Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Skąd się wzięła seria olimpijska i inne kolorowe kapsle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szefunio
    Senior
    • 01-2007
    • 481

    #16
    Proponuję robić zakłady, jakie kapsle znajdą się na Zdrojowym w następnej kolejności. Może ktoś się orientuje jakie jeszcze kapsle pan Ireneusz sprzedawał na Allegro? I kto tak naprawdę na tym korzysta?
    Robię to co lubię - produkuję piwo.

    Comment

    • beny
      Senior
      • 03-2001
      • 984

      #17
      a myślałem, że tylko katalogowanie podstawek jest trudne i w niektórych sytuacjach kłopotliwe :P

      Powodzenia w śledztwie
      Z piwnym pozdrowieniem
      Radosław Kwiecień

      http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

      Comment

      • danio_145
        Senior
        • 02-2005
        • 723

        #18
        Ce site web est à vendre ! xt.pl réunit des informations et annonces. Nous espérons que vous y trouverez les informations que vous recherchez !


        ->reklamowe->serie 1,serie2
        Tu mamy potencjalne kolejne serie
        Gdyby życie miało sens, piwo byłoby 2x tańsze

        Zasada zasadności zasadniczo jest uzasadniona...

        Comment

        • Sokół83
          szynkarz
          • 12-2004
          • 1598

          #19
          W niejasnych okolicznościach, mały browar spod Warszawy, słynący z produkcji tanich piw dla niewymagających konsumentów, który w celu jak najsilniejszego zbicia kosztów zakłada na swoje produkty "gołe" kapsle, zakłada na butelki piękne serie kolorowych kapsli z firmy Promet produkowane od ponad roku - czyż to nie dziwne?

          Niestety nie mogę ujawnić, w jaki sposób Promet dogadał się z browarem Konstancin.

          Czy browar Konstancin zamówił w firmie Promet kapsle i akurat cudem "wymyślił' sobie identyczne kapsle sprzedawane od roku na Allegro?
          "w niejasnych okolicznościach" "słynący z produkcji tanich piw dla niewymagających konsumentów" "czyż to nie dziwne" "dogadał się" "niesamowity zbieg okoliczności" - jakbym słyszał braci Kacz.

          co to, browar nie mógł normalnie zamówić kapsli od firmy normalnie je produkującej? co w tym dziwnego, niejasnego, spiskowego? kiedyś na spodzie kapsla od oranżady trafiłem harnasia - to dopiero spisek! pewnie producent oranżady dogadał się z CP w celu promowania piwa wśród nieletnich!

          Dlaczego browar znany z tego, że chętnie rozdaje kolekcjonerom etykiet wzory przez siebie używane za darmo, postawił całkowity szlaban na kapsle z serii? (osoby już kontaktowały się z browarem, licząc na otrzymanie darmowej serii - zostało odprawionych z kwitkiem)?
          Czy informacja na kontrze piwa Zdrojowe ma na celu uwiarygodnić powyższe "niesamowite zbiegi okoliczności"?
          seria kapsli została stworzona zapewne aby zwiększyć sprzedaż - wiele osób będzie kupowało to piwo żeby zebrać całą serie (i będą to też osoby normalnie niekolekcjonujące kapsli); możliwość otrzymania całej serii pocztą z pewnością zmniejszyłaby popyt na piwo - ot i cała histroryja
          ale jak ktoś chce to może to i uznać za zamach na demokrację, przeprowadzony przez białoruskie służby specjalne
          Z INNEJ BECZKI

          www.fotopolska.eu

          Comment

          • Gacka
            Senior
            • 10-2003
            • 373

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
            ""w niejasnych okolicznościach" "słynący z produkcji tanich piw dla niewymagających konsumentów" "czyż to nie dziwne" "dogadał się" "niesamowity zbieg okoliczności" - jakbym słyszał braci Kacz.

            co to, browar nie mógł normalnie zamówić kapsli od firmy normalnie je produkującej? co w tym dziwnego, niejasnego, spiskowego? kiedyś na spodzie kapsla od oranżady trafiłem harnasia - to dopiero spisek! pewnie producent oranżady dogadał się z CP w celu promowania piwa wśród nieletnich!
            Kolega trafil do dzialu KOLEKCJONERSTWO. Zapewne nie ma pojecia o czym my tu rozmawiamy. Pewnie wolalby pogadac cudach jakie spotkaja Polske,kolejce waskotorowej w Peru,i innych glupotach. Ale takie rzeczy to tylko u Donka.
            Last edited by ART; 21-07-2008, 15:24. Powód: cytowanie
            Viva Slask Wroclaw!!!

            Comment

            • dryx
              † 1966-2017 Piwosz w Raju
              • 04-2002
              • 1735

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
              seria kapsli została stworzona zapewne aby zwiększyć sprzedaż - wiele osób będzie kupowało to piwo żeby zebrać całą serie (i będą to też osoby normalnie niekolekcjonujące kapsli); możliwość otrzymania całej serii pocztą z pewnością zmniejszyłaby popyt na piwo - ot i cała histroryja
              Nie jest to seria , która została stworzona dla Konstancina. Na allegro była już w zeszłym roku, sam pomagałem kolekcjonerowi spoza Polski finalizować transakcje. Później pojawiała sie też wielokrotnie na hiszpańskim ebayu. Trzeba dodać , że tych serii było kilka, po kilkadziesiąt kapsli każda.

              Comment

              • Sokół83
                szynkarz
                • 12-2004
                • 1598

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gacka Wyświetlenie odpowiedzi
                Kolega trafil do dzialu KOLEKCJONERSTWO. Zapewne nie ma pojecia o czym my tu rozmawiamy. Pewnie wolalby pogadac cudach jakie spotkaja Polske,kolejce waskotorowej w Peru,i innych glupotach. Ale takie rzeczy to tylko u Donka.
                nie jestem fachowcem bo zbieram kapsle amatorsko, ale co mają do tego moje zainteresowania? pewnie nadaje się do czubków skoro jaram sie pociągami, a nie piłką nożną jak na prawdziwego faceta przystało? a dla mnie na przykład niezrozumiałe jest chodzenie na mecze, które i tak są ustawione; tyle, że ja Ci docinek z tego powodu nie robię, bo uważam że każdy robi to co go kręci i tyle; trochę tolerancji dla innych - nie każdy musi być dokładnie taki jak Ty
                Last edited by Sokół83; 12-07-2008, 10:22.
                Z INNEJ BECZKI

                www.fotopolska.eu

                Comment

                • Andi
                  Senior
                  • 07-2001
                  • 1915

                  #23
                  Post Pawla ukazal sie dokladnie jeden dzien po moim komentarzu w Galerii na temat tych kapsli moze to przypadek ale ten wyjasnil miwszystkie moje watpliwosci.
                  T co niedktorzy tutaj pisza ze browar Konstancin zwiekszy sprzedaz przez ta serie jest najwiekszym absurdem i glupota.
                  Zaden Browar nie przywiazuje uwagi na Reklame na tak malej powierzchni jaka jest Kapsel tym bardziej ze te kapsle nie sa nawet Reklama-Brak loga i nazwy Browaru.
                  Od pewnego czasu obserwuje sie jednak tendencje wprowadzania na rynek nowych wzorow kapsli reklamowych-Z poczatku miala byc to reklama Firm produkujacych opakowania o ich mozliwosciach technicznych i to sie im udalo.
                  Ktos szybko zauwazyl ze mozna z tego zrobic pieniadze-moze nie takie duze ale dla 1-2 ludzi zawsze to zastrzyk ktory pomaga zyc zwazywszy ze pierwsze Serie poszly po kilkadziesiat a nawet Kilkaset Euro.
                  Kolekcjonerow Kapsli nie jest az tak duzo a tymbardziej tych ktorzy zbieraja Kapsle reklamowe a wiec zaczeto wprowadzac coraz to nowe serie-O ile mnie pamiec nie myli polskich Kapsli reklawowych w roznych seriach jest ponad 1000.
                  Ceny na Allegro i EBAY szybko spadly a wiec trzeba cos innego wymyslec-w koncu kolekcjonerow zbierajacych kapsle piwne jest wiecej i trzeba ich do tego przekonac ze te kapsle to Kapsle piwne-Tak sie stalo z Seria Malarze ktora pokazala sie na Allegro na Butelkach i znow poszlo kilka sedrii za lepsze pieniadze.
                  Nie wiem ile trzeba Kapsli kupic w fabryce zeby otrzymac przesylke ze wlasnym Wzorem-W Niemczech probowalismy to zalatwic w ramach Kronkorkenforum i mielismy z tym klopoty bo zamowienia byly mozliwe od 100000 kapsli,
                  W Polsce jest inaczej a jak ktos ma znajomosci to wszystko idzie.
                  Jak sie zastanowie ze produkcja jednego Kapsla kosztuje w granicach 3-4 Groszy to wcale mnie to nie dziwi ze ktos zamowil 100000 kapsli i polowa z tego podarowal dla Browaru Konstancin i moze jeszcze innych a sam na EBAY albo Allegro zaroni kilkaset Euro.
                  Dziwi mnie jednak ze w tej calej dyskusji nikt z Browaru nie wtracil swoich kilka slow moze im to jest obojetne czym zamykaja swoje Piwa i nawet tego nie zauwazyli
                  Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                  http://www.andreas-kronkorken.de

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #24
                    Wydaje mi się, że kolekcjonerzy mają na tyle specyficzne podejście, że pewnych rzeczy nie rozumieją. Piszecie, że to nie zwiększy sprzedaży browaru Konstancin. Tu się mylicie. To nie chodzi o was - Kolekcjonerów, ale o zwykłych klientów. W moich czasach w podstawówce zbieraliśmy obrazki z gumy Turbo, z gumy Donald. Potem były serie z piłkarzami, ciężarówkami, samolotami, czołgami itd. Zresztą za komuny to się zbierało wszystko papierki po czekoladzie, pudełka po papierosach.
                    Wy, Kolekcjonerzy jesteście jak filateliści czy numizmatycy, tymczasem wielu ludzi zbiera monety, znaczki że tak powiem amatorsko. Szczególnie dzieci. A czyż mężczyźni to nie duże dzieci? Zapewniam was, że znajdzie się paru, którzy zaczną zbierać te kapsle. A może nawet jeden z drugim dadzą dziecku do zabawy. A potem, "Tata, Tata masz dla mnie nowy kapsel do kolekcji". No to tato się poświęci i piwko łyknie, jakby żona coś narzekała, to powie "i dla dziecka kapselek". To jest ze strony browaru całkiem niegłupie posunięcie.

                    Jak mam wybierać, kapsel golas czy kolorowy z nadrukiem z jakiejś serii, to wolę kolorowy. Choć przyznaję, że dla wizerunku browaru lepiej byłoby, gdyby to były kapsle firmowe.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • kibi
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 1875

                      #25
                      Chociaż sam jestem kolekcjonerem, a w domu mam "kapslarza" i poniekąd podzielam jego poglądy, muszę się zgodzić z Kopyrem.
                      Te kapsle, to coś analogicznego do "różowej serii" etykiet z rozebranymi panienkami, które czasami pojawiają się na butelkach z piwem. Nie są skierowane wyłącznie do birofilów, nie są również sposobem na znaczne zwiększenie sprzedaży, ale jakiś skutek zapewne odnoszą.

                      A nie zdziwiłbym się, gdyby w pojedyńczych przypadkach, skutkiem ubocznym takiego amatorskiego zbierania tej serii, było zainteresowanie innymi kapslami i przejście do "profesjonalnego" kolekcjonerstwa

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2291

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        (...) A czyż mężczyźni to nie duże dzieci? Zapewniam was, że znajdzie się paru, którzy zaczną zbierać te kapsle. A może nawet jeden z drugim dadzą dziecku do zabawy. A potem, "Tata, Tata masz dla mnie nowy kapsel do kolekcji". No to tato się poświęci i piwko łyknie, jakby żona coś narzekała, to powie "i dla dziecka kapselek". (...)
                        W moim przypadku trafiłeś w sedno, ja taką sytuację właśnie przerabiam mając 4-letniego syna Z tym, że bardzo się nie muszę "poświęcać", bo Zdrojowe mi smakuje

                        Comment

                        • Pankracy
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 2767

                          #27
                          Na partii piwa Konstancin Zdrojowe Niepasteryzowane z datą ważności do spożycia 29.07.2008 pojawiła się nowa edycja kapsli. Jest to seria pionki szachowe.
                          Czy to też było na Allegro.pl?

                          Comment

                          • pirackamuza
                            Senior
                            • 12-2004
                            • 1903

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                            Na partii piwa Konstancin Zdrojowe Niepasteryzowane z datą ważności do spożycia 29.07.2008 pojawiła się nowa edycja kapsli. Jest to seria pionki szachowe.
                            Czy to też było na Allegro.pl?
                            Też było
                            Toruń przeprasza za Radio Maryja
                            www.bobofruty.pl

                            Comment

                            • danio_145
                              Senior
                              • 02-2005
                              • 723

                              #29
                              Tak...
                              Gdyby życie miało sens, piwo byłoby 2x tańsze

                              Zasada zasadności zasadniczo jest uzasadniona...

                              Comment

                              • robox
                                = kapslarz =
                                • 11-2002
                                • 8188

                                #30
                                Pewnie otrzymali wszystkie te serie, a to około 300 kapsli.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎