Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowa rodzina Piasta

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Nowa rodzina Piasta

    Co sądzicie o porzuceniu przez Piasta Rzepichy dla Marioli i całej reszty, która się z nią łączy?

    Osobiście czuję się lekko zaniepokojona jaki to może mieć wpływ na nasze regionalne w końcu piwo. Nie prowadziłam dokładnej obserwacji (a raczej degustacji) w zakresie innych browców po tych wszystkich fuzjach, przejęciach, sprzedażach i kupnach itd. itp., choć muszę przyznać, że coraz bardziej to wszystko wydaje mi się podobne w smaku... Ostatnio (w sobotę?) miałam okazję nieświadomie porównać... eeee... no.... inne piwo z Piastem, no i wypadło ZDECYDOWANIE na korzyść tego drugiego. Maryhh świadkiem, że nie kituję Nazwy piwa nie wymieniam w imię poprawności politycznej (tak sobie udaję, że staram się być grzeczna i obiektywna)
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Są dwa wyjścia - albo będzie lepiej, albo gorzej. Jak na razie Duńczycy w Polsce nie błysnęli, chociaż w tym roku jest poprawa. Ale porter mają paskudny
    Ze wszystkich browarów, które łyknęła grupa Carlsberga, Piast jest chyba w najsłabszej kondycji finansowej i technologicznej. Pierwszy pójdzie na odstrzał.

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      Może sprecyzuję - grupa Carlsberga ma obecnie następujące browary: Okocim (południe), Szczecin i Chociwel (pn - zach), Wrocław i Zakrzów (płd - zach) i Sierpc (wschód). Z tych browarów w zdecydowanie najsłabszej formie jest Piast (duże zadłużenie i - mimo tego, co już zrobione - konieczność sporych inwestycji). O zamknięciu Zakrzowa mówi się od kilku lat, myślę, że to się stanie jeszcze w tym roku.
      Okocim sam jest w stanie wyprodukować 3 mln hl piwa. W rezerwie ma Chociwel, który w jest odstawiony, a w tym roku warzy w sezonie letnim. W zasadzie to zaspokaja potrzeby.
      Natomiast jest jedno wąskie gardło - Okocim nie ma własnej sieci dystrybucji, Jeżeli uda mu się bez bólu połączyć sieci Bosmana, Kasztelana i Piasta i wpiąć w to (co zajmie minimum dwa lata), to może myśleć o sukcesie. Na razie ma za dużo browarów, za dużo marek handlowych, oferty poszczególnych browarów są skierowane w zasadzie do tego samego klienta (może oprócz Kasztelana), brak sieci dystrybucji i potężny ujemny wynik finansowy przez trzy ostatnie lata. Jeżeli z tego wyjdą, to duże brawa.

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #4
        Nie bardzo mi się podoba jak autorytarnym tonem zapodajesz takie prognozy, które dalszą rozmowę na dany temat czynią bezprzedmiotową. Mógłbyś chociaż raz sie wypowiedzieć jako ostatni a nie jako pierwszy i dać innym szansę pogdybania i przedstawienia swoich zupełnie prywatnych, nie związanych z polityką (polityką w ogóle, czy polityką koncernów, wsio rawno) opinii.



        Nie chodzi o to, czy masz rację, czy nie............................................... ...................................resztę sobie daruję.
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #5
          Przepraszam, ale skoro temat jest otwarty, to myślałem, że można gadać.
          A od kiedy moja opinia jest swięta? Jak ktoś się z tym nie zgadza, niech to napisze.

          Na przyszłość napisz w nagłówku, że nie chcesz, abym się wypowiadał.

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            Chodzi mi o to, że skoro w pierwszej wypowiedzi przeznaczasz BD Piast do kasacji, to o czym gadać dalej???? Nie łapiesz niektórych niuansów, delikatnie mówiąc, więc nie dziw się, że od czasu do czasu zwracam Ci uwagę.

            Jeżeli chcesz podyskutować, to zapamietaj i używaj czasem między innymi takich zwrotów:
            "moim zdaniem"
            "wydaje mi się"
            "uważam, że"
            "możliwe, że"
            "myslę, że"

            Uważam wymianę uwag personalnych za zakończoną.

            Idę na
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • Kieliszek
              Gość
              • 06-2001
              • 68

              #7
              ...a to sobie pogaworzyli...

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #8
                Originally posted by Marusia

                ...
                Jeżeli chcesz podyskutować, to zapamietaj i używaj czasem między innymi takich zwrotów:
                "moim zdaniem"
                "wydaje mi się"
                "uważam, że"
                "możliwe, że"
                "myslę, że"
                ...
                Zwroty, o który mówisz, dotyczą wszystkich moich tekstów. Zawsze wypowiadam się w swoim imieniu (a przynajmniej tak mi się wydaje). Nikt nie jest nieomylny, ja również nie jestem. Jednak czytam różne rzeczy i wyciągam wnioski. A wnioski dotyczące "Piasta" są, jakie są i nie jest to tylko moje zdanie.

                A jeżeli ktoś ma inne zdanie na temat kasacji "Piasta", nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je przedstawił i uzasadnił.

                Comment

                • Simon
                  † 1964-2008 Piwosz w Raju
                  • 02-2001
                  • 993

                  #9
                  w miarę obiektywnie:
                  kupuje się:
                  udziały w rynku ( polskim ale i LOKALNYM )
                  marki
                  dystrybucję
                  know-how
                  itp
                  czasami kupuje sie również po to aby zlikwidowac konkurencję, ale jest to niebezpieczne bo inni mogą wejść w lukę jaka powstanie.
                  W każdym razie graczy jest coraz mniej... w tej chwili dominuje 3 ( no jeszcze 4 ):
                  1. SAB
                  2. Heineken
                  3. Carlsberg
                  4. (?) BBAG
                  Next 1 - 2 yrs:
                  H - C - S
                  dixi
                  Simon

                  Comment

                  • adam16
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 9865

                    #10
                    A mnie jest po prostu żal tych zamykanych browarów. To smutna tendencja.
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23782

                      #11
                      A na koniec zostanie jeden browar, który utworzą w hucie im. Lenina i będzie robił tylko jedno piwo. mniam.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #12
                        Cholera, to wcale nie jest smieszne
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          #13
                          Sam jeden "Adolph Coors", Golden, Colorado, USA, robi dwa razy więcej piwa niż wszystkie polskie browary razem wzięte.
                          A propos - we wszystkich filmach drogi sprzed 20 - 30 lat wszyscy łoją "Coorsa".

                          Comment

                          • Simon
                            † 1964-2008 Piwosz w Raju
                            • 02-2001
                            • 993

                            #14
                            Tak... to prawda:
                            Browary RAZEM WZIĘTE !!!
                            Simon

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              #15
                              Nie, to nie tak.

                              "Bar wzięty ..."

                              Tak kończy się pierwszy tom "Ogniem i Mieczem".

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎