Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowa rodzina Piasta

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Simon
    † 1964-2008 Piwosz w Raju
    • 02-2001
    • 993

    #16
    Panie Krzysztofie !
    Larum grają ! Browary w niebezpieczeństiwe !
    A ty o barach prawisz.... w historię uciekasz ???
    Simon

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #17
      Koooochani moi !!! W 1838 r. na Górnym i Dolnym Śląsku było czynnych nieco ponad 2500 browarów. Od tego czasu ich ilość nieustannie spada. Taki jest efekt postępu technicznego, ekonomicznego i społecznego. Mi się to nie podoba, ale nie mam na to żadnego wpływu. Tak po prostu jest i już.
      Cenione w średniowieczu zawody to płatnerze, pasamonicy, kurdybanicy. Tych zawodów już nie ma, bo przestały być potrzebne. Tak samo będzie z browarami - 90% społeczeństwa będzie wpieprzało bułki z McDonalda, piło piwo z Huty Lenina i oglądało "Big Brothera". A my, koneserzy dobrego jadła i dobrego piwa będziemy się kryć po w lasach i jaskiniach, jak zaszczute zwierzęta niezdolne do życia w globalnej cywilizacji.
      Już teraz w Polsce dominują piwa BEZ SMAKU. Jeszcze trzy lata temu twierdziłem, że przeciętne polskie piwo JEST LEPSZE od przeciętnego czeskiego. Teraz twierdzę, że jest odwrotnie. I mimo, że z czeskimi browarami dzieje się podobnie jak z polskimi, to Czesi potrafili uratować charakter swego piwa. A my? Nawet nie chodzimy do karczmy czy piwiarni, tylko do pubu. Obrzydliwe

      Comment

      • piwo
        Senior
        • 08-2001
        • 810

        #18
        Trzeba założyć coś takiego jak CAMRA w W. Bryt., towarzystwo popiera małe browary a jak nazwa wskazuje popiera Real Ale.

        Ludzie liczą się ze zdaniem tych ludzi, ponieważ ludzie muszą czuć się trochę lepsi od innych będą się liczyli z opiniami fachowców i pili piwo z zaopiniowanych browarów.

        Tak się dzieje w naszej Polszcze, że jak jakiś ŻURnalista lubi żur w jednej z knajp to walą tam potem całe tłumy, ja się pismaków
        nie słucham i jak mi coś nie smakuję to nie i już.

        Zresztą przejechałem się na niezależnych sponorowanych opiniach.

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #19
          Krzysiu napisał(a)
          ...Ze wszystkich browarów, które łyknęła grupa Carlsberga, Piast jest chyba w najsłabszej kondycji finansowej i technologicznej. Pierwszy pójdzie na odstrzał.
          Prorok jakiś ?

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #20
            Krzysiu napisał(a)
            Prorok jakiś ?
            Może decydenci czytali ten temat na forum...
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎