Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Braniewo sprzedany ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • vacoo
    Junior
    • 12-2006
    • 20

    Browar Braniewo sprzedany ?

    Czy ktoś coś na ten temat wie? Dobiegły mnie dziś słuchy, że ktoś z Wielkopolski kupił browar w Braniewie. Chciałbym tą informację zweryfikować.

    Pozdrawiam,
    Jacek.
  • mocibo
    Junior
    • 05-2006
    • 28

    #2
    ja osobiście nic nie słyszałem

    Comment

    • damiano70
      Senior
      • 05-2005
      • 306

      #3
      To nie ja
      Tato nie pij - zostaw dla syna

      Comment

      • mocibo
        Junior
        • 05-2006
        • 28

        #4
        dementi wszelkich pogłosek odnośnie Browaru w Braniewie



        Browar 
na razie nie warzy
        2009-03-07

        Czy browar w Braniewie ma nowego właściciela, czy trwają rozmowy związane z jego kupnem, kiedy rozpocznie się produkcja piwa i czy w ogóle to nastąpi? Takie pytania zadają sobie nie tylko byli pracownicy firmy, ale także mieszkańcy Braniewa.




Według nieoficjalnych informacji trwają rozmowy pomiędzy właścicielem browaru, elbląskim biznesmenem Andrzejem Konończukiem, a potencjalnym inwestorem. Tę informację potwierdza burmistrz Braniewa Henryk Mroziński.

        — Nie jest jednak prawdą, że browar został już sprzedany — mówi burmistrz.
        
Według krążących pogłosek na liście potencjalnych klientów zainteresowanych kupnem browaru miał być Kulczyk Holding.
        
— Nie kupiliśmy i nigdy nie prowadziliśmy rozmów w sprawie zakupu browaru w Braniewie — ucina te spekulacje Marta Wysocka, rzecznik prasowy i zastępca dyrektora ds. komunikacji korporacyjnej Kulczyk Holding.


        
Andrzej Konończuk kupił zakład w maju 2005 r. Produkcja piwa ruszyła w czerwcu 2006 r., a zakład został zamknięty na początku ubiegłego roku. Konończuk zainwestował w niego 7 mln euro.
        Wojciech Andrearczyk



        Otwieranie i zamykanie
Browar w Braniewie powstał w 1854 roku. Został zniszczony w czasie działań wojennych w 1945 r. Odbudowano go dopiero prawie po 20 latach — produkcję uruchomiono 1 stycznia 1964 r. Lata 90-te XX wieku to szczególnie burzliwy okres w dziejach browaru — zakład najpierw wykupili Australijczycy, powstała spółka Elbrewery Company Ltd. — wówczas produkowano tam najbardziej znane piwo — EB. Następnie zakład wykupiła Grupa Żywiec, która zamknęła browar w 2002 roku. Pod koniec sierpnia 2003 roku zakład zakupiła firma Soki Dr Witt. Dr Witt zobowiązał się do rozpoczęcia produkcji i zatrudnienia połowy dotychczasowej załogi, czyli 65 osób. W połowie 2004 roku utworzono spółkę-córkę o nazwie Grupa Dr Witt. Następnie logo Dr Witt przejęła spółka Agros Nova. W 2005 roku zakład zamknięto.

        Comment

        • bastion
          PremiumUżytkownik
          • 10-2006
          • 1117

          #5
          To jeśli już każdy puszcza wodze fantazji, to i ja też mogę.
          Słyszałem (albo może mi się śniło), że będzie to trzeci browar w ''stajni'' Ciechanowa.

          Comment

          • moods
            Junior
            • 09-2005
            • 15

            #6
            Wydaje mi się, że coś na ten temat mogę powiedzieć. Tak się składa, że dziś byłem w braniewskim browarze ale w trochę innych celach niż piwo. Nie chciałem się wypytywać współwłaściciela ale na 80 % browar został sprzedany jednak nie cały bo poprzedni właściciel zostawił sobie kotłownie, którą będzie produkował ciepło dla miasta. Jeden z jego pracowników twierdzi, że sam browar jest w takim stanie, że piwo zacząć warzyć można praktycznie od dziś (ale chyba nie ma produktów). Nie chciałbym za bardzo wchodzić w szczegóły bo sam mogę na tym stracić ale jak jakieś ciekawe info będę miał to pewnie napiszę.
            Pozdrawiam.

            Comment

            • Pankracy
              Senior
              • 10-2007
              • 2767

              #7
              Browar Braniewo od grudnia 2011 roku ponownie na sprzedaż.
              Cena to 52 460 000 PLN.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎