Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Świeże / Mazur(y) Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pazurq
    Senior
    • 05-2007
    • 120

    Ze Świeżym jest taki problem , że im mniej ,,świeże '' tym lepsze!. Najlepsze jest tuż przed upływem terminu do spożycia. Wtedy wszystkie warki mają ten sam smak. Nie zgodzę się z kolegami że Świeże .. na ciepło'' jest złe. wydaje mi się odwrotnie- zbyt zimne smakuje bardziej alkoholowo. piwo to zbyt krótko leżakuje w magazynie i bywa za świeże w sklepach; spróbujcie takiego lekko przeterminowanego - jest doskonałe- widocznie dojrzewa jeszcze w butelce.
    dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

    Comment

    • pazurq
      Senior
      • 05-2007
      • 120

      nowa partia Świeżego ma podaną zawartość alkoholu - 6,6 % obj. - było 7,0 , w smaku różnicy nie czuję
      dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

      Comment

      • Czapayew
        Senior
        • 10-2002
        • 1966

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnozłoty, barwa klarowna [5]
        Piana: Długo sie utrzymuję, wonna, może nieco za gruba [4.5]
        Zapach: Orzeźwiająco chmielowy, lekka nutka owocowa [5]
        Smak: Wszystko na swoim miejscu: goryczka, słod i nuta zbożowa. [5]
        Wysycenie: Bardzo dobre. [4.5]
        Opakowanie: W "Kormoranowej" konwencji i kolorystyce - wpadające w oko, kapsel firmowy, informacje w miarę kompletne. [4.5]
        Uwagi: Zakupione w DG-Ząbkowicach. Jak dla mnie - rewelacja, mam nadzieję, że zagości w okolicy na stałe.

        Moja ocena: [4.9]
        Last edited by Czapayew; 04-10-2010, 20:20.
        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

        www.zamkoszlaki.com
        www.piwnekapsle.net

        Comment

        • kajo
          Junior
          • 07-2009
          • 8

          piłem je poraz pierwszy i uważam że byłoby całkiem niezłe gdyby nie ten nachalny alkohol
          obecny w każdym łyku i długo po nim no niestety

          Comment

          • pi-anka
            Junior
            • 11-2010
            • 6

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            No właśnie. Nie mogę wyjść ze zdumienia, ze ta prosta prawda jeszcze nie dotarła do decydentów z małych browarów.
            Już ma 6,4 %... według etykiety!

            Comment

            • pi-anka
              Junior
              • 11-2010
              • 6

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ... nie pamiętam... ostatnie kilka razy piłam z butelki. Ale co mi pozostało w głowie, to dość ciemny kolor jasnego piwa [4]
              Piana: Utrzymuje się krótko... ale dla nie musi! [4]
              Zapach: Chmielowy, ale z lekką słodyczą słodu... [4.5]
              Smak: Kobiece podniebienia podpowiada... Idealny! Ta słodycz lekko przebijająca się przez goryczkę. Przy tym nie czuć zawartości alkoholu... bo chyba nie o to w piwie chodzi?! Zresztą z etykiety wnoszę, iż piwo ostatnio jest "słabsze", bo do niedawna zawartość alkoholu wyn. 7%, teraz 6,4%. [5]
              Wysycenie: Piwo lekko gazowane, ale takie lubię. Przynajmniej nie robi z brzucha balona. [5]
              Opakowanie: Może być. Czasami etykieta się przesunie przy naklejaniu... Za to 3,5! Pamiętam czasy kiedy można było kolekcjonować kapselki, ponieważ każdy był inny Za to 5! [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.625]

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23782

                Kolor: ... nie pamiętam... ostatnie kilka razy piłam z butelki.
                zwykle po takim wstepie ocena zostaje zdegradowana do roli komentarza. Proszę na przyszłość oceniać piwa rozlane do odpowiedniego naczynia.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • eutanatos
                  Member
                  • 11-2010
                  • 43

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brązowo - złote, klarowne. Przyjemny i zachęcający kolor. [4]
                  Piana: Biało - karmelowa piana znika i zostaje sam pierścień. [3.5]
                  Zapach: Ostry, chmielowy. Na drugim planie zapach chleba i słodu, ziarna. [4]
                  Smak: Bardzo wyraźna, chmielowa goryczka. W tle smak alkoholu - subtelny nie narzucający się. Bardzo skondensowany, nie rozmyty smak. [4.5]
                  Wysycenie: Średnia ilość bąbelków żyje cały czas. [4]
                  Opakowanie: Staromodna stylistyka może się podobać. Wszystko w stonowanych barwach brązu. Wszystkie informacje na miejscu. [4]
                  Uwagi: Czytając etykietę można stwierdzić, że piwo miało mieć ostry, bezkompromisowy smak. Wielbiciele łagodniejszych piw będą kręcić nosem.

                  Moja ocena: [4.15]

                  Comment

                  • Feti
                    Senior
                    • 10-2010
                    • 801

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Piękny bursztynowy kolor. Klarowna. [4.5]
                    Piana: Kiepściutka, dośc szybko znika. [2.5]
                    Zapach: słodowo-chmielowo-chlebowy. Bardzo apetyczny. [4.5]
                    Smak: Świetna kompozycja słodowo-chmielowa, chmielu nie czuć zbyt mocno, elementy słodowe powodują, iż pije się wyśmienicie, wyraźna nuta chlebowa. [4]
                    Wysycenie: Doskonałe. Jest do końca, ale nie powoduje zmiany smaku. [4]
                    Opakowanie: Wszystkie informacje podane, stylistyka opakowań piw z Kormorana doskonała. [4.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.075]

                    Comment

                    • pazurq
                      Senior
                      • 05-2007
                      • 120

                      taka ogólna uwaga - w Olsztynie jest bardzo dobra. smaczna woda, którą można pić z kranu (sam Sanepid tak ,,mówi''), co przenosi się bezpośrednio na smak piw z BK- będą się piwoszom szczególnie z południa Polski wydawać słodkie, jak nam piwoszom z Warmii piwa z południa Polski smakują ,,metalicznie'' - takie przyzwyczajenia. Pamiętam jak przeprowadziłem sie z Elbląga do Olsztyna to nie mogłem się nadziwić, że tak moi smakowała herbata i kawa - a to tylko woda dobra była. Coś w tym jest. bo mi wybitnie smakują piwa z BK. a inne z południa Polski niestety nie, mimo zachwytów kolegów ze Śląska Górnego jak i Dolnego ....
                      dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        Co do piwa to nie stwierdziłem tego ale herbata zawsze najbardziej mi smakowała zrobiona na wodzie z Czarnego Potoku w Krynicy a to na południu .

                        A wracając do piwa to nie uogólniał bym z tym, że piwa z południa Polski maja metaliczny smak. Zwłaszcza, że wynika on nie tylko z użytej do produkcji wody. Tako Okocim, CK Browar czy Marysia nie mają metalicznego posmaku.
                        Last edited by YouPeter; 27-12-2010, 22:13.
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • pazurq
                          Senior
                          • 05-2007
                          • 120

                          Może za mocne uogólnienie, ale coś w tym jest ...
                          dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

                          Comment

                          • Carnifex
                            Member
                            • 10-2010
                            • 75

                            Całkiem, całkiem to piwo. Ciekawy smak zbożowo - chlebowy i, w sumie w zgodzie z nazwą, dość świeży. Czuje jednak, że smak jest wyraźnie "wykastrowany" przez zbyt dużą zawartość alkoholu (na dodatek wyczuwalną). Wolałbym co by obniżyli poziom alko, na pewno zyskałoby na smaku, bo już teraz jest niezłe i ma potencjał.

                            Comment

                            • CyboRKg
                              Senior
                              • 04-2010
                              • 593

                              Z mniejsza iloscia alkoholu to piwo nazywa sie "Rzeskie", a smakuje dokladnie tak samo
                              "Jedno pivo ne vadi!"
                              "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                              Comment

                              • pazurq
                                Senior
                                • 05-2007
                                • 120

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
                                Z mniejsza iloscia alkoholu to piwo nazywa sie "Rzeskie", a smakuje dokladnie tak samo
                                Nie zgodze sie, Reskie jest bardziej kwaskowate, mniej słodkie i nie tak treściwe w smaku. Nie wyczuwam w Świeżym mocno alkoholu - sugerujecie się chyba etykietą
                                dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎