Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Świeże / Mazur(y) Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Słomkowy, klarowny. Zdecydowanie zbyt jasny jak na piwo o tej mocy. [3]
    Piana: Średnioziarnista, średnioobfita. Szybko opada do wianuszka. [3]
    Zapach: Słodowy. Zero jakichkolwiek akcentów świadczących o braku pasteryzacji. [4]
    Smak: Pełny, słodowy. Jednowymiarowy - jak i przy zapachu próżno tu szukać jakiejś chlebowości czy tej przyjemnej świeżości charakterystycznej dla większości niepasterów. Brak goryczki ale i alkoholowego posmaku, który obecny był gdy piłem to piwo kilka m-cy temu. [3.5]
    Wysycenie: Umiarkowane, pasuje do charakteru tego piwa. [5]
    Opakowanie: Pierwotna etykieta wyszczególniająca słowo "Piwo" to był lekki obciach. Obecnie zamiast tego jest "Świeże" co ma już inny przekaz i dzięki temu sprawia lepsze wrażenie. "Materiałowe" tło dla liter jest zbliżone do etykiety "Naturalnego" z Gościszewa. Ale generalnie jest w porządku, jak już forumowicze zauważyli, etykieta swą kolorystyką kojarzy się z piwami z wyższej półki. [4]
    Uwagi: Raczej nie warto sięgać po Mazura jeśli chcemy poczuć te wszystkie smaczki obecne w niepasterach. Nie przepadam ani za mocnymi lagerami ani za piwami ze słodową dominantą więc już do Mazura w obecnej formie nie wrócę. Poczekam na słabszą alkoholowo propozycję Kormorana.

    Moja ocena: [3.7]
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • acid641
      Junior
      • 08-2007
      • 26

      #47
      Hm, jak się czyta powyższe oceny to wynika z tego jakby każda osoba piła inne piwo - wniosek z tego taki, że Mazur wychodzi Kormoranowi różnie i nie zawsze wypada on niestety in plus.

      Mój egzemplarz:
      1. kolor: bardzo jaśniutki, nie spodziewałbym się że ma 7% alko, a ma raczej na pewno,
      gdyż już po jednej butelce słychać szumy
      2. piana: słabiutka. Wytrzymała jakieś pół minuty, a potem frrrruuu! i nie było...
      3. smak: na plus trzeba podkreślić fakt, że w ogóle nie czuć alkoholu smak bardzo orzeźwiający. Mocna goryczka w tle. Mi kojarzy się trochę z zielonym Ciechanem, aczkolwiek Ciechan ma jeszcze to "coś" czym deklasuje Mazura.
      4. gaz: jaki gaz?! bardzo mizerny...
      5. opakowanie: tu to jakaś porażka. Mogę się jedynie zgodzić z przedmówcą, który twierdził, że piwo kojarzy się z produktami typu "zdrowa żywność". Poza tym: jak widzę butelkę to sam nie wiem jak to piwo się nazywa. Mazur? Mazury? A może po prostu Świeże - bo ten napis na etykiecie jest największy. Nie rozumiem takiego marketingu. A żeby było jeszcze śmieszniej(?) to na kapslu widnieje obecnie clown czy jakiś inny arlekin - ktoś może wie dlaczego?

      To tyle. Trochę pomarudziłem, bo chyba oczekiwałem od Mazura czegoś naprawdę wyjątkowego. Ale ogólnie i tak piwo na plus - najlepsze na gorące dni. Może służyć jako przystawka do Wybornego Ciechana pitego gdzieś w plenerze Na zdrowie!
      Last edited by acid641; 27-12-2008, 18:05.
      Minister Piwowarstwa ostrzega: picie piwa koncernowego zabija kubeczki smakowe.

      Magazyn Obywatel | Recenzje książek


      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika acid641 Wyświetlenie odpowiedzi
        Ale ogólnie i tak piwo na plus - najlepsze na gorące dni. Może służyć jako przystawka do Wybornego Ciechana pitego gdzieś w plenerze Na zdrowie!
        Ładna mi przystawka. Zwłaszcza, że jak sam napisałeś...

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika acid641 Wyświetlenie odpowiedzi
        nie spodziewałbym się że ma 7% alko, a ma raczej na pewno,
        gdyż już po jednej butelce słychać szumy
        Także na gorące dni, to ono się właśnie nie nadaje. Wniosek taki, że Kormoran źle te Mazury (był Mazur, ale podobno ktoś już nazwę sobie zastrzegł, więc wyszły z tego Mazury, taki trochę Panasonix ) uwarzył, bo na lato za mocne, a na zimę zbyt cienkie, zbyt mocno odfermentowane. Uwarzyli jak umieli... Niestety ale żeby zmienić mentalność w małych browarach, to chyba pewne pokolenie piwowarów, prezesów itd. musi odejść na emeryturę.

        Co do kapsli, to jest to seria kolorowych kapsli z różnymi obrazkami (są znane miejsca, figury szachowe czy dyscypliny sportu). Wg mnie obiciachowe na maksa, aczkolwiek słyszałem bardzo pochlebne opinie ludzi niewyrobionych kolekcjonersko czy piwnie, zwykłych konsumentów. Wolą taki kapsel niż goły.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • acid641
          Junior
          • 08-2007
          • 26

          #49
          He, no rzeczywiście chyba niezbyt fortunnie się wyraziłem. Chodziło mi o to, że Mazur będzie dobry na ciepłe dni ze względu na orzeźwiający smak, a nie na zawartość alkoholu

          A co do kapsli to rzeczywiście obciach obciachu. Nie rozumiem: skoro browar jest w stanie wyprodukować kapsel w kolorze i - jak pisze przedmówca - jest tego wiele rodzajów, to co stoi na przeszkodzie żeby zrobić normalny kapsel z np. logo browaru czy nazwą piwa?
          Nawiasem mówiąc: kapsel, który był na moim Mazurze jest w różowej tonacji i pasuje do napojów typu Bobofruit
          Minister Piwowarstwa ostrzega: picie piwa koncernowego zabija kubeczki smakowe.

          Magazyn Obywatel | Recenzje książek


          Comment

          • acid641
            Junior
            • 08-2007
            • 26

            #50
            Żeby nie być gołosłownym poniżej zdjęcie Mazura z nową etykietą oraz uroczy kapselek Jeżeli jakiś kolekcjoner ma ochotę mogę mu wysłać to cudo
            Attached Files
            Minister Piwowarstwa ostrzega: picie piwa koncernowego zabija kubeczki smakowe.

            Magazyn Obywatel | Recenzje książek


            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika acid641 Wyświetlenie odpowiedzi
              A co do kapsli to rzeczywiście obciach obciachu. Nie rozumiem: skoro browar jest w stanie wyprodukować kapsel w kolorze i - jak pisze przedmówca - jest tego wiele rodzajów, to co stoi na przeszkodzie żeby zrobić normalny kapsel z np. logo browaru czy nazwą piwa?
              Nawiasem mówiąc: kapsel, który był na moim Mazurze jest w różowej tonacji i pasuje do napojów typu Bobofruit
              Ale tych kapsli nie produkuje, ani nawet nie zamawia browar. To producent kapsli je wyprodukował, chyba po to, żeby pokazać jakie ma możliwości technologiczne i sprzedaje jak mniemam w atrakcyjnej cenie. Pewnie nie wiele drożej niż gołe. Zresztą tu na forum są nawet bardziej spiskowe teorie. Także te kapsle może sobie zamówić każdy. No i zamawia. Te same serie kapsli są na Zdrojowym z Konstancina.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • jedrek122
                Member
                • 12-2008
                • 43

                #52
                Mam nadzieje ze kapsel w piwie : Mazury " nie zmieni smaku sam się przekonałem pozdrawiam
                jedrek122

                Comment

                • wedge7
                  Senior
                  • 01-2007
                  • 217

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: słomka; hmm po nalaniu tego piwo miałem raczej mieszane uczucia [3.5]
                  Piana: wysoka; ale z dużymi bąblami gazu i dość szybko zniknęła [3]
                  Zapach: słodowy; bardzo wyraźny i bardzo przyjemny [4.5]
                  Smak: wyraźni słodowy z delikatną goryczką; zadziwiająco lekko mi się piło jak na piwo mocne [4.5]
                  Wysycenie: bardzo dobre; gazu dużo przez całą degustację [5]
                  Opakowanie: etykieta czytelna ale bez polotu; na odwrocie znów sielskie klimaty które niespecjalnie do mnie przemawiają; plus za ciekawy kapsel [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.3]

                  Comment

                  • woosaa
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 1548

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemnosłomkowy,klarowny [4]
                    Piana: śnieżnobiała i gęsta z początku,po chwili tworzą się dziurska,nawet trwała [4]
                    Zapach: średniointensywny i za bardzo owocowy,słaba nutka chmielowa i słodowa [3.5]
                    Smak: dobra goryczka połączona z silnym akcentem owocowym,trochę za dużo alkoholu zwłaszcza po kilku łykach [4]
                    Wysycenie: bardzo przyzwoite [4.5]
                    Opakowanie: ładne i pasujące do regionalnego piwa,ciekawy kapsel [4.5]
                    Uwagi: Otrzymane od GWIAZDKI,która go nabyła w Łodzi na Pomorskiej

                    Moja ocena: [3.875]
                    mb WOS

                    Comment

                    • Snus
                      Senior
                      • 03-2008
                      • 128

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ale tych kapsli nie produkuje, ani nawet nie zamawia browar. To producent kapsli je wyprodukował, chyba po to, żeby pokazać jakie ma możliwości technologiczne i sprzedaje jak mniemam w atrakcyjnej cenie.
                      Raczej jakiś producent kapsli zbankrutował i sprzedali to co mają w magazynie w miksie za grosze.

                      Niemniej to trochę zła polityka browaru, kupować kapsle z rynku wtórnego.
                      Mazur vel Mazury to niezłe piwko i powinni ładować się z nim w sektor Prestige , podnosząc powtarzalność smaku w kolejnych warkach i cenę.

                      Tako mi się widzi...
                      Last edited by Snus; 15-01-2009, 16:53.
                      Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

                      Comment

                      • woli
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 121

                        #56
                        Bardzo było dobre,konsumowane parę miesięcy temu na grzybach,mogliby poprawić image,nie można od dłuższego czasu ,niestety nigdzie dostać

                        Comment

                        • halski88
                          Junior
                          • 02-2009
                          • 4

                          #57
                          Woli - W piotrkowskim Świecie Piwa jest.

                          Comment

                          • jedrek122
                            Member
                            • 12-2008
                            • 43

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika woli Wyświetlenie odpowiedzi
                            Bardzo było dobre,konsumowane parę miesięcy temu na grzybach,mogliby poprawić image,nie można od dłuższego czasu ,niestety nigdzie dostać
                            mozna kupić na modularnej 12
                            jedrek122

                            Comment

                            • woli
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 121

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jedrek122 Wyświetlenie odpowiedzi
                              mozna kupić na modularnej 12
                              Dzięki za info,Modularna ok,Piotrków trochę za daleko

                              Comment

                              • halski88
                                Junior
                                • 02-2009
                                • 4

                                #60
                                Ja sczerze mówiąc nie spodziewałem się, że w takim opakowaniu może kryć sie tak dobre piwo

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎