Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przemysł piwowarski w Polsce i na świecie pod koniec XX wieku - praca licencjacka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kubalosio
    Junior
    • 08-2008
    • 9

    Przemysł piwowarski w Polsce i na świecie pod koniec XX wieku - praca licencjacka

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

    To mój pierwszy post i chyba od razu powinienem postawić każdemu piwo już za to, że to forum w ogóle istnieje!
    Czuję, że znajdę tu masę informacji przydatnych do mojej pracy licencjackiej, którą niestety muszę napisać.

    Temat założyłem nie po to aby prosić kogoś o gotowiznę i bawić się w kopiuj/wklej ale by móc korzystać z sugestii i porad doświadczonych piwoszy
    Będę tu przedstawiał kolejne etapy powstawania mojej pracy licząc na Wasze opinie czy podpowiedzi. Powiedzmy, że zamiast jednego promotora będzie ich paru


    Więc na wstępie - pełny temat mojej pracy licencjackiej to jak w temacie:

    Przemysł piwowarski w Polsce i na świecie pod koniec XX wieku

    Mam także już gotowy plan pracy:

    Wstęp

    I. Piwo w przeszłości i dziś

    I. 1. Historia browarnictwa na świecie
    I. 2. Historia browarnictwa na ziemiach polskich
    I. 3. Kilka słów o piwie


    II. Rynek piwa w Polsce

    II. 1. Sektor piwny po roku 1989
    II. 2. Polskie browary
    II. 3. Konsument i spożycie
    II. 4. Procesy konsolidacyjne
    II. 5. Polityka państwa wobec producentów piwa
    II. 6. Marki piw na krajowym rynku
    II. 7. Piwo w eksporcie i imporcie
    II. 8. Rynek piwny – podsumowanie

    III. Przegląd wybranych rynków piwnych

    III. 1. Uwagi wstępne
    III. 2. Sektor piwny w ujęciu globalnym
    III. 3. Czeski przemysł piwowarski
    III. 4. Przemysł browarniczy na południu Europy
    III. 5. Rynek piwa w Niemczech
    III. 6. Browarnictwo w Wielkiej Brytanii
    III. 7. Sektor piwny w Danii i Holandii
    III. 8. Produkcja piwa poza Europą
    III. 9. Podsumowanie
  • kubalosio
    Junior
    • 08-2008
    • 9

    #2
    Dodam jeszcze, że pełen temat pracy brzmi trochę inaczej, mianowicie: "Przemysł piwowarski w Polsce i na świecie pod koniec XX wieku – analiza porównawcza".

    Różni się on od tego, który przedstawiłem jednym rozdziałem.
    Dodatkowo jest tam rodział IV:

    IV. Analiza porównawcza wybranych rynków piwnych

    IV. 1. Miejsce polskiego rynku piwnego w Europie i na świecie
    IV. 2. Prezentacja modelu taksonomicznego wzorca rozwoju
    IV. 3. Model wzorca rozwoju – analiza wyników
    IV. 4. Prognozy rozwoju rynków piwa


    Jednak pełną pracę chcę wykorzystać jako magisterską. Na licencjat wystarczy bez ekonomicznych analiz. Mam nadzieję...

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kubalosio Wyświetlenie odpowiedzi
      Jednak pełną pracę chcę wykorzystać jako magisterską.
      Nie radzę. To by był autoplagiat.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • naczelnik
        Senior
        • 08-2003
        • 1884

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie radzę. To by był autoplagiat.
        jak jego i poszerzone, nawet o jeden rozdzial, to chyba nie plagiat ?
        Popieram domowe browary!

        Polakom gratulujemy naczelnika

        Zamykam browar.
        Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

        gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

        Comment

        • kubalosio
          Junior
          • 08-2008
          • 9

          #5
          mi też się nie wydaję, żeby to był plagiat.
          Po prostu praca licencjacka ma mniejszą rangę niż magisterska, więc chciałem darować sobie skomplikowane ekonomiczne porównania.
          Bez sensu jeśli teraz miałbym pisać powiedzmy 50 stron, a za 1,5 roku od nowa pracę magisterską 100 stron :/

          Comment

          • kubalosio
            Junior
            • 08-2008
            • 9

            #6
            wracając do merytorycznej części tematu:

            Macie jakiś pomysł co napisać we wstępie?

            Nie mogę pisać o historii bo to będzie w I rodziale. Może coś o tym, że piwo towarzyszy nam od setek, a wręcz tysięcy lat, że przetrwało wszelkie kryzysy jakie nawiedziły świat starożytny, średniowieczny i ówczesny, że przeszło liczne przeobrażenia zarówno co do składu jak i metod produkcji itp?

            Napewno na końcu wstępu znajdzie się cytat idealnie oddający klimat pracy:

            "Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha i chce, byśmy byli szczęśliwi."

            Benjamin Franklin

            Comment

            • delvish
              Senior
              • 11-2004
              • 3508

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kubalosio Wyświetlenie odpowiedzi
              mi też się nie wydaję, żeby to był plagiat.
              To co się tobie wydaje nie ma większego znaczenia. Autoplagiat to też plagiat.
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kubalosio Wyświetlenie odpowiedzi
              Bez sensu jeśli teraz miałbym pisać powiedzmy 50 stron, a za 1,5 roku od nowa pracę magisterską 100 stron :/
              Tak właśnie wyglądają zalety plagiatu z punktu widzenia osoby go popełniajcej
              Last edited by delvish; 31-08-2008, 21:59.
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • skitof
                Senior
                • 11-2007
                • 2478

                #8
                Może we wstępie warto by ująć piwo od strony zjawiska kulturowego, związanego z człowiekiem, przytoczyć parę anegdot, cytatów z roli piwa w życiu człowieka, a potem przejść do konkretów: historia, analiza rynku itp.

                Comment

                • kubalosio
                  Junior
                  • 08-2008
                  • 9

                  #9
                  pytałem o sugestie bo w tej czesci trzeba ewidentnie lac wode, a tego nie lubie.

                  widze ze kolega delvish bedzie sie jedynie madrzyl ze "to ma byc moja praca" i nic pozytecznego nie wniesie ale to nic, liczylem sie z tym ze nie wszystkim sie bedzie chcialo chwile pomyslec za darmo i podzielic sie jakims ciekawym pomyslem.

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kubalosio Wyświetlenie odpowiedzi
                    widze ze kolega delvish bedzie sie jedynie madrzyl ze "to ma byc moja praca"i nic pozytecznego nie wniesie
                    Zwróciłem ci uwagę, że chcesz popełnić autoplagiat. Mało?
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • kubalosio
                      Junior
                      • 08-2008
                      • 9

                      #11
                      wlasnie o tym myslalem skitof dziekuje za rzeczowa odpowiedz. siade przy tym nastepnym razem i napisze cos sensownego. oczywiscie zamieszcze do oceny hehe.

                      Comment

                      • piotry
                        Oj tam, oj tam !
                        • 08-2005
                        • 761

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kubalosio Wyświetlenie odpowiedzi

                        [...]

                        III. Przegląd wybranych rynków piwnych

                        III. 1. Uwagi wstępne
                        III. 2. Sektor piwny w ujęciu globalnym
                        III. 3. Czeski przemysł piwowarski
                        III. 4. Przemysł browarniczy na południu Europy
                        III. 5. Rynek piwa w Niemczech
                        III. 6. Browarnictwo w Wielkiej Brytanii
                        III. 7. Sektor piwny w Danii i Holandii
                        III. 8. Produkcja piwa poza Europą
                        III. 9. Podsumowanie
                        Ja się wtrące do tego watku

                        w powyzszym spisie brak mi naważniejszego kraju w Europejskiej kulturze piwnej - Belgii.

                        Wywaliłbym Danie i Holandię na rzecz własnie Belgii, mają najwięcej małych browarów w europie i produkuja chyba najwięcej gatunków.

                        Pozdrawiam
                        piotry

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotry Wyświetlenie odpowiedzi
                          J
                          Wywaliłbym Danie i Holandię na rzecz własnie Belgii, mają najwięcej małych browarów w europie i produkuja chyba najwięcej gatunków.
                          Też mi zabrakło, ale wywaliłbym samą Belgię. Belgia i Holandia to w zasadzie jedno a i w NL znajduje się jeden browar trapistów.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12118

                            #14
                            Wujkowie Dobra Rada, nie czepiajcie się rozdziałów tylko gracko zabierajcie się za ich wypełnienie, o to chyba chodzi przyszłemu bakalarzowi

                            Comment

                            • Cez
                              Senior
                              • 01-2003
                              • 1789

                              #15
                              Zwykle każda uczelnia ma takie broszurki opisujące jak ma wyglądać i co zawierać praca. We wstępie opisuje się krótko i zwiźle zawartość rozdziałów i o czym traktuje praca.
                              Poza tym należy pamiętać, że praca czy licencjacka czy mgr to nie jest dzieło życia tylko praca, która ma pokazać, że student potrafi znaleźć materiały, usystematyzować je i opisać do zadanego temtu.
                              Myślałem, że jako jedyny nie będziesz od razu chciał materiałów do pracy, bo podałeś spis treści, ale widzę, że niestety chcesz abyśmy my wypełniali rozdziały...
                              Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎