnik
              Premium Lamplighter
              • 06-2004
              • 4994

              #96
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa Wyświetlenie odpowiedzi
              Jedne z piw GZ gdzie pisze dokładnie gdzie zostało uwarzone to piwo.
              Jest napisane tylko na wersji krajowej, na eksportowej nie ma miejsca produkcji.
              5400 kapsli z wypitych piw
              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

              Comment

              • mwa
                Senior
                • 01-2003
                • 5071

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                Jest napisane tylko na wersji krajowej, na eksportowej nie ma miejsca produkcji.
                Ok, ale na foto wyraźnie widać co to za wersja.
                Pozdrawiam Cię !!!!

                Comment

                • toto
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 949

                  #98
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jedne z piw GZ gdzie pisze dokładnie gdzie zostało uwarzone to piwo.
                  Na kupionym jakieś 2 miesiące temu piwie Leżajsk Pełne jest wyraźny napis Browar Leżajsk. I to zarówno na etykiecie, jak i na kontrze i krawatce. A to też GŻ.

                  Comment

                  • toto
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 949

                    #99
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemny, rubinowy, prawie nieprzejrzysty, w cienkiej warstwie czerwonobrązowy [4.5]
                    Piana: dość obfita, beżowa, powoli opadająca (trzyma się w sporej warstwie do końca), niewielka tendencja do tworzenia dużych bąbli [4.5]
                    Zapach: dość wyraźny, słodowo-palono-owocowy [4.5]
                    Smak: na pierwszym planie mocna słodycz, przechodząca w miarę smakowania w porterową, kwaskową goryczkę, w tle nuty kawowe i palone. Smak złożony, ewoluujący w trakcie smakowania. Nie czuć alkoholu! Daję tylko 4 ze względu na nienajlepsze zbalansowanie smaku: z początku agresywna słodkość, potem zanikająca i pozostająca w ustach goryczka. [4]
                    Wysycenie: nie za wysokie, ale odpowiednie dla gatunku piwa [4.5]
                    Opakowanie: elegancka, czarna etykieta z akcentami czerwonymi i złotymi, typowa symbolika i krój czcionki dla Żywca, kapsel dedykowany piwu, są wszystkie potrzebne dane [5]
                    Uwagi: Piwo dość młode jak na porter (trwałość do 10.01.2009), więc usterki smakowe mogą wynikać ze zbyt krótkiego leżakowania. Ogólnie smaczny, ale bywał lepszy. Mam nadzieję, że za parę miesięcy nabierze odpowiedniego charakteru.

                    Moja ocena: [4.325]

                    Comment

                    • coldfire
                      Senior
                      • 01-2008
                      • 374

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Noc. Nie widać właściwie nic, jak w stoucie. Pięknie się prezentuje w pokalu. [4.5]
                      Piana: Pełne zaskoczenie! Piana duużo lepsza, niż gdy piłem piwo ostatnio. Bąbelki drobniuteńkie, beżowe, tworzące na powierzchni nieregularną czapę utrzymującą się bardzo długo. Charakter piany jest podobny do tej w mocniejszych stoutach Guinnessa bez widgeta. [5]
                      Zapach: Aż wierci w nozdrzach Słodowy, słodowy i jeszcze raz słodowy! Pięknie słodko - palony z aromatami kawy i kakao. [4.5]
                      Smak: Długo się zastanawiałem jaką ocenę temu piwu postawić, ale muszę powiedzieć, iż ten porterek smakuje mi coraz bardziej. Jest to chyba najbardziej charakterystyczny porter jakiego piłem; posiada firmowy smaczek, którego nie jestem w stanie dokładnie opisać, ale który bardzo mi pasuje. Jest też słodycz, jest kawa i czekolada. Ogólnie wydaje się bardziej bogaty w smaku, niż jak piłem go ostatnim razem. Bukietu dopełnia solidna kwasowość i przez cały czas obecny, ale nie nachalny aromat alkoholowy. Treściwy, jak zawsze. [4.5]
                      Wysycenie: Słabe, ale obecne. Idealne dla portera. [4]
                      Opakowanie: Chyba najładniej opakowane polskie piwo. Niesamowita kolorystyka etykiety świetnie komponuje się ze zgrabną butelką 0,33l. Piękny kapsel.
                      Na kontrze wypisane są wszystkie ważne informacje o piwie, plus ciekawostki związane dalej lub bliżej z produktem (jest parę wzorów). [5]
                      Uwagi: Świetny porter. Wskakuje na drugie miejsce w moim prywatnym rankingu.

                      Moja ocena: [4.55]
                      Piwa i pacierza nie odmawiam

                      Comment

                      • cieszyniak
                        Junior
                        • 09-2008
                        • 4

                        Smaczny porterek

                        Nie ma się co dziwić że piwko zyskało na walorach smakowych, w końcu jest produkowane w Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie
                        www.brackibrowar.neostrada.pl

                        Comment

                        • mapajak
                          Senior
                          • 12-2002
                          • 1187

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: czarny, pod światło ciemnorubinowy, klarowny [5]
                          Piana: beżowa, niezbyt obfita, średniotrwałwa, chroni piwo cienką warstewką do końca, znaczy slady na szkle [4]
                          Zapach: przyjemny, owocowo-winny z nutą palonego słodu [4]
                          Smak: porter "prawie" doskonały, treściwy, dużo słodowości, nieco za bardzo palony, spora goryczka, w tle nieco winny [4.5]
                          Wysycenie: nieco za niskie [4]
                          Opakowanie: klasyczna, ładna etykieta, zwrotna butelka, oznaczone miejsce produkcji, gdyby nie brak zaw, ekstraktu byóby "5" [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.25]

                          Comment

                          • woosaa
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 1548

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: prawidłowy dla portera,nawet pod światło jest "czarny [5]
                            Piana: bardzo gęsta i w miarę trwała,pod koniec lekko tworzą się dziurki [4]
                            Zapach: intensywny aromat przypalonego słodu z minimalną nutką "owocową" [4]
                            Smak: dobra treściwa i przypalona goryczka,dobrze dobrane słody tworzą ciekawą kompozycję smakową,na końcu czuć lekką cierpkość(+) [4.5]
                            Wysycenie: idealne dla portera [5]
                            Opakowanie: idealnie pasuje do portera,ładna etykieta i kapsel,brak info o ekstrakcie [5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.35]
                            mb WOS

                            Comment

                            • granat862
                              Senior
                              • 12-2004
                              • 945

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarny, pod światlo rubinowy. [4.5]
                              Piana: Beżowa, gęsta początkowo obfita z czasem opada do cienkiej warstewki która utrzymuje sie do końca konsumpcji. [4]
                              Zapach: Wyraźny wyczuwalna palona slodowość oraz ddelikatna owocowość. [3.5]
                              Smak: Slodkawo-palony z takim jakimś trudnym do określenia posmaczkiem. [3.5]
                              Wysycenie: Delikatne, takie w sam raz [4]
                              Opakowanie: Etykieta z dobrze dobrana stylistyką, czarne tl;o idealnie pasuje do pozlacanych napisów. [4]
                              Uwagi: Nie przypadl;o mi do gustu po wspnialej prezencji i zapachu troche zawiodlem sie w smaku, może w przyszlości bardziej mi podejdzie.

                              Moja ocena: [3.65]
                              Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                              Comment

                              • petrus33
                                Gość
                                • 01-2008
                                • 888

                                Właśnie nabyłem dwie butelki i sobie popijam dla przypomnienia wytrawnego smaku. Nie cierpię GŻ i jej wyrobów, ale ten Porter z Cieszyńskiego Browaru Zamkowego jest perełką, ciągle smaczny i trzymający klasę. Uważam to piwo, za jedne z najlepszych w kategorii porterów.
                                pozd

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎