Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Świeże / Mazur(y) Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor jest zapewne (bo brak info o ekstrakcie) za jasny. Nie jest mocno żółty, ale też nie mocno złoty. [3]
    Piana: Piana tworzy się obfita, ale opada od góry i pęka. [3.5]
    Zapach: Zapach jest dość łagodny. Wyczuwam jakby wit. c [3.5]
    Smak: Smak końcowy nie jest długi, ale ma wyczuwalną choć stonowaną goryczkę chmielową. Ta goryczka walczy z alkoholem i co prawda wygrywa, dominując nad posmakiem alkoholowym, lecz alkoholu nazbyt dużo w Mazurach.
    Tym niemniej są Mazury dobrze zbalansowane smakowo, choć jak na piwo niepasteryzowane trochę za mało w nim niuansów smakowych - ale to pewnie wina tegoż właśnie alkoholu. Dla amatorów mocnych piw. [3.5]
    Wysycenie: Nasycenie nie jest mocne, ale cały czas pracuje [4]
    Opakowanie: No szkoda, że to Y się już nie zmieściło na takich samych warunkach jak R, albo Z. A kapsel trafił mi się z Gdańskiem - piękne miasto, z Olsztyna niedaleko, może ta bliskość jakoś ten kapsel tłumaczy? Brak informacji o zawartości ekstraktu. Szkoda, ale u Kormorana to niemal standard we wszystkich piwach. Czyżby było się czego wstydzić? [2.5]
    Uwagi: Warka z datą przydatności do spożycia: 27.02.2009

    Moja ocena: [3.45]

    Comment

    • Center
      Senior
      • 03-2003
      • 133

      #62
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Słomkowy; trochę jasny jak na tą moc. Z drugiej strony nie znany jest ekstrat [3.5]
      Piana: Biała i gęsta na początku; mogłaby trochę dłużej się utrzymywać [4]
      Zapach: Zapach niezbyt intensywny, a właściwie po chwili nic nie czuć; trzeba się dobrze "zaciągnąć" [3]
      Smak: Słodowy, ale nie czuć słodyczy, przyjemny i świeży; niestety nie czuć goryczki [4]
      Wysycenie: Całkiem przyzwoite, utrzymujące się praktycznie do końca [4]
      Opakowanie: Powiem tylko tyle, że nie rzuca na kolana, ale nie jest też najgorsza [3.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.6]

      Comment

      • granat862
        Senior
        • 12-2004
        • 945

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor klarowny blado złoty. [4]
        Piana: Drobnopęcheżykowa średniowysoka szybko się dziurawi i szybko opada, pozostawia ślady na szkle. [3.5]
        Zapach: Mocny kwiatowo-słodowy wyczuwalna lekka kwaskowość. [3.5]
        Smak: Przyjemny słodowy z akcentami kwiatowymi, jak dla mnie trochę zasłaba goryczka. [3.5]
        Wysycenie: Bąbelki przez całą konsumpcję na tym samym średnio-dużym poziomie. [4]
        Opakowanie: Fajna etykietka zwróciła moje zainteresowanie, minus za rózne kapsle na 4 kupionych butelkach i minus również za brak nazwy na etykiecie tylko na krawatce. [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.575]
        Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

        Comment

        • jarekvip
          Junior
          • 03-2009
          • 20

          #64
          Całkiem niezłe piwko. Przyjemny charakterystyczny smak....szkoda tylko ze piany brak, przynajmniej u mnie ani kawałeczka. Ogólnie polecam
          beer beer beer

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciut ciemniejszy niż to zwykle bywa w pilsach. [5]
            Piana: Niezbyt wysoka, szybko opada. [3.5]
            Zapach: Bardzo przyjemny i świeży, z wyraźnymi komponentami chmielowo-słodowymi. [5]
            Smak: Bardzo treściwe, aż zaskakuje. Wyraźnie czuć wynikającą z braku pasteryzacji chlebowość, dopełnioną idealna goryczką. Doskonałe! [5]
            Wysycenie: Idealne. [5]
            Opakowanie: Dość spartańskie, ale pasuje takie stonowane wzornictwo. [4]
            Uwagi: Kupione w Zof-Marze na Pomorskiej w Łodzi.

            Moja ocena: [4.8]

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #66
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasnozłocisty, kalrowne [3.5]
              Piana: tylko 2 cm kożuszek przy nalewaniu, szybko opada, zostaje jedynie obręcz wokół szkła [2]
              Zapach: dość mocny, słodowy, chmielowy, "świeży" [3]
              Smak: w piwie dominuje jakaś dziwna goryczka, można by napisać - przesłodzona goryczka, jej smak pozostaje na długo w ustach, nie wiem czemu ale przyszedł mi do głowy smak Warki Strong....moze przez porównywalną moc. Dość mocno szczypie w język, sprawia wrażenie wodnistego. [3]
              Wysycenie: zdecydowanie za duże, piwo bąbelkuje w ustach [3]
              Opakowanie: ładna, prosta etykieta [4.5]
              Uwagi: Już czuję, że ciężko będzie mi wypię to piwo, są zdecydowanie lepsze "niepastery" o tak dużej zawartości alkoholu

              Moja ocena: [3]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • keto
                Senior
                • 07-2009
                • 388

                #67
                dzisiaj nabyłem to piwo u Alicji za 3,60 - wydaję mi się że trochę drogo, nie piłem tego piwa wcześniej i tylko to mnie skusiło żeby wziąć je za tą cenę - spróbuję go później

                p.s. co do kapsli na zdrojowym i świeżym(mazury) to jest totalna porażka......
                Pozdrawiam
                Artur

                Comment

                • michalpn
                  Member
                  • 04-2009
                  • 62

                  #68
                  Ja się zawiodłem, kolor słomkowy, nasycenie właściwe, piany praktycznie brak i ten smak, było w nim coś dziwnego, trudnego do opisania. Nie smakowało mi.

                  Comment

                  • keto
                    Senior
                    • 07-2009
                    • 388

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika michalpn Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ja się zawiodłem, kolor słomkowy, nasycenie właściwe, piany praktycznie brak i ten smak, było w nim coś dziwnego, trudnego do opisania. Nie smakowało mi.
                    też mam takie zdanie na ten temat, smakowało to czymś podobnym do starej palonej beczki coś jak w whisky, nie wiem być może to piwo tak smakuje, mi osobiście to nie podchodzi.
                    Pozdrawiam
                    Artur

                    Comment

                    • michalpn
                      Member
                      • 04-2009
                      • 62

                      #70
                      Żeby to jeszcze smakowało jak whisky (tudzież whiskey), ale to nie było to. To był jakiś paskudny, obrzydliwy posmak niewiadomoczego.

                      Comment

                      • kishar
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 1691

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Barwa jasna, patrząc na moc piwa powinna być raczej trochę ciemniejsza. [4]
                        Piana: Przy nalewaniu wizualnie całkiem ładna biała drobnoziarnista,jednak opada bardzo szybko i do końca pozostaje jej bardzo mało. [4]
                        Zapach: Zapach wyraźny chmielowy, świeży ciut podobny do zapachu piw domowych. [4.5]
                        Smak: W smaku mamy do czynienia z dominacja słodu co nadaje temu piwu sporą "ciężkość", z czasem do głosu przebija się goryczka ale i tak dominuję słód, przydało by się więcej chmielu w tym piwie. [4]
                        Wysycenie: Prawie bardzo dobre, trochę za małe. [4]
                        Opakowanie: Etykieta pasująca do nazwy i wpisującą się do pewnego estetycznego trendu w tej kategorii piw, minus za brak ekstraktu. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.175]

                        Comment

                        • metalsrem
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 239

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: żółtawy, jaśniutki. [3]
                          Piana: Na początku dość obfita ale szybko zniknęła. [3]
                          Zapach: Ładny słodowy, ale słabo wyczuwalny. [3]
                          Smak: Bardzo dobre, nie czuć tych 7%, miła goryczka pojawiająca się po paru łykach. [4.5]
                          Wysycenie: Bąbelki otrzymują się przez cały czas, może trochę za bardzo czuć w utach ale mi to akurat nie przeszkadza. [4]
                          Opakowanie: Mnie po sięgnięcie po to piwo przyciągnął duży napis Świeże, kolorystyka podobna o Żywego, ogólnie może nie zachwycająca ale ładna etykieta. Minus za brak daty produkcji ( przy informacji o 4 tygodniowym terminie przydatności ) [3.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.675]
                          Browar domowy SKOTAR

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika metalsrem Wyświetlenie odpowiedzi
                            Minus za brak daty produkcji ( przy informacji o 4 tygodniowym terminie przydatności ) [3.5]
                            Ale jest nadrukowana data przydatności, to sobie możesz odjąć. Oczywiście trzeba przyjąć na wiarę, że te 4 tygodnie mają coś wspólnego z rzeczywistością. Data przydatności jest rzeczywiście dość słabo widoczna, ale jest nadrukowana na etykiecie.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • mark33
                              Idę po piwo do piwnicy.
                              • 04-2005
                              • 3283

                              #74
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Słomkowy, bardzo jasny, trochę za bardzo. [4.5]
                              Piana: Śnieżno biała, trwała, bardzo drobna. [5]
                              Zapach: Chmielowy, ogólnie dość poprawny jednak bez pełni słodowej. [4]
                              Smak: Smaczne, ale dość płytkie z jakąś nutą kukurydzy bądź cukru, trudno wyrokować coś nie do końca jest ok. [3.5]
                              Wysycenie: Dobre, choć mogło by być większe, pod koniec spokojnej degustacji trochę brakowało gazu. [4.5]
                              Opakowanie: Ładne, stylowe, kłopot z odczytaniem daty przydatności do spożycia co jest kluczowe dla piwa niepasteryzowanego. [4.5]
                              Uwagi: Kupione z Zofmarze w Łodzi, w raju dla piwosza.

                              Moja ocena: [3.975]

                              Comment

                              • Tomek111-1
                                Junior
                                • 09-2009
                                • 8

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasnożółty trochę za jasny [4]
                                Piana: Znika w tępie Kameruńczyków na długich dystansach - bardzo szybko [3]
                                Zapach: Delikatny, przyjemny bez alkoholu, chmielu, słodu [4]
                                Smak: Za słabe bąbelki, które znikają po 5 sekundach poeodują bezpłciowość tego piwa [3]
                                Wysycenie: Bardzo słabe [2]
                                Opakowanie: Taka klasyka, bez fajerwerków [4]
                                Uwagi: Raczej nie zakupię tego piwa - za mało gazowane i takie nijakie w porównaniu do konkurencji.

                                Moja ocena: [3.4]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎