Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Biały osad po cichej / Zdążyć przed kwasem...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DanielJakubowski
    Senior
    • 12-2005
    • 791

    #46
    Mam jeszcze jedną uwage w temacie. Żadne z 3 piw na których wystąpiła zawiesina, nie ma praktycznie w ogóle piany. Od razu dodam, że zasyp dwoch sugerowałby raczej obfitą pianę. Czas leżakowania w butelkach także powinien zapewnić obfitą pianę (nagazowanie jest).
    Pozdrawiam
    dj

    Comment

    • tomcio83
      Senior
      • 02-2006
      • 258

      #47
      Ja teraz mam podobny problem:

      Po 10 dniach fermentacji cichej na powierzchni utworzył się białawy "pergaminowy" kożuszek.
      Mam pytanie: czy to może być efekt zastosowania Hop Aroma Tab?

      5 dni temu (nie było żadnego kożucha) dodałem 1/5 tabletki HAT na 15 litrów (po prostu pokruszyłem i wrzuciłem na wierzch brzeczki, lekko zamieszałem fermentorem ).

      Teraz piwo w smaku jest niezłe tylko wyczuwam trochę obcego- jakby sztucznego aromatu
      ( chyba chmielowego? ) ale to pewnie po tej tabletce.

      Dodatkowa informacja: 5 dni temu piwo miało 5-6 blg (początkowe 16-17 )

      Teraz, po 5 dniach, ma 5 Blg czyli praktycznie tyle samo.

      Co powinienem zrobić? (zamierzałem dziś butelkować)
      rowarek esoła

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomcio83
        Ja teraz mam podobny problem:
        (...)

        Co powinienem zrobić? (zamierzałem dziś butelkować)
        Wydaje mi się, ze to jest to samo co ja miałem, raczej nie jest winna HAT, obstawiałbym za długą cichą fermentację w zbyt wysokiej temperaturze, ewentualnie zarażenie jakimś cholerstwem. Moje piwo jest jak najbardziej pijalne, nie jest to może mistrzostwo świata, ale myślę, ze problem leży nie tylko w tym dziwnym nalocie, a w innych błędach przy warzeniu. Moim zdaniem zabutelkuj, w najgorszym razie będziesz stratny kilkadziesiat kapsli i mycie kilkudziesięciu butelek, w najlepszym bedziesz miał swietne piwo. A pewnie bedzie gdzieś po środku.

        Edit: chociaż ja też chmieliłem na zimno, tyle że granulatem w siateczce. Może to coś z tym chmielem jednak. W sumie chmiel chyba jałowy nie był.
        Last edited by kopyr; 26-11-2006, 10:04.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • DanielJakubowski
          Senior
          • 12-2005
          • 791

          #49
          Ja bym jak najbardziej butelkował. Jakiś czas temu zabutelkowałem warke, która miała baaardzo duży kożuch, piwo jest pijalne jak najbardziej. Wg. mnie, powodem tego jest chyba zbyt duża powierzchnia wolnego powietrza w fermentatorze oraz jak napisał Kopyr, zbyt wysoka temperatura.

          Co do kolejnych spostrzeżeń, to te moje piwka z zawiesiną nie miały jednak żadnego obcego powonienia. Wtedy tak mi się wydawało, jednak teraz już wiem, że to akurat przez Trappist High Gravity
          Pozdrawiam
          dj

          Comment

          • tomcio83
            Senior
            • 02-2006
            • 258

            #50
            Przez THG?

            Ta warka była właśnie na drożdżach trappist.

            Fermentacja cicha trwała 10 dni, więc nie za długo,
            ale w fermentorze jest tylko 15 litrów piwa.
            Last edited by tomcio83; 26-11-2006, 10:26.
            rowarek esoła

            Comment

            • DanielJakubowski
              Senior
              • 12-2005
              • 791

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomcio83
              Przez THG?

              Ta warka była właśnie na drożdżach trappist.

              Fermentacja cicha trwała 10 dni, więc nie za długo,
              ale w fermentorze jest tylko 15 litrów piwa.
              Nie zrozumiałeś THG wg. mnie dodaja piwku dość charakterystycznego smaku i zapachu. Wcześniej o tym nie wiedziałem bo ich nie używałem. Poczatek ich używania u mnie przypadł właśnie na 3 warki pod rząd gdzie pokazała mi się ta zawiesina. Wnioskowałem więc, ze ten zapach jest przez zawiesine, ale myliłem się, on był przez THG.

              Jeśli w fermentatorze było tylko 15 L to w tym właśnie upatrywałbym źródło problemu.
              Pozdrawiam
              dj

              Comment

              • Czes
                PremiumUżytkownik
                • 06-2001
                • 752

                #52
                Film pływający na powierzchni sfermentowanej brzeczki jest prawdopodobnie wynikiem niedość szczelnego zamknięcia pokrywy fermentora, wyschnięcia rurki fermentacyjnej, itp. - krótko mówiąc wniknięcia powietrza i tlenu do piwa. To stwarza warunki rozwoju dla pleśni i bakterii aeorobowych.
                Nawet gdyby tak było, piwo ciągle będzie wypijalne, chociaż w Konkursie Piw Domowych raczej nie zwycięży
                Wśród bakterii aerobowych pospolite są te produkujące kwas octowy (kwas octowy pachnie jak ocet domowy, aldehyd octowy jak niedojrzałe jabłka). W tym przypadku też nie należy wpadać w panikę - dość powiedzieć, że np. wiele piw belgijskich (nie tylko Lambiki) wykazuje lekkie octowe nuty.
                W końcu są i takie bakterie aeorobowe, które szkodzą jedynie wizerunkowi piwa (film, obrączka w szyjce butelki), a praktycznie nie wpływają na smak i pozostałe walory trunku.
                O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                Comment

                • darko
                  Senior
                  • 06-2003
                  • 2078

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes
                  W końcu są i takie bakterie aeorobowe, które szkodzą jedynie wizerunkowi piwa (film, obrączka w szyjce butelki), a praktycznie nie wpływają na smak i pozostałe walory trunku.
                  Czasami pomaga delikatne wstrząśnięcie - część kłaczków idzie na dno .

                  Comment

                  • Robert13
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 899

                    #54
                    No i mi też coś takiego przydarzyło się, dokładnie wyglada ak na zdjęciu z pierwszego wpisu.
                    Zakapslowałem piwo bez tego białego i przepłukuje drożdze, gdyż już nastepna warka chłodzi się... Zobaczymy co z tego wyjdzie..
                    Moim zdaniem przyczyną była zbyt wysoka temperatura przy przelewaniu na fermentację cichą: trzy tygodnie temu były jeszcze upały. Piwa było 27 litrów w 33 litrowym fermentatorze.

                    Comment

                    • Infam
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 715

                      #55
                      A nie miałeś przypadkiem innych drożdży do zadania nastawu?
                      "Dużo to nie znaczy Dobrze
                      Dobrze znaczy dużo"

                      Comment

                      • Robert13
                        Senior
                        • 04-2010
                        • 899

                        #56
                        Niestety nie. Przepłukałem je, odstały sie w kuflu, zdjąłem górna warstwę i zadałem nastepną warkę (100% monachijskiego).
                        Mam na burzliwej już trzy tygodnie Weizenbocka na drożdach 3068 i postanowiłem go rozlać, by nie zrobiło sie to samo, a drożdze do słoika i lodówki . Niech czekają na swoją kolej, muszę tylko poczytać o skosach.

                        Comment

                        • Infam
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 715

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Robert13 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Niestety nie. Przepłukałem je, odstały sie w kuflu, zdjąłem górna warstwę i zadałem nastepną warkę (100% monachijskiego).
                          Jest ryzyko, jest zabawa
                          "Dużo to nie znaczy Dobrze
                          Dobrze znaczy dużo"

                          Comment

                          • przemo70
                            † 1970-2019 Piwosz w Raju
                            • 05-2007
                            • 1501

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Infam Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jest ryzyko, jest zabawa
                            Małe ryzyko, mała zabawa, jakby piwka było ze 100 literków to wtedy była by zabawa
                            Save water, drink beer ...

                            http://www.parowozy.com.pl/
                            http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                            https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                            Comment

                            • Robert13
                              Senior
                              • 04-2010
                              • 899

                              #59
                              To są dwie warki po 27 litrów, więc nie jest tego mało.
                              100% monachujskiego zaczęło na dobre fermentować i co bedzie dalej to się okaże...

                              Comment

                              • Robert13
                                Senior
                                • 04-2010
                                • 899

                                #60
                                Mija dwa tygodnie, a w butelkach osad nie odtwarza się...
                                Piwo w smaku jest bardzo dobre, zobaczymy co bedzie za 4 tygodnie. A może nie zobaczymy, gdyż obecnie jest go połowa stanu początkowego...

                                Druga warka dopiero co zakapslowana, ale również nia ma objawów zakażenia. Najprawdopodobniej niskie temperatury zlikwidowały infekcje.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎