Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiecki Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karred
    Junior
    • 01-2009
    • 22

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemno bursztynowy, mało przezroczysty, a do tego klarowny [4.5]
    Piana: pięknie brązowa, dość długo stoi, gruba [4.5]
    Zapach: bardzo intensywny zapach, czuć z daleka, zachęcający [4.5]
    Smak: jak dla mnie zbyt mocny, gorzki też za bardzo, ale bardzo się cieszę że go spróbowałem! [4]
    Wysycenie: duże, szczypanie na języku mocne ale nie wiem czy to przez bąbelki czy extrakt [4]
    Opakowanie: przyjemna brązowo-złoto-czarna kolorystyka [4.5]
    Uwagi: polecam sprobować, choć sam często po niego nie będę sięgał-jak dla mnie za mocny

    Moja ocena: [4.275]

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      O żesz... piję portera z datą ważności 6.09.09 - jak macie takie, to do piwniczki, ewidentnie nie doleżakowany, jedzie spirytem, niesharmonizowany.... no dopiję, ale szkoda, że otwierałam
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • Latarnik
        Premium Lamplighter
        • 06-2004
        • 4994

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
        O żesz... piję portera z datą ważności 6.09.09 - jak macie takie, to do piwniczki, ewidentnie nie doleżakowany, jedzie spirytem, niesharmonizowany.... no dopiję, ale szkoda, że otwierałam
        I to jest plus mieszkania za Oceanem.
        Kilka tygodni na statku plus kilka w magazynach i jest OK.
        Aktualnie spijam tego z ważnością do 31 maja 2009
        Last edited by Latarnik; 15-02-2009, 17:52.
        5400 kapsli z wypitych piw
        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

        Comment

        • Hrustgurd
          Senior
          • 05-2007
          • 431

          Jeszcze raz składam życzenia polskich browarów ze zwycięstwem! Chociaż i drugie miejsce ale rywale były godne. To był petersburski Porter-Fest. Format przedsięwzięcia taki sam jak na Moskiewskim Rożdiestwienskim Festiwalu Porterów, ale było większe od prostych ludzi, nawet nie amatorów piwa.

          Classic porter
          1. Fuller's London Porter / Fuller Smith & Turner / England / - / 5,4% / 7,42
          2. St. Peter's Honey Porter / St. Peter’s Brewery / England / - / 4,5% / 7,13
          3. Ke To Re Porter / Birra Del Borgo / Italy / - / 5,2% / 6,08
          4. Piwowar Porter / Piwowar - Źywoje Piwo / Russia, Volgograd / 12% / 4,1% / 5,08

          Baltic Porter
          1. Saku Porter / Saku Olletehase / Estonia / - / 7,5% / 8,32
          2. Żywiec Porter / Grupa Żywiec / Poland / - / 9,5% / 8,23
          3. Munhell / Restaurant-brewery “Munhell” / Russia, Saint-Petersburg / 20% / 6,8% / 7,92
          4. Paterson Dark (rozlew 16.05.2008) / Brau Service / Russia, Tver / 20% / 6,8% / 7,75
          5. Saku Porter / Saku Olletehas / Estonia / - / 7,5% / 7,32
          6. Afanasij Porter (rozlew 27.11.2008) / Brau Service / Russia, Tver / 20% / 6,8% / 7,00
          7. Lwiwske Porter / Lwiwska Piwowarnia / Ukraine / 20% / 8,0% / 6,95
          8. Afanasij Porter (rozlew 30.12.2008) / Brau Service / Russia, Tver / 20% / 6,8% / 6,83
          9. Paterson Dark (rozlew 08.07.2008) / Brau Service / Russia, Tver / 20% / 6,8% / 6,68
          10. Porter Tagilskoe Piwo / Rossia, Niżnij Tagil / 20% / 8,5% / 6,63
          11. Neuzeller Porter / Klosterbrauerei Neuzelle / Germany / 18% / 7,2% / 6,50
          12. Utenos Porter / Svyturys-Utenos Alus / Lithuania / 6,8% / 6,33
          13. Baltika 6 Porter / Baltika Brewing Company / Russia, Saint-Petersburg / 16% / 7,0% / 6,29
          14. Porter Brestskij / Brestskoe Piwo / Belorusia / 20% / 7,2% / 6,27
          15. Senasis Porteris / Kauno Alus / Latvia / - / 7,0% / 6,18
          16. Sinebrychoff Porter / Sinebrychoff / Finland / - / 7,2% / 6,17
          17. A. Le Coq Porter (zdatny do 29.06.2009) / AS A. Le Coq / Estonia / - / 6,5% / 5,91
          18. A. Le Coq Porter / AS A. Le Coq / Estonia / - / 6,5% / 5,58
          19. BergG Porter / Reczicapiwo / Belorusia / 17% / 6,5% / 5,13
          20. Porter / Sarapulskij drożdżepiwzawod/ Russia, Sarapul / 20% / 6,8% / 5,00

          Comment

          • mwa
            Senior
            • 01-2003
            • 5071

            A kiedy był ten festiwal? I nasze stare piwo tam było? (przpomnienie, że obecnie warzone jest w Cieszynie).
            Pozdrawiam Cię !!!!

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10737

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa Wyświetlenie odpowiedzi
              A kiedy był ten festiwal? I nasze stare piwo tam było? (przpomnienie, że obecnie warzone jest w Cieszynie).
              dobrze wyleżakowane
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • Hrustgurd
                Senior
                • 05-2007
                • 431

                Byl w ostatni dzien zimy tego roku - 28.02.09
                Przepraszam za to, ze nie przeczytal to co napisali w gore.
                Jednak pilem go i mi smakowalo.
                Przeniesc ten post do Zamkowy: Żywiecki Porter?
                Last edited by Hrustgurd; 10-03-2009, 11:01.

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  Zgłosiłam do przeniesienia. Chłopaki, zamiast punktować obcokrajowca sami mogliście to zrobić

                  Dzięki, Hrustgurd, za informację o zwycięzcach konkursu
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • Samoglow
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 606

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Strasznie ciemny brąz, praktycznie nie przejrzysty. Bardzo mi się podoba. [5]
                    Piana: Wysoka, gęsta, puszysta. Utrzymuje się długo i ma piękny brązowy kolor. [5]
                    Zapach: Palone słody, troszkę owoców i niestety jednak zbyt dużo alkoholu moim zdaniem. [4]
                    Smak: Jest smaczne, ale są lepsze wśród polskich Porterów - Łódź, Amber, Staropolski. Jest bardzo wyraziste, goryczka silna, ale nie natarczywa. Brakuje mi tu troszkę słodkawych nutek i owocowego posmaku. Po prostu bukiet nie jest tu tak wyszukany jak w ww. Co jakiś czas do niego wracam, ale mam innych faworytów w tej klasie. Aha, alkohol też jest troszkę za mocno wyczuwalny, ale nie ma tragedii. [4]
                    Wysycenie: Dla Portera idealne. [5]
                    Opakowanie: Ładne, nie podano ekstraktu, ale za to napisali, że uwarzony w Zamkowym. [4.5]
                    Uwagi: Bardzo smaczne piwo, które warto czasem pić. To perełka wśród tandety z GŻ. Miejmy nadzieję, że GŻ będzie miała na tyle oleju w głowie i utrzyma Zamkowy, bo to jedyny browar w GZ, który robi coś dobrego.

                    Moja ocena: [4.225]

                    Comment

                    • Piekny
                      Member
                      • 03-2009
                      • 72

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: bardzo ładny , ciemny prawie czarny [4.5]
                      Piana: gęsta kremowa , zawsze mam później na szklanicy po wypiciu 5 równych pasów [4]
                      Zapach: różny raz to karmel , a raz to spalony słód - pewnie zależy to od mojego samopoczucia [3.5]
                      Smak: to jest to co lubię najbardziej , mniam mniam [5]
                      Wysycenie: mało zauważalne [3.5]
                      Opakowanie: śliczna czerń no i te podkreślone walory zdrowotne na odwrocie [4.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.25]

                      Comment

                      • Piekny
                        Member
                        • 03-2009
                        • 72

                        W tym tygodniu piłem w końcu po dłuższym czasie ( odkąd go przestali lać do beczek kilka lat temu ) Portera lanego z beczki - to jest to , świeżutki , smaczny , aromatyczny - w tle leciała Komanda Pinka Flojda ( jak zwano w CCCP ) : " Ciemna strona księżyca " - czegóż więcej do szczęścia .
                        A wszystko to za 7,00 zł 0,5 literka na Pl. Matejki 6 w Krakowie - taki mały pub "Tiffany".

                        Comment

                        • Basik
                          Senior
                          • 06-2006
                          • 1308

                          Nie wiem czy to właściwe miejsce na to pytanie, ale dziś próbowaliśmy z Piotrym napić się we Wrocławiu beczkowego Portera. W Bramie Oławskiej barman poinformował nas, że Porter będzie dopiero po wakacjach. W Jasiu i Małgosi również go nie było i ponoć brak tego piwa już od jakiegoś czasu. Ktoś coś wie na ten temat?

                          Comment

                          • disease
                            Member
                            • 08-2009
                            • 80

                            Kolor: ciemnobrązowy [5]
                            Piana: idealna drobnoziarnista gęsta jak zawiesina [5]
                            Zapach: wspaniały kawowo winny aromat [5]
                            Smak: sycące piwo z wyrazistym gorzkawo winnym posmakiem. Pierwsza klasa [5]
                            Wysycenie: idealne jak na piwo ciemne [5]
                            Opakowanie: świetna kolorystyka z zachowaniem tradycji. Bardzo ładne pozłacane elementy [5]
                            Uwagi: piwo królów. Jeden z najlepszych trunków na świecie. Jest tylko jeden warunek. Nie pić go zbyt dużo. Raczej symbolicznie szklaneczkę.

                            Comment

                            • disease
                              Member
                              • 08-2009
                              • 80

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemnobrązowy [5]
                              Piana: idealna drobnoziarnista gęsta jak zawiesina [5]
                              Zapach: wspaniały kawowo winny aromat [5]
                              Smak: sycące piwo z wyrazistym gorzkawo winnym posmakiem. Pierwsza klasa [5]
                              Wysycenie: idealne jak na piwo ciemne [5]
                              Opakowanie: świetna kolorystyka z zachowaniem tradycji. Bardzo ładne pozłacane elementy [5]
                              Uwagi: piwo królów. Jeden z najlepszych trunków na świecie. Jest tylko jeden warunek. Nie pić go zbyt dużo. Raczej symbolicznie szklaneczkę.

                              Moja ocena: [5]

                              Comment

                              • toto
                                Senior
                                • 12-2006
                                • 949

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: niemal nieprzejrzysty, pod światło brunatnoczerwony, klarowny [5]
                                Piana: bardzo obfita, beżowa, trwała, drobnoziarnista, oblepia szkło [5]
                                Zapach: palono-winny, w tle lekki alkohol i karmel [4]
                                Smak: wytrawny, cierpki, lekko palony (goryczka palona), minimalnie alkoholowy, dość płaski jak na portera [3.5]
                                Wysycenie: niskie, odpowiednie [5]
                                Opakowanie: ładna i dopracowana etykieta, odwołanie do historii, ale brak składu i ekstraktu. Informacja o rozlewie w Żywcu. [4.5]
                                Uwagi: Trwałość do 30.10.2010 - i stąd pewnie taka ocena smaku (jeszcze musi doleżakować). Zwykle jest lepszy, a już szczególnie w wersji beczkowej.

                                Moja ocena: [4.025]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎