Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Świeże / Mazur(y) Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kielbaska
    Junior
    • 08-2009
    • 28

    #91
    Właśnie piję - warka z datą przydatności 19.01.2010/A21 (swoją drogą, kto mi, laikowi powie, co oznacza to A21?). Kolor trochę za jasny. Wysycenie trochę za słabe. Niezbyt silny, ale bardzo przyjemny zapach. Dość mocna goryczka, przyjemna, słodycz też jest, zostaje w ustach przez jakiś czas. Piana pokaźna na początku, ale po paru minutach zostaje tylko cieniutka warstewka. Smaczne, dość orzeźwiające piwo, jednak bez rewelacji - niemniej jednak zdecydowanie do powtórki. Miałem obawy przed sięgnięciem ponownie po to piwo, naciąłem się, gdy kupiłem je w maju jako prowiant na juwenalia - tylko fakt picia z butelki uratował to piwo przed wylaniem w połowie, to był po prostu karton w płynie

    PS: porównanie do Warnijskiego wg mnie bardzo nietrafione (chyba, że tamta warka się tak różniła od tej - wg mnie Warnijskie o wiele lepsze, bogatsze w posmaki i aromaty).
    PS2: Niestety, ale nie miałem takiego kapselka, jak na zdjęciu powyżej - miałem taki z wizerunkiem włącznika światła(?).
    Last edited by kielbaska; 12-01-2010, 16:36.

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #92
      Kupione dla kapsla, bo rzeczywiście wielkiej urody. Brawo.
      Niestety na tym kończymy zachwyty.
      Piana: raczej skąpa, redukuje się do cienkiej warstewki, ale później trwa.
      Kolor: złocisty, ok.
      Wysycenie: niskie, ale to nie przeszkadza.
      Zapach: świeży, choć nic konkretnego.
      Smak: gdyby to była dziesiątka, to może bym nawet był kontent, (choć goryczki i tak za mało), ale na piwo pełne, ponad 12% ekstraktu to jest jakaś kpina. 7% alkoholu? Wodniste, leciutko kwaskowe, ale w przyjemny sposób. Goryczka zdecydowanie zbyt niska. Generalnie zbliżone do Ciechana Wybornego, tylko w Ciechanie wyczuwam smak chmielu, a w Świeżym nie.
      Opakowanie: po zmianie głupiej nazwy (Mazury) i wieśniackich kapsli jest całkiem nieźle, ale jednak się czepię. Po pierwsze butelka typu piknik jest wyjątkowo szpetna, chyba tylko obus jest brzydsza. Zmieniłbym ją w najgorszym razie na ŻGB, a w najlepszym na ukraińskie, z którymi ostatnio flirtuje Fortuna. Po drugie dlaczego nigdzie na etykiecie, krawatce i kapslu nie ma słowa o tym, jaki to jest browar. Wstydzą się? Jest na kontrze, ale na pewno nie jest to napisane z dumą. Całość wygląda jakby jakiś przedsiębiorczy biznesmen wymyślił sobie markę piwa, zamówił jej rozlanie w jakimś browarze, może nawet zagranicą i wpuszczał na rynek. Moim zdaniem nazwa Kormoran nie jest na tyle zła, żeby jej unikać.

      Piwo niestety dość cienkie, choć oprócz receptury, wad sensu stricto nie znalazłem. W tej chwili najlepszy w tym piwie jest kapsel.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #93
        Nie piłem jeszcze tego piwa więc sorry za lekki off w temacie ale kontra do ety na opakowaniu jest conajmniej piękna. Pozwolę sobie zamieścić poniżej. Na życzenie mogę wysłać w wersji ikonki/avatara
        Attached Files
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • arek713
          Junior
          • 03-2010
          • 16

          #94
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: jak letni poranek,choć oczy jeszcze zaspane. [4]
          Piana: szalona i krótka jak młodość a mogło być tak ładnie. [3.5]
          Zapach: nęci,kusi by w usta nalać. [4.5]
          Smak: płynne dobro narodowe. [5]
          Wysycenie: jak letni deszczyk,wystarczające i przyjemne. [4.5]
          Opakowanie: swojskie klimaty. [4.5]
          Uwagi: Czy na dworze,czy też w chacie,czy się stoi czy się leży,jeśli się na piwie znacie,mówię wam Kormoran Świerzy.

          Moja ocena: [4.575]
          ---------------
          Ocena usunieta z rankingu.
          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. &@#^! ŚwieŻy! @(*&#!
          Art, Admin

          ---------------
          Last edited by ART; 16-03-2010, 15:12.

          Comment

          • Doczu
            Member
            • 07-2007
            • 77

            #95
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: W sumie bez zastrzeżeń [5]
            Piana: No tu porażka na maxa. Po nalaniu piana jako taka jest, ale wielkopęcherzykowa i po kilku chwilach znika. Do końca kufla zostaje drobny wianuszek przy brzegach kufla. [2]
            Zapach: Zapach także bez szału. W zasadzie moim zdaniem mało piwny. Nie rzuca na kolana. [3]
            Smak: W sumie to całkiem niezłe piwko w smaku, ale zdecydowanie za mało goryczki, a dominanta słodowa sprawia wrażenie jakbyśmy pili piwo mocne. [3.5]
            Wysycenie: Wysycenie nawet niezłe. Pęcherzyki unoszą się do zakończenia spożycia. [3.5]
            Opakowanie: Oetykietowanie w nienachalnym stylu. Czytelne, bez upiększaczy, kapsel z nadrukiem. Bardzo dobre wrażenie. [4.5]
            Uwagi: Całkiem niezłe piwko. Doskonała alternatywa dla Warki Strong jeśli chodzi o walory smakowe.
            Nie kopie tyłka, ale da się wypić bez kręcenia nosem, zwłaszcza będzie smakować osobom, którym nie podchodzi goryczka chmielowa.

            Moja ocena: [3.3]

            Comment

            • kenezz
              Junior
              • 07-2007
              • 15

              #96
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: słomkowy, klarowny, trochę za jasny. [3.5]
              Piana: Na początku ok, grubość na 2 palce jednak znikła zupełnie po paru minutach. [2]
              Zapach: słaby i lekko kwaskowy. [2.5]
              Smak: Nijaki. Nie czuć ani alkoholu, jak na swoją moc 7%, ani też goryczki. Dominuje lekka słodycz. Jak dla mnie za dużo słodkiego smaku, za mało goryczki. [3.5]
              Wysycenie: Za słabe. [3]
              Opakowanie: Mi się bardzo podoba, szczególnie kapsel. [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.025]

              Comment

              • Rzeszowiak
                Piwny Radykał
                • 04-2009
                • 1596

                #97
                Hm, ku mojemu zaskoczeniu ostatnia warka jest całkiem smaczna. Przypomina trochę "złote lwy" z ambera sprzed roku. Po raz pierwszy w tym piwie doszukałem się mocniejszych posmaków słodowych, do tego przyjemna goryczka i wreszcie nie czuć alkoholem.

                Tyko skąd te 7 % ?

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  #98
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złocisty, klarowne [4.5]
                  Piana: Lekko brudzi szkło, po nalaniu ładna, dość gęsta, zostaje dziurawa firanka. [4]
                  Zapach: Delikatny, dość przyjemny, słodowy, nieco chmilu [4]
                  Smak: Dominuje słodowo-zbożowy smaczek, obok wyraźna skórka chleba i średni chmiel, lekki kwasek, lekka goryczka. Średnio pełne, finisz dość krótki.
                  Smakowite, ale można było mniej % wyciągnąć... [4]
                  Wysycenie: Troszkę za duże, przesyca. [4]
                  Opakowanie: Podoba mi się, symbole piwowarskie i pełne info; minus za nazwę ... [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.05]
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • gobi12
                    Junior
                    • 04-2010
                    • 7

                    #99
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Kolor w miarę ładny, jednak mógłby być ciemniejszy. [4]
                    Piana: Początkowo piwo bardzo miło się pieni, jednak po kilku chwilach piana doszczętnie znika. [2]
                    Zapach: Bardzo ładny zapach, mocny, czuć od razu po zdjęciu kapsla. [4]
                    Smak: Smak poprawny, jak na tak wysoką zawartość alkoholu to nawet bardzo dobry. Jest słodki, zaś goryczka pojawia się dopiero po chwili. [4]
                    Wysycenie: Początkowo jest całkiem nieźle, ale napój bardzo szybko się odgazowuje. Myślę, że gdyby było lepiej nasycone to bardziej by mi smakowało. [3]
                    Opakowanie: Etykieta jest ciekawa, dobrze zaprojektowana. Są zawarte wszystkie informacje. Szkoda, że kapsel mało interesujący. [4.5]
                    Uwagi: Piwo mimo, że mocno alkoholowe to mimo to smaczne. O wiele lepiej smakuje mocno schłodzone, wtedy jest naprawdę Świeże :]

                    Moja ocena: [3.775]

                    Comment

                    • CyboRKg
                      Senior
                      • 04-2010
                      • 593

                      Smaczne piwo, przyjemny slodowo-chlebowy posmak. Przed chwila wypilem Rzeskie, a teraz pije Swieze. Roznica miedzy nimi niewielka - tak samo jak w przypadku Ciechana Wybornego i Ciechana Mocnego - glownie w procentach ekstraktu i alkoholu, ale smak pozostaje ten sam. Chyba browar Kormoran awansuje na moj ulubiony

                      P.S. Dlaczego nikt w naglowku nie wyedytuje ekstraktu, skoro od dawna jest podawany na etykiecie?
                      "Jedno pivo ne vadi!"
                      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                      Comment

                      • funky83
                        Senior
                        • 07-2009
                        • 136

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
                        Przed chwila wypilem Rzeskie, a teraz pije Swieze. Roznica miedzy nimi niewielka
                        Zrobiłem dokładnie tak samo. Najpierw rześkie, potem świeże i oto klops wręcz mega wtopa. Otóż w moim egzemplarzu świeżego po kilku łykach odczułem coś dziwnego. Po bliższych oględzinach okazało sie że to przeźroczysta folijka, prawie na 100 % jakby od fajek, i to coś jest integralną częścią zawartości mojej butelki. Rozumiem pewne niedostatki regionalnej produkcji na małą skalę, ale coś takiego w piwie jest dla mnie nieakceptowalne.

                        Comment

                        • andszcz
                          Senior
                          • 07-2008
                          • 310

                          Spróbowałem wczoraj po raz pierwszy w życiu i muszę przyznać, że dla mnie genialne. Zarówno smak, jak i zapach, kolor, piana itd. na bardzo wysokim poziomie. To będzie jedno z moich ulubionych jasnych piw. Poza tym w ogóle nie czuć 7%!
                          Niestety inne produkty Kormorana oceniam już nieco niżej.
                          "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                          Comment

                          • andszcz
                            Senior
                            • 07-2008
                            • 310

                            Zauważyłem pewną prawidłowość, im piwo zimniejsze tym smaczniejsze. Niby truizm, ale Świeże trzymane 3 godziny w lodówce było o wiele lepsze od tego, które spędziło tam nieco ponad godzinę. To ostatnie było zdecydowanie słodsze.
                            "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
                              Zauważyłem pewną prawidłowość, im piwo zimniejsze tym smaczniejsze. Niby truizm, ale Świeże trzymane 3 godziny w lodówce było o wiele lepsze od tego, które spędziło tam nieco ponad godzinę. To ostatnie było zdecydowanie słodsze.
                              Nie świadczy to dobrze o Świeżym.

                              Zasada jest bowiem taka, że im piwo (ale też np. wódka) zimniejsze, tym łatwiej ukryć ewentualne wady.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • andszcz
                                Senior
                                • 07-2008
                                • 310

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie świadczy to dobrze o Świeżym.

                                Zasada jest bowiem taka, że im piwo (ale też np. wódka) zimniejsze, tym łatwiej ukryć ewentualne wady.

                                A no właśnie, też mnie to zaintrygowało. Poza tym ostatnia partia (nie pamiętam daty) jest nieco odmienna. I to nie na plus
                                "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎