Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Inwentaryzacja budynków nieczynnych browarów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Eszogo1970
    Senior
    • 03-2007
    • 136

    #76
    W browarze w Limanowej część zabudowań adoptowano na siedzibę starostrwa powiatowego.

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Eszogo1970 Wyświetlenie odpowiedzi
      ... adoptowano ...[/url]
      A co, zabudowanie było sierotą?

      Comment

      • Eszogo1970
        Senior
        • 03-2007
        • 136

        #78
        No to niech będzie zaadaptowano. Pozdrawiam.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #79
          Browar w Lądku do kupienia

          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4305

            #80
            Do listy można dopisać na pewno budynek byłego Browaru św. Jerzego w Lidzbarku Warmińskim (d. Heilsberg), ul. Bartoszycka 7. Budynek w dobrym stanie, obecnie Zakład Przetwórstwa Ryb "Tahami Fish".

            Comment

            • Tomasz74
              Junior
              • 02-2011
              • 2

              #81
              Browar Mirsk (Friedeberg a/Q.)

              Lokalizacja Mirsk ul. Zdrojowa nr 9. Bydynek i ulica niewiele się zmieniły. Jeśli dobrze się wpatrzycie to można zauważyć poniemieckie napisy nad drzwiami wejściowymi. Obecnie budynek przeznaczony na mieszkania lokatorskie. Do niedawna w pomieszczeniach magazynowych prowadzona była hurtownia spożywcza. Więcej informacji, zdjęcia butelek i wygląd budynku z czasów świetności na stronie https://www.zslgmirsk.nazwa.pl/index...zery&Itemid=97

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4305

                #82
                Jeszcze jeden do kolekcji: budynek niemal w samym centrum Lubawy. Na planie, jaki można znaleźć w sieci, ulica Browarniana, kiedy ja tam byłem, wydawało mi się, że widziałem na tabliczce "Browarna". W złym stanie, ale cały, własność miasta. Były plany, by urządzić tam jakieś "ekologiczno-handlowe centrum Stary Browar", ale chyba się to rozmyło. Obecnie budynek nieużytkowany, w coraz gorszym stanie.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #83
                  Gdyby znaleźli się chętni do współpracy, to na podstawie mojej mapy browarów zamkniętych od roku 1945 można by zbudować bazę wszelakich budynków browarnianych. Sam tego nie dam rady zrobić, ale w zamian mogę zostać koordynatorem.
                  Last edited by Pendragon; 14-04-2013, 18:00.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Stolp
                    Senior
                    • 06-2002
                    • 492

                    #84
                    To może na początek wydzielić (stworzyć) temat browarów po 1945. Później można stworzyć listę, np. wg znanych etykiet ppf ze strony browarymazowsza.pl, a później spróbować ją jeszcze uzupełnić o browary, z których etykiet brak. pewnie coś by się znalazło.
                    Zbieram porcelanki składów z Pomorza; kapsle dziewicze Carlsberga (cały świat) oraz powojenne zdjęcia i pocztówki Słupska
                    Szukam
                    e-materiałów (zdjęć, skanów fantów i artykułów) nt. składów i rozlewni obecnej i dawnej RP z okresu pw-ppf do strony na facebooku BEZ LOGOWANIA:
                    https://www.facebook.com/SkladyRozlewniePiwa

                    Comment

                    • JanuszJG
                      Member
                      • 04-2013
                      • 73

                      #85
                      Czy ktoś z forumowiczów posiada dokładniejsze zdjęcie nieistniejącego browaru w Sobieszowie (gm. Jelenia Góra, pow. jeleniogórski, woj. dolnośląskie)?

                      Comment

                      • zgroza
                        Senior
                        • 03-2008
                        • 3597

                        #86
                        Browar w Węgierce (pow. jarosławski) - browar wyburzony, ostały się same puste piwnice.
                        Browar w Myślęcinku - postępujący upadek, zawalają się kolejne fragmenty.
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • piotr64
                          Junior
                          • 11-2009
                          • 14

                          #87
                          Sieradz - ul. Oksińskiego 4, woj. Łódzkie (zamknięty, obecnie budynek główny odrestaurowany i wynajmowany firmom na biura, magazyny etc.) Informacje w moich postach

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                            W Przysieku koło Torunia browar może być z XVII w., a nie z VII.
                            A dokładniej działał on w latach 1608-1815. To za wikipedią. Dla mnie to nowość. Browar odkryłem przypadkiem przeglądając plan Torunia.
                            Budynek został przebudowany na ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy.
                            Last edited by Pendragon; 13-10-2014, 10:58.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #89
                              A jednak jest temat o browarze w Przysieku, oczywiście wyszukiwarka nie znajduje, dopiero przez google się da...
                              informacje o nieistniejących już browarach i inne historyczne...

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23782

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                                A jednak jest temat o browarze w Przysieku, oczywiście wyszukiwarka nie znajduje,
                                Oczywiście że znajduje.
                                Last edited by ART; 13-10-2014, 11:47.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎