Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dlaczego kaucja za butelke z piwa jest dalej problemem.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    #16
    W Austrii w większych sklepach wkłada się buytelki do maszyny, otrzymuje się kartkę na którą pani w kasie wypłaca pieniądze i już. A mnie pan kierownik w supermarkecie na pytanie dlaczego łamią ustawę i nie chcą przyjmować powiedział, że nie i już a jak chcę do sobie mogę iść do sądu. NIestety we wspomnianym zarządzeniu jest luka która umożliwia takie praktyki (wydrukujcie sobie ustawę i dokładnie przeczytajcie - jest taki paragraf który mówi, że jeżeli nie mamy paragonu to owszem sklep musi od nas wziąć butelki ale moe to zrobić nieodpłatnie). Jak zwykle spryciarze w sejmie pod publiczkę ułożyli niby prawo ale zostawili furtkę dla sklepów. Takie to jest prawo w Polsce.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • kangurpl
      Senior
      • 03-2002
      • 2660

      #17
      Carefour Szczecin - przyjmuja butelki bez problemu.
      Paragon im nie potrzebny.
      Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
      "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

      "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #18
        butelki

        niestety i ja mam problemy ze zwrotem nawet małych ilości. problem pierwszy stanowi cena, którą narzucają sklepikarze od 15 gr do 50 gr. drugi problem to nie przyjmowanie bez etykiet (mimo, że niektóre jak np. grupy Żywca, grupy Okocimia oraz Bosmana mają wytłoczony ich znak handlowy). dotychczas łaziłem po całym mieście by oddać jedna, pare butelek. teraz gdy w Billi nie trzeba paragonu oddaje te które tam można kupić: 35 gr za Żywca, Dojlidy, Van Pura i wiekszość Okocimia, 50 gr za te typu Euro albo DIN oraz Piasta i Kasztelana. pozostałe w sklepach, gdzie nie robią problemu z przyjeciem nawet nie "swoich" butelek zwykle za 20 gr. w Intermarche przyjmują "obce" butelki po 20 gr ale jak sie ostatnio przekonalem 20 gr tylko za duze czyli Euro, pozostale 15 i 10 (male). przyznam się, ze są sklepy, gdzie "kupione" tam butelki (za okazaniem paragonu) nie chca przyjać tłumacząc się, że nie mają już miejsca.
        jesli idzie o duze ilości to o ile wiem punktach skupu przyjmują tylko Euro i to po 10 gr.
        apropos butelek nie swoich browary są same winne, bo korzystają wciaż ze starych wzorów. Dojlidy korzysta z butelek, które stosuje sie rownież na Slowacji (np. Hubertus, Tatran, Corgon). Bosman, Van Pur i Królewskie (te dwa ostatnie to Brau Union) mają do złudzenia podobne.
        powrotu do Euro raczej nie bedzie, zatem mogliby zrobić odmienne wzrory i problem zniknie.

        Comment

        • nawyk
          Member
          • 07-2002
          • 64

          #19
          Carrefour Gdańsk - owszem przyjmują, ale tylko butelki po piwach które mają w sprzedaży. Czyli butelka o pożądanym kształcie ale z inną naklejką nie przejdzie.
          Jak się nie ma, to się lubi wszystko...

          Comment

          • And69
            Senior
            • 06-2002
            • 1487

            #20
            Re: butelki

            e-prezes napisal/a
            Bosman, Van Pur i Królewskie (te dwa ostatnie to Brau Union) mają do złudzenia podobne.
            One nie są do złudzenia podobne , tylko są takie same . Bosman zaprojektował te butelki i sprzedał wzór Austriakom jak mieli się łączyć , potem drogi ich się rozeszły ale wzór butelki pozostał .

            Comment

            • Simon
              † 1964-2008 Piwosz w Raju
              • 02-2001
              • 993

              #21
              Butelka - narzędzie walki

              Myślę, że po wejściu do Unii znowu zacznie się w Polsce unifikacja butelki...
              Na razie butelka ( nie po raz pierwszy w historii ) stała się narzędziem walki ( tym razem rynkowej... ). Niestety, ze stratą dla małych browarów, którym coraz trudniej wchodzić ze swoją butelką ( a innego rozwiązania nie ma... ). Dlatego tak popularna staje się tania puszka...

              W Niemczech 80% sprzedaży to butelka zwrotna, puszka prawie nie istnieje. I jest to głównie standardowa butelka typu NRW - używana przez większość niemieckich browarów.


              I ciekawostka: W Danii do tego roku istniał zakaz produkcji piwa w puszkach !
              Simon

              Comment

              • And69
                Senior
                • 06-2002
                • 1487

                #22
                Re: Butelka - narzędzie walki

                Simon napisal/a
                I ciekawostka: W Danii do tego roku istniał zakaz produkcji piwa w puszkach !
                To skąd się brał u nas w sklepach puszkowy Tuborg ?

                Comment

                • Simon
                  † 1964-2008 Piwosz w Raju
                  • 02-2001
                  • 993

                  #23
                  cyt.ENMARK GETS CANNED


                  If you go to the “Denmark” page on this site you will see dozens of cans pictured. What many people don’t realise is that none of these cans are actually sold in Denmark.

                  Cans have been banned in Denmark for the domestic sale of beer and carbonated soft drinks since 1981, when the Government stated that thyese berverages could only be sold in returnable packaging. This meant that imported brands were at a servere disadvantage and infringed EU rules on free trade. The ban also fell fowl of the European Packaging Directive. Cans will be back on sale this summer for the first time in 21 years and will carry a deposit.

                  One might have been surprised that cans were not sold in Denmark judging by the number of cans dumped on the streets of Copenhagen, thought these came from the ferries between Denmark and Sweden.
                  Simon

                  Comment

                  • Simon
                    † 1964-2008 Piwosz w Raju
                    • 02-2001
                    • 993

                    #24
                    cytat pow. z www.beercannews.com
                    w uzupelnieniu powyższego informacja również w R-pospolitej o umowie Unii Browarów Duśkich z Heineken'em o pomocy w produkcji puszki po zniesieniu zakazu.
                    Simon

                    Comment

                    • Simon
                      † 1964-2008 Piwosz w Raju
                      • 02-2001
                      • 993

                      #25
                      R-pospolita z 21 sierpnia 2002 r.
                      Simon

                      Comment

                      • And69
                        Senior
                        • 06-2002
                        • 1487

                        #26
                        Nie znam angielskiego a tuborga znam z autopsji bo miałem takowego kilka kartonów i na 100 % był oryginalny , robiony w danii

                        Comment

                        • Andi
                          Senior
                          • 07-2001
                          • 1915

                          #27
                          W Niemczech nie ma takiego problemu-Wszystkie Eurobutelki tz najbardziej popularne i ogölnie stosowane mozna oddac w kazdym sklepie,kiosku czy stacji benzynowej i to niezaleznie czy sie tam piwo nabylo czy tez nie.We wiekszosci sklepöw stoja automaty i tam mozna sprzedac wszystkie rodzaje butelek stosowanych w Niemczecz.Butelki wytlaczane mozna sprzedac tylko tam gdzie jest takie piwo
                          Butelki typu Bawarskiego -takie jak w Polsce mozna sprzedac tylko w tam gdzie prowadza sprzedaz takiego piwa.
                          Jedno jest pewne ze kaucja za wszystkie normalne butelki wynosi 0,08€ a za butelki z porcelankami 0,16€ i to na terenie calego kraju.
                          W Polsce jest ten problem jeszcze nie rozwiazany i nie wiem z kad te röznice w cenie za butelke albo paradoks ze sklep przyjmuje tylko butelki tam nabyte i to za okazaniem paragonu.
                          Problem ten juz wszesniej opisywalem.
                          Dzieki ze ktos zaczal myslec i juz w takich sklepach jak Auchan ,Tesco,Albert czy wielu innych wprowadzono automaty skupujace butelki i skrzynki.
                          majac kilka tysiecy z Zywca mozna by zrobic niezly interes
                          Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                          http://www.andreas-kronkorken.de

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19159

                            #28
                            Bosman a Brau Union

                            One nie są do złudzenia podobne , tylko są takie same . Bosman zaprojektował te butelki i sprzedał wzór Austriakom jak mieli się łączyć , potem drogi ich się rozeszły ale wzór butelki pozostał .

                            pozwole sie nie zgodzić! Bosman ma na dole butelki natłoczone BBS, Brau Union nie. a wzór butelki jest oczywiście taki sam o czym wspominają na stronie Królewskich.

                            Comment

                            • Piwofil
                              Senior
                              • 01-2002
                              • 907

                              #29
                              Temat już wielokrotnie poruszany.
                              We Wrocku w Carrefourze wszystkie flaszki kosztują 15 gr, ale przyjmują te z odpowiednią etykietą, innych, mimo identycznego kształtu nie. Na szczęście ja nie mam tego problemu.
                              W moim ulubionym sklepie osiedlowym bardzo miła pani powiedziała że mało kto oddaje butelki i przyjmują wszystkie wysokie oprócz tych brau union, Euro też biorą, ale jakoś mniej chętnie. I dzięki temu jakoś nie mam w domu miliona butelek.
                              www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                              Comment

                              • kiszot
                                Senior
                                • 08-2001
                                • 8081

                                #30
                                W Bytomiu niestety nie ma takich miłych pań(a szkoda).I dlatego mam w domu mały skład butelek
                                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                                So von Natur, Natur in alter Weise,
                                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎