Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna kartografia

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    Piwna kartografia

    Jak się okazuje, nasi południowi sąsiedzi, Czesi, zaczynają poważnie podchodzić do tematu biroturystyki.
    Po wcześniej wydanej mapie "Pivovary Česke Republiky", ukazała się mapa z serii "Velká cykloturistická mapa" : "Budvar. Jihočeské pivní stezky", w skali 1:130 000.
    Niewątpliwą zaletą mapy jest logo browaru umieszczone przy nazwie każdej miejscowości w której znajduje się "hospoda Budvar". Jaj zasięg to Czechy południowe oraz tereny przygraniczne z Austrią. Mapa jest w praktycznej, plastykowej okładce i zawiera również część opisową. Niestety, w Polsce raczej niedostępna chyba,że w jakiejś księgarni turystycznej będzie ją można zamówić (mapa ta ma numer kolejny 50)
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Nie wiem, jak w Czechach, ale widząc w trakcie licznych wycieczek to, co się dzieje po wsiach, w Polsce taką mapę trzebaby aktualizować raz w miesiącu.

    A co się dzieje? Otóż dzieje się źle !!! Większość knajp, do których jeździłęm na piwo rok, dwa, trzy temu, już nie istnieje

    Comment

    • And69
      Senior
      • 06-2002
      • 1487

      #3
      Dzieje się to że większość knajp i sklepów nie wytrzymuje opłat , jeśli mały sklepik musi zapłacić za koncesje tyle samo co hiper , to
      dla mnie jest to chore .

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Sklepy jakoś nie giną, wręcz rozmnażają się bez umiaru. Nawet w zapadłych wiochach są po dwa - trzy sklepy. Żeby nawet nie było żadnych opłat, to i tak nie przeżyją, skoro we wsi jest siedmiu klientów.

        Comment

        • And69
          Senior
          • 06-2002
          • 1487

          #5
          Ale nie wszystkie handlują alkoholem .

          Comment

          • Simon
            † 1964-2008 Piwosz w Raju
            • 02-2001
            • 993

            #6
            W 1996 roku została wydana mapa "Spragniony ? Wybrzeże Bałtyku. Cza na EB" Skala 1:300 000. Mapa całego polskiego Wybrzeża z 20 plnikami miejscowości nadmorskich, opisem miejsc noclegowych, spisem lokali EB w całej Polsce, spisem imprez letnich na Wybrzeżu. Miejscowości z którymi EB miało umowę ( sponsoring imprez ) zaznaczone były flagami z logo EB.
            Simon

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19159

              #7
              jeśli o mapy idzie

              ja bym sobie życzył taką mapę w polskiej wersji z zaznaczonymi przynajmniej browarami. na śląsku jest ich nie mało!

              Comment

              • yendras
                Senior
                • 12-2001
                • 2052

                #8
                A Lech zasponsorował wydanie tzw. mapy rowerowej Wielkopolski, która kiedyś była dołączona do Wyborczej. Oczywiście na żółto zaznaczono miejscowości, gdzie "znajdziesz pub, który Ci gorąco poleca producent bezalkoholowego piwa Lech" Z tyłu indeks knajp.
                Użyteczeność mapy zerowa - co to za mapa rowerowa ze skalą 1:400000

                Comment

                • celt_birofil
                  † 2017 Piwosz w Raju
                  • 09-2001
                  • 4469

                  #9
                  Podczas krótkiego pobytu w Ołomuńcu nabyłem planik "Hospody, hospudki, hospudecki". Przyjemna mapka, aż się prosić sprawdzić aktualność zamieszczonych danych
                  P.S.
                  Przepraszam FCJcz za błędy w pisowni
                  Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                  Comment

                  • sklep-piwowar
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 559

                    #10
                    Czy istnieje może gdzieś w internecie mapa Polski z zaznaczonymi browarami działającymi obecnie lub nie ?

                    Comment

                    • may
                      Senior
                      • 01-2002
                      • 1508

                      #11
                      Odp: Piwna kartografia

                      celt_birofil napisał(a)
                      Jak się okazuje, nasi południowi sąsiedzi, Czesi, zaczynają poważnie podchodzić do tematu biroturystyki.
                      Nie wspominając oczywiście naszych zachodnich sąsiadów gdzie stowarzyszenie "Privaten Braugasthof" zrzeszające Brauhaus-y wydaje drukiem broszurkę wraz z mapką.

                      PRIVATEN BRAUGASTHOF

                      Comment

                      • sklep-piwowar
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 559

                        #12
                        Grafikiem komputerowym to ja nie jestem Wstawiłem tylko parę Browarów i juz jest ciasno
                        Attached Files

                        Comment

                        • Wujcio_Shaggy
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 4628

                          #13
                          Proponowałbym (choć też - od paru lat - nie jestem grafikiem komputerowym) zrezygnować ze słowa "Browar" przy nazwach i z podkreślenia (ew. można zaznaczyć dokładną lokalizację browaru punktem lub znakiem graficznym), w miejscach dużego "zagęszczenia" browarów wstawić numerki lub skróty i dodać legendę do mapy, wreszcie zrobić mapę w tle bardziej bladą, żeby się nie zlewało.
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                          Comment

                          • zythum
                            Kot Makawity
                            • 08-2001
                            • 8305

                            #14
                            Celciku -gdybyś kupował jeszcze takie mapy - to bierz i dla mnie.
                            To inaczej miało być, przyjaciele,
                            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                            Rządzący światem samowładnie
                            Królowie banków, fabryk, hut
                            Tym mocni są, że każdy kradnie
                            Bogactwa, które stwarza lud.

                            Comment

                            • jwojtynski
                              Member
                              • 12-2005
                              • 88

                              #15
                              A może zrobić taką mapkę jak powyższa, z zaznaczonymi miejscowościami w których funkcjonują browary? Ja byłbym gotów podjąć się takiego wysiłku, tylko czy jest zapotrzebowanie?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎