Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

więcej browarów w Czechach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #76
    Rodinný pivovar Bravůr Loučná nad Desnou

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
    Podobno już od kwietnia działa Rodinný pivovar Bravůr Loučná nad Desnou:
    Pivni.info też podają go w "otwartych". Wygląda całkiem sympatycznie. Loučná to mała wioska między Jesenikiem a Sumperkiem przy drodze nr 44. Najbliższe inne browary to Holba w Hanuszowicach i minibrowar w Rymarzowie.
    Dla wybierających transport publiczny podaję rozkłady

    kolej:
    293 Šumperk-Loučná-Kouty - prywatny przewoźnik (więc nie wiem jak to jest z biletami)
    +
    292 Jesenik-Šumperk
    291 Zabreh-Šumperk (Zabreh to stacja węzłowa, gdzie zatrzymują się pociągi na trasie Praha - Olomouc - Ostrava)

    autobusy:
    950122 Jeseník-Loučná-Šumperk
    930208 Šumperk-Rapotín-Loučná nad Desnou
    +
    950107 Jeseník-Olomouc-Brno
    720290 Brno-Prostějov-Olomouc-Jeseník
    Last edited by Pendragon; 01-06-2009, 10:25.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #77
      Pendragon, dobra robota

      Mają już własną stronę: http://www.pivo-vaclav.cz/

      Logo przypomina Branika
      a nazwa stary browar w Ołomuńcu
      ale trzymam kciuki!

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #78
        Piwa z Minipivovara Třinec można już napić się w 2 innych miejscach niż tylko w restauracji Miarka:
        1) Bowling Vendryně - Třinecké kvasnicové pivo 12° za 27 Kč
        2) Pizzeria Alfredo (Terasa,obch.dům Beskyd) - Třinecké kvasnicové pivo 12° za 37 Kč !!

        Niby fajnie, że nie trzeba się wozić po peryferiach, ale ta cena!

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #79
          Prawdopodobna liczba czynnych czeskich browarów wynosi teraz 117.
          Do otwartych zaliczyłem 3 nowe:
          1) Trziniec
          2) Broumy
          3) Louczna nad Desnou

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
            Skąd masz te informacje?

            Ja pozyskałem podobne tam na miejscu, poprzez Beskydy tourist info.
            We Vendryne byłem i piłem. Nie wiem czy w Alfredo nie pomyliłeś tej ceny z 27 na 37czk?
            Trzynieckie można jeszcze zakupić na wynos w samym browarze (d.Karpentna), tylko nie ma tam informacji, w których godzinach.
            Ano tu: http://www.beerborec.cz/page.php?pag...l&brandid=2247
            Ta cena 37,- jest wpisana kilka razy, więc to nie jest błąd.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
            Třinec (Alfredo) to są właśnie peryferia Trzyńca. Aby to zaliczyć na spokojnie, trzeba mieć wolny dzień.
            Ach tak, nie wiedziałem. Szkoda, myślałem, że gdzieś bliżej centrum. A znasz dokładny adres?

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
            Czy 117 to liczba browarów w CR, tzn otwartych lub istniejących (wybudowanych) a także chwilowo wstrzymujących warzenie?
            Bo w/g www.pivovary.info jest ich 128, tzn wszystkich wybudowanych.
            To liczba tych, które działają, lub nic nie wiem o wstrzymaniu produkcji. Nie zaliczam tu browarków, które warzą tylko na specjalne okazje oraz na zamówienia indywidualne. Będę musiał porównać te listy, może gdzieś się kiedyś machnąłem i jadę z nieprawidłową liczbą. Spójrz na moją mapkę, może jakieś zielone (jest ich teraz 27) zasługują na zmianę statutu?
            Last edited by Pendragon; 15-06-2009, 13:52.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #81
              Jak coś wyczytasz o nowościach albo osobiście sprawdzisz, to pisz. Zaraz uaktualnię mapę.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12118

                #82
                Fajna mapa. Dodałbym, że browar Jeżek /Jihlava/ należy do K-Brewery

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #83
                  W przyszłym roku ma zacząć się remont XVII wiecznego budynku browaru w Lobči. Docelowo ma zostać tam zainstalowana instalacja minibrowaru. W kontekście informacji o reaktywacji Grodzisza w nowo postawionym budynku jednak można wykorzystywać zabytkowe zabudowania.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12118

                    #84
                    Pivni obzor przynosi relację i fotografie o nowym browarze w tekście pod tytułem "Nový pivovar v Chotěboři":

                    V posledních letech vznikají jako houby po dešti malé restaurační pivovárky. Současnou pozornost budí po dlouhých letech první průmyslový pivovar postavený na zelené louce.

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10836

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                      Pivni obzor przynosi relację i fotografie o nowym browarze w tekście pod tytułem "Nový pivovar v Chotěboři":
                      (...)
                      Już za 6 tygodni odwiedze ten browar i oczywiści fotki wkleje do galerii. Zresztą nie tylko ten browar odwiedzę (ok.20 z rejonu środkowych Czech:m.in. Kacov, Policka, Herold, Ferdinand...))
                      Last edited by abernacka; 17-07-2009, 12:06.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12118

                        #86
                        Najbardziej malowniczy jest Kacov, ciekawe czy ich znowu rzeka nie podlała, miłej eskapady

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10836

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...), miłej eskapady
                          Dzięki, jak na razie tylko Bakalář Rakovník stwarza małe problemy z wejściem do browaru. Ale mam nadzieje, że także i ich przekonam do możliwości odwiedzenia browaru.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10836

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                            Najbardziej malowniczy jest Kacov, ciekawe czy ich znowu rzeka nie podlała (...)
                            Jak rozmawiałem z nimi na początku tygodnia, nic nie wspominali o jakichkolwiek kłopotach, więc bądźmy dobrej myśli.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #89
                              Może niezupełnie zgodnie z tematem ale to zawsze coś nowego: 25 sierpnia premierę będzie miało nowe piwo pszeniczne z browaru Černá Hora. Poki co trwają poszukiwania nazwy. Propozycję mozna wysyłać na adres: asistentka@pivovarch.cz
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13949

                                #90
                                Velichovský Forman nefunguje, zatem liczba browarów w Czechach spadła do 116. Przypominam, że do tej liczby nie zaliczam browarów warzących okazjonalanie lub na indywidualne zamówienia.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎