Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

2009.07.04 - Poznań, Pub u Honzika, Wspólne warzenie 4 lipca

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lycaster
    Senior
    • 05-2008
    • 130

    2009.07.04 - Poznań, Pub u Honzika, Wspólne warzenie 4 lipca

    Piwomania i Pub u Honzika organizują wspólne warzenie piwa 4 lipca 2009r.


    W odpowiedzi na sugestie forumowiczów i klientów organizujemy wspólne warzenie piwa. Zapraszamy wszystkich - zarówno doświadczonych domowych "Braumeistrów" jak i kompletnych nowicjuszy! Jako, że jest to pierwsza impreza tego typu i nie wiemy jak to będzie wyglądało od strony logistycznej planujemy za pierwszym razem warzyć z brewkitów, jednak jesteśmy otwarci na sugestie co do bardziej zaawansowanych technologii Chcemy zacząć około 11 przed południem. Zgłoszenia albo na PM'a albo w oddzielnym temacie - potwierdzajcie obecność, żebyśmy wiedzieli jaką ilość palników będziemy potrzebować. Jeśli ktoś chciałby zakupić brewkita to też proszę o PM'a. Jeśli impreza wypali, wówczas będziemy się starali żeby była to impreza cykliczna, najlepiej comiesięczna, coby mieć możliwość degustacji tego co się wcześniej uwarzyło

    Kolejna kwestia - jeśli kolekcjonujecie birofilia, przynieście je ze sobą. Możemy przy okazji zorganizować małą giełdę, bo wiele osób przychodzących do sklepu chętnie by się powymieniało kapslami, etykietami czy szkłem.

    Z piwnym pozdrowieniem
  • artur2
    Senior
    • 02-2008
    • 535

    #2
    Według mnie, to jednoczesne warzenie kilku piw będzie dość kłopotliwe. Na przykład jak schłodzić kilka warek naraz ?
    Chyba byłoby lepiej zrobić jedną warkę, nawet z zacieraniem
    Mniej alkoholu, więcej smaku !
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • franekfr5
      Junior
      • 04-2007
      • 13

      #3
      super
      ja postaram się zjawić

      Comment

      • M-kwadrat
        Senior
        • 07-2004
        • 304

        #4
        Ja równiez planuję się pojawić, głównie towarzysko, żeby więcej osób z Poznania poznać.
        Ale też mam wątpliwości do idei grupowego warzenia - nie wiem w jakim dokładnie kierunku ma spotkanie zmierzać ale jak by to miał być też pokaz jak to się wszystko odbywa to lepiej moim zdaniem ustalić z kimś konkretnie, że przyjdzie i pokaże co i jak niż z wieloma osobami prawie ustalić, że "być może przyjdą". Łatwiej też dla jednego stanowiska zapewnić odpowiednie zaplecze. Fajnie by było gdyby udało mi się w końcu zobaczyć do końca proces z zacieraniem (na WWP zawsze mi to jakoś umyka albo nie mieści się w ramach czasowych) ale jak wyjdzie tylko piwko z innymi pasjonatami to też będę zadowolony. W każdym razie dla mnie palnika rezerwować nie potrzeba.
        Dobrze domniemuje, że piwka w barze będzie można się napić?
        Pozdrawiam, Maciek

        Comment

        • MarkOzz
          Senior
          • 10-2008
          • 209

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika artur2 Wyświetlenie odpowiedzi
          Chyba byłoby lepiej zrobić jedną warkę, nawet z zacieraniem
          Wydaje mi się, że to co zaproponował Artur jest najrozsądniejszym wyjściem. Wie co pisze - wiem, bo piłem

          Comment

          • kony
            breweriarz
            • 08-2005
            • 1701

            #6
            Ja juz jestem nieźle wyposzczony jeśli chodzi o warzenie bo sporą przerwę zaliczyłem i zbieram się do reaktywacji od dłuższego czasu. Mam nawet zapas słodów wszelakich do dyspozycji tylko czasu i zaplecza nie mogę sobie zorganizować. Może nawet bym się skusił na takie wspólne warzenie tylko w w najbliższe weekendy mam inne obowiązki w godzinach 12-13 a później zaczynać to trochę bez sensu. Zobaczę jak to się mi poukłada i może coś z tego wyjdzie. A jak nie to następnym razem...

            Comment

            • artur2
              Senior
              • 02-2008
              • 535

              #7
              Dzisiaj trochę porozmawialiśmy w sklepie o wspólnym warzeniu i padła propozycja uwarzenia dwóch piw: z brewkitu oraz zacieranego. Pozwoli to kolegom, którzy jeszcze nie warzyli poobserwować zarówno proces z zacieraniem, jak i robienie piwa z puszki.
              Jeśli chodzi o brewkit to się nie wypowiadam - pozostawię to ekipie, która będzie go warzyć, natomiast jako zacierane - prawdopodobnie będzie to klasyczny pszeniczniak. Podejmuję się zorganizować wszystkie potrzebne sprzęty oraz surowce. Jako drożdże mogą być wykorzystane płynne 3068, muszę tylko zrobić starter, ale to nie problem.
              Mniej alkoholu, więcej smaku !
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • artur2
                Senior
                • 02-2008
                • 535

                #8
                Uprasza się pt. piwowarów o przyniesienie aparatów najlepiej cyfrowych lub nawet kamer, aby móc udokumentować owo warzenie dla potomności
                Mniej alkoholu, więcej smaku !
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • michalpn
                  Member
                  • 04-2009
                  • 62

                  #9
                  Nareszcie! Czy mogę prosić o zaproszenie?

                  Comment

                  • artur2
                    Senior
                    • 02-2008
                    • 535

                    #10
                    Jesteś zaproszony
                    Mniej alkoholu, więcej smaku !
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Comment

                    • M-kwadrat
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 304

                      #11
                      Postaram się nie zapomnieć o pożyczeniu cyfrowego lustra od siostry to może i jakieś zdjęcia wyjdą chociaz pewnie jeszcze o lampę bym musiał się zatroszczyć. Niemniej notuję prośbę w pamięci.
                      Pozdrawiam, Maciek

                      Comment

                      • M-kwadrat
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 304

                        #12
                        Wiadomo mniej więcej do której ma potrwać spotkanie? Znaczy wiem, że jak się człowiek rozpędzi to barmani wygonią dopiero w środku nocy ale zastanawiam się jak długo może potrwać główna część - pokazowa - i czy jest szansa na jakieś popołudniowe plany z bliskimi czy raczej niewielka.
                        Pozdrawiam, Maciek

                        Comment

                        • artur2
                          Senior
                          • 02-2008
                          • 535

                          #13
                          Trzeba liczyć około 5-6 godzin. Robimy to wspólnie pierwszy raz, więc nie wiadomo nic na pewno. Jeśli niektórzy pomogą w np. myciu sprzętów i innych pracach, to myślę, że nie przekroczymy 6 godzin.
                          Mniej alkoholu, więcej smaku !
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Comment

                          • michalpn
                            Member
                            • 04-2009
                            • 62

                            #14
                            Czyli o 11?

                            Comment

                            • artur2
                              Senior
                              • 02-2008
                              • 535

                              #15
                              O 11:00.
                              Mniej alkoholu, więcej smaku !
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎