Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, Taczaka 21, U Honzika [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lycaster
    Senior
    • 05-2008
    • 130

    #16
    Honzik nie jest zamknięty tylko zmieniły się godziny otwarcia. Teraz startują od 16 albo ewentualnie od 15. Nie wiem czy to tylko na okres wakacji czy już na stałe, ale raczej tylko do powrotu studentówNie pracują też w niedziele z tego co pamiętam (no chyba że liczymy wczesne godziny ranne, bo w sobotnią noc nieraz i po 3 w nocy można jeszcze wstąpić na "strzemiennego"
    A tak na marginesie, to pojawiły się nowe kije

    Comment

    • pedro4d
      Senior
      • 01-2004
      • 102

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lycaster Wyświetlenie odpowiedzi
      Honzik nie jest zamknięty tylko zmieniły się godziny otwarcia. Teraz startują od 16 albo ewentualnie od 15. Nie wiem czy to tylko na okres wakacji czy już na stałe, ale raczej tylko do powrotu studentówNie pracują też w niedziele z tego co pamiętam
      Dzięki za informacje. Rzeczywiście, musiały nastąpić zmiany godzin otwarcia - na zamknięte drzwi natknąłem się dwukrotnie - w środę przed 15 oraz w niedzielę wieczorem.
      Z nowości - niestety zniknął nalewak do Koźlaka z Bielkówka W jego miejsce podwójny nalewak z Černej Hory a w nim jedenastka (Páter) oraz niepasteryzowana dziesiątka (Sklepni).

      Comment

      • Czomo
        Member
        • 08-2008
        • 31

        #18
        Pierwszy raz wstąpiłem tam tydzień temu, z lanych piw był Zlotepramen w kilku odmianach, oraz Patere i ciemne piwa, niestety jako amator Czeskich piw, nie dojrzałem nazw smacznych ciemnych piw, wiem że podczas mojego pobytu, Zlotepramen był tylko jasny (Svetly jeśli dobrze pamiętam czeskie opisy rodzajów piw) oczywiście wspomniany Pater i piwa ciemne. Za barem stał właściciel który doskonale wiedział które piwo warto wypić. W lodówkach na wynos z tego co widziałem był Obolon w kilku odmianach oraz kilka dobrze znanych piw niemieckich, nawet były dwie butelki piwa Czeskiego, produkowanego na rynek niemiecki, niestety nazwa wyleciała mi z głowy, oczywiście na Majakowskiego także można było je dostać ale o kilka złotych taniej Ogólnie Pub mi się podobał i na dwa lub trzy piwka można ze spokojem tam zajrzeć.
        "Choć na piwko na przeciwko, tam jest mały bar, wypijemy tam piwko sam na sam"

        Comment

        • lycaster
          Senior
          • 05-2008
          • 130

          #19
          Może w kilku słowach usystematyzuję - w Honziku jeśli chodzi o Kegi to sprawa wygląda następująco:

          Budweiser jasny (12)

          Zlatopramen - bursztynowy (12? rżnięta?)

          Cerna Hora

          Sklepni Niefiltrowany (10)
          Pater jasna 11
          Granat Ciemna 12
          Kvasar miodowa 14

          Czasem czegoś braknie ale co do zasady to lane jak powyżej. W lodówce ponadto swego czasu były Weizeny z Piotrkowa, Portery Lwowskie, Koreby, na stałe Obolony, Svyturusy, Cerne Hory.

          A na koniec uwaga - jutro ma się pojawić w Honziku pewna piwna niespodzianka ale nie będzie tego za dużo więc radzę się pospieszyć celem degustacji Info z pierwszej ręki.

          Comment

          • lycaster
            Senior
            • 05-2008
            • 130

            #20
            Mała korekta

            Zamiast Zlatopramenów pojawiły się Rohozce z kija. Dziś w lodówce było jeszcze kilka sztuk Grand Portera.

            Comment

            • pedro4d
              Senior
              • 01-2004
              • 102

              #21
              Rohozce chwilowo wyszły, za to pojawił się Opat jasny 12 z Broumova (butelka 0,5l w cenie 6 zł).

              Comment

              • metalsrem
                Senior
                • 09-2008
                • 239

                #22
                Duży wybór piw, fajna muzyka tylko ostatnio trafiłem na barmankę nie wiem czy była nowa czy ja ją pierwszy raz widziałem ale kiepsko nalewała, parę razy musiała przerwać zęby łyżeczka zebrać piane z mojego pokalu. Raz mi się to tu zdążyło możliwe ze źle z barmanka trafiłem, poza tym super knajpka
                Browar domowy SKOTAR

                Comment

                • pedro4d
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 102

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika metalsrem Wyświetlenie odpowiedzi
                  Duży wybór piw, fajna muzyka tylko ostatnio trafiłem na barmankę nie wiem czy była nowa czy ja ją pierwszy raz widziałem ale kiepsko nalewała, parę razy musiała przerwać zęby łyżeczka zebrać piane z mojego pokalu. Raz mi się to tu zdążyło możliwe ze źle z barmanka trafiłem, poza tym super knajpka
                  Polska język, trudna język. Obyś częściej tam zdążał, barmanka przerywać zęby a łyżeczka zbierać pianę

                  Comment

                  • metalsrem
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 239

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pedro4d Wyświetlenie odpowiedzi
                    Polska język, trudna język. Obyś częściej tam zdążał, barmanka przerywać zęby a łyżeczka zbierać pianę
                    Czepiasz się do paru ą, nie chce mi sie za czesto Alt wciskać
                    Browar domowy SKOTAR

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23782

                      #25
                      Jeśli już piszesz coś, to pisz tak żeby dało się to czytać, więc albo korzystaj z polskich znaków tam gdzie trzeba albo nie korzystaj z ogonków w ogóle. Wierz mi trudno się czyta taki niedbale wklepany tekst - potem niestety już tylko prosta droga do ignorowania takich niedbałych wpisów.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • lycaster
                        Senior
                        • 05-2008
                        • 130

                        #26
                        Jeżeli chodzi o pienienie się piwa z nalewaka - nieraz nie jest to wina barmana tylko sprzętu. Wystarczy, że uszkodzony jest wentyl na kegu, reduktor gazu czy też kran, instalacja zasysa powietrze i ciężko jest nalać piwo bez pienienia.
                        A wracając do meritum - w Honziku z kija to co było wcześniej, ale za to z butelek nowości, tj.: Smadny Mnich, Gambrinus 10, Kelt jasny, Bernard, Cerna Hora boruvkova 11.

                        Comment

                        • metalsrem
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 239

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jeśli już piszesz coś, to pisz tak żeby dało się to czytać, więc albo korzystaj z polskich znaków tam gdzie trzeba albo nie korzystaj z ogonków w ogóle. Wierz mi trudno się czyta taki niedbale wklepany tekst - potem niestety już tylko prosta droga do ignorowania takich niedbałych wpisów.
                          Postaram się bardziej uważać.
                          Browar domowy SKOTAR

                          Comment

                          • Jaroslav
                            Senior
                            • 10-2005
                            • 967

                            #28
                            Największy wybór w Poznaniu. Oprócz 4 rodzajów lanej Cernej Hory,
                            doszły Skalaki 12 i 13 z browaru Rohozec.

                            Comment

                            • pedro4d
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 102

                              #29
                              Najpierw dobre wieści - pojawiły się nowe piwa w butelkach: Opat 12 z Broumova, Svijany (Maz i Knize), Gambrinus 10 i Smadny Mnich.
                              Teraz gorsze - cena butelki piwa wzrosła do 7 zł.
                              Last edited by pedro4d; 02-04-2009, 07:13. Powód: edit

                              Comment

                              • pedro4d
                                Senior
                                • 01-2004
                                • 102

                                #30
                                Pojawiły się kolejne nowości butelkowe, tym razem krajowe: Rycerz z Gościszewa, Gold z Olsztyna i Brackie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎