Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Pejzażowa 2 lok. U-2 (Mokotów), Rodzinka Bis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pankracy
    Senior
    • 10-2007
    • 2768

    Warszawa, Pejzażowa 2 lok. U-2 (Mokotów), Rodzinka Bis

    Wiedziony ciekawością udałem się w końcu w to miejsce.
    Sklep jest trochę w niefortunnym miejscu na uboczu jednak z drugiej strony łatwo tam dojechać komunikacją miejską (autobus, metro, tramwaj). Znajduje się w ogromnym 15 piętrowym apartamentowcu, przy ul. Pejzażowej (boczna od ul. Bukowińskiej). Od przystanku Metro Wilanowska kawałek trzeba dojść no i jeszcze trochę pobłądzić po osiedlu.

    Rodzinka Bis to typowy sklepik osiedlowy jednak w asortymencie piw polskich moim zdaniem to warszawska ekstraklasa. Piwa w lodówkach (ponoć też na zapleczu), wybór producentów polskich niezwykły.
    A więc tak. Jest:
    Amber (Koźlak, Żywe), Boss (Koźlak Eksportowy 3,50 zł), Ciechan, Czarnków (Noteckie, Izerskie, Eire), Fortuna (Czerwony Smok, Srebrny Smok, Złoty Smok, Czarne 4,30 zł, Czarne Miodowe), GAB, Grudziądz (seria Dobrych i Gotyckie), Jabłonowo (Belfast), Jagiełło, Koreb, Konstancin (Zdrojowe Niepasteryzowane), Krajan (Irlandzkie Zielone i Czerwone). Tyle zapamiętałem.
    Poza tym w głębi sklepu były piwa pszeniczne i zagraniczne (w lodówce między nabiałem). Widziałem też puste butelki po: Fraterach, Lwach (z Zodiaka) i Piwie klasztornym szafarza (z Fortuny).

    Dane teleadresowe sklepu dla zainteresowanych
    Rodzinka Bis
    ul. Pejzażowa 2 lok. U-2
    tel. (022) 6481082

    Otwarty:
    pon.-piąt. 8-21 (przerwa 12-15)
    sob. 8-21 (przerwa 13-16)
    Last edited by Pankracy; 16-09-2008, 12:48.
  • Piwuniek
    Junior
    • 09-2008
    • 1

    #2
    Byłem w tym sklepie na Pejzażowej 2 lok.U-2
    I spodobał mi się wybór piw Polskich i Zagranicznych.
    Byłem pod wrażeniem browary które zapamiętałem to wymienię:
    -Browar Koreb
    -Fortuna
    -Krajan
    -Amber
    -Konstancin
    -Ciechanów
    -Kasztelan
    -Grudziądz
    -Czarnków
    -Zwierzyniec
    -Perła Chmielowa
    -Łomża
    -Jagiełło
    -Zduńska Wola-(Porter)
    -Ciechan-(Porter,Stout)

    A z zagraniczne Czeskie,Niemieckie,Ukraińskie,Szwajcarskie

    Piwa niepasteryzowane:
    -Ciechan
    -Konstancin
    -Żywe
    -Kasztelan
    -Grudziądz

    Tylko tyle zapamiętałem
    Last edited by Maggyk; 17-09-2008, 06:42. Powód: usunięto obrazek z sieci w postaci dwóch kufli Pilsnera Urquella

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2291

      #3
      Wczoraj odwiedziłem to miejsce. Wybór piw z małych polskich browarów rzeczywiście pozytywnie szokujący, poprzednicy zresztą wymienili co można kupić. Wszystkie piwa stoją w lodówkach. Ceny przyzwoite, nie ma takiej marży jak w śródmiejskiej Joli.
      Sklepu trzeba trochę poszukać, ale od Metra Wilanowska to jest dosłownie 2-3 minuty drogi. W witrynie reklamy małych browarów. Godziny otwarcia tak jak pisał Pankracy.
      Paleta piw z Grudziądza i Kasztelan Niepasteryzowany to już raczej ostatnie partie, więcej dostaw raczej nie będzie.
      Sprzedawca (sympatyczny i zorientowany w temacie człowiek) waha się nad wprowadzeniem do oferty piwa klasztornego szafarza- czy znajdą się chętni na piwo za 5,50 zł.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Dotarłem dziś rano, narażając zawieszenie i miskę olejową mego pojazdu.
        Trudno trafić, ale tylko za pierwszym razem (na planie W-wy, który mam, takiej ulicy nie ma...).
        Fajny sklepik, nie wiem, co mają oprócz piwa (a mają, mają...), bo nie zwróciłem uwagi.
        Moją uwagę przykuły natomiast ciekawe piwa polskie, zapamiętałem jedynie m.in. paletę nakielskich, nawet te "kolorowe" , czarnkowskie (chyba wszystko oprócz proletariackich), wszystkie smoki z Fortuny, Konstancin, Belfast i Miodowe z Jabłonowa, portery ze Zduńskiej Woli i Ciechanowa, koźlaki różniste, itd., itd.
        Trochę byłem ciekaw wspomnianych przez piwuńka, a kompletnie w Polsce niedostępnych, piw szwajcarskich , ale moja podejrzliwość i dystans do tej informacji okazały się być uzasadnione...
        Ale i tak nie szkodzi, ukłony dla Pana ze sklepu.

        Comment

        • darek99
          Senior
          • 04-2002
          • 2147

          #5
          Wybór ciekawych piw mile mnie zaskoczył w tym osiedlowym sklepie , do tego stopnia że miałem problem z wyborem , wszystkie piwa w lodówkach , bardzo miła obsługa , właściciel zorientowany w branży piwnej także ten asortyment to nie przypadek , ceny przystępne . Trzeba tylko pamiętać o tych przerwach w ciągu dnia kiedy sklep jest zamknięty .
          pon.-piąt. 8-21 (przerwa 12-15)
          sob. 8-21 (przerwa 13-16)
          Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
          Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
          skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
          Epikur z Samos.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Kolejna wizyta dziś o poranku.
            Miły Pan, z tajemniczym uśmiechem Giocondy na twarzy zeznał, że są duże szanse, aby niedługo zawitał tam asortyment browaru Zodiak.
            Na koń!

            Comment

            • kosher
              Senior
              • 04-2005
              • 2291

              #7
              Info z wczorajszych odwiedzin: pojawiło się ciemne Nałęczowskie z Jagiełły (2,00 zł. za bączek), jest już chyba cały przekrój Czarnkowa- pojawił się jasny i ciemny Proletaryat oraz Noteckie niepasteryzowane (2,50 za 0,33l.). Z browaru Krajan doszły: Nakielskie Jasne, Złoty Strong, Krajan Specjal (3,00 za 0,5l.).
              Zdrojowe Pasteryzowane tylko po 1,80 za 0,5 l.
              Z Zodiakiem jest jednak problem, bo browar nie kwapi się do współpracy i zbywa sprzedawcę Ale może dostanie ich piwa innym kanałem.
              Sklep ciągle się piwnie rozwija co jest budujące na mokotowskiej pustyni w tamtym rejonie.

              Comment

              • chromi
                Member
                • 05-2007
                • 33

                #8
                Pojawiły się piwa z Zawiercia

                Oferta sklepu imponująca. Wczoraj oprócz ww. asortymentu obecne były piwka z Browaru na Jurze (Zawiecie) – Boner Mocne 0,33l i 0,5l, Tiger Mocne 0,5l (skład proc. identyczny jak Bonera Mocnego), Tager Pils 0,5l. Ceny za 0,5l -2,50zł, za 0,33l – 2,00 zł. Nie ma problemów z przyjęciem butelek na wymianę (nawet po piwach, których sklep nie ma w ofercie), w odróżnieniu do niektórych innych sklepów (np. Prince na Al. Niepodległości).

                Comment

                • Maidenowiec
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 2287

                  #9
                  O świetnie, skoro jest Boner to muszę podjechać, dzięki za informację.
                  Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                  Thou shallt not spilleth thy beer!

                  Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                  Comment

                  • chromi
                    Member
                    • 05-2007
                    • 33

                    #10
                    Pojawiło się "piwo" miodowe mazowieckie, lub jak kto woli miód pitny o tej nazwie - 6 zł. Z pszenicznych dostrzegłem np. weissbier - piwo pszeniczne, produkowane "pod okiem" piwowara z BrowArmii dla Browaru Tarczyn - 5 zł. Był także chyba cały asortyment Czarnkowa i standardowo cały niepasteryzowany asortyment Konstancina, Ciechana i wiele innych.

                    Comment

                    • Akren
                      Senior
                      • 12-2004
                      • 111

                      #11
                      Dziś i ja w końcu zawitałem do tego sklepu. Rzeczywiście wybór piw świetny. Właściciel do tego myśli o poszerzaniu asortymentu, wspominał o chęci sprowadzenia piw z Grybowa i Zodiaka

                      Comment

                      • franekf
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 944

                        #12
                        I ja zawitałem do tego sklepu, i w pełni zgadzam się z Przedmówcami - sklep świetnie zaopatrzony (w sumie to zwykły spożywczak a nie monopol czy sklep specjalistyczny). Miły właściciel, z którym można porozmawiać o piwie i u którego widać chęć do poszerzania asortymentu, no i wszystkie piwa w lodówce. Jak dla mnie ścisła czołówka warszawskich sklepów, lepszego wyboru krajowych piw nie ma chyba żaden sklep w stolicy. Oby tylko tak szeroki asortyment się utrzymał przez dłuższy czas.
                        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                        Piwny Janusz bez Teku

                        Comment

                        • tfur
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 1301

                          #13
                          pełne poparcie dla pana zza lady, sklep do wielokrotnej wizytacji. niech mu tylko jakiś dojazd sensowny zbudują, bo tam to chyba większość mieszkańców porusza się śmigłowcami i wystarczą im lądowiska na dachach tych wysokich budynków...
                          veni, emi, bibi

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2291

                            #14
                            pojawił się niepasteryzowany Nakel z Krajana (7% alk., 3,00 zł.)
                            jeśli uda się sprowadzić grybowskie Pilsweisery to obiecałem panu sprzedawcy plakat, który dostałem w wakacje w browarze
                            poza tym właściciel robi podchody pod słowackiego Smadnego Mnicha- to by była prawdziwa atrakcja

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                              poza tym właściciel robi podchody pod słowackiego Smadnego Mnicha- to by była prawdziwa atrakcja
                              Atrakcja?
                              Niech się skontaktuje z hurtownią Sakmer, to będzie miał więcej takich atrakcji, Sarisa, Corgona czy Zlatego Bazanta.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎