Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarne piwo ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    Czarne piwo ?

    Ogólnie nie przepadam za czarnym piwem, ale to jest wstrętne- może znajdzie fanów wśród miłośników czarnych piw. U mnie niestety się zmarnuje bo wątpię żebym zdołał dopić.
    A co to jest czarne piwo? Schwarzbier?
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    Ogólnie nie przepadam za ciemnym piwem, ale to jest wstrętne- może znajdzie fanów wśród miłośników ciemnych piw.

    Lepiej?
    LP

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #3
      Poprawniej. Choć jak podejrzewam zbyt dużo tego ciemnego piwa to Ty w życiu nie wypiłeś, ale ok.

      Comment

      • karol1000
        Senior
        • 09-2007
        • 1823

        #4
        Nie wypiłem bo mi nie smakuje. Jak przypadkiem do mnie trafi albo trafi pod rękę to spróbuje. Chodź zwykle kończy się tak samo. Dlatego te piwa się u mnie marnują aż szkoda.
        Last edited by karol1000; 06-10-2010, 19:00.
        LP

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #5
          Sorry, ale to trochę brzmi tak jak: spróbowałem piwo jasne z Biedronki, nie zasmakowało mi, więc wszystkie jasne piwa są złe. To, że istnieje grupa piw cechująca się podobnym ciemnym kolorem wcale nie musi oznaczać że są one także zbliżone w smaku. Piwo ciemne to pojęcie tak samo szerokie jak "samochód z silnikiem diesla", albo ssak lądowy. Wiele róznych obiektów można pod nie podczepić. Porter i Dunkel Bier mają kolor zbliżony, ale smak z pewnością nie taki sam.

          Comment

          • karol1000
            Senior
            • 09-2007
            • 1823

            #6
            Czyli co Ci teraz nie pasuje? To, że napisałem że nie przepadam za ciemnym piwem?
            Jak napiszę że nie przepadam za ciemną czekoladą to też będzie źle ?

            Napisałem, że wszystkie ciemne piwa są złe ?

            Trafiłem piwo które nie ma tematu na forum więc go otworzyłem. Znawcą nie jestem więc napisałem że za ciemnym nie przepadam żeby nie zniechęcić kogoś innego do zakupu

            Swoją drogą piękne i mocno nietrafione porównanie Seniorze.
            LP

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #7
              Czyli co Ci teraz nie pasuje?
              Ależ nic. Czytam twe posty, odpisuję, dyskutuję...nie robię niczego do czego to forum nie byłoby stworzone. Jeśli dwoje dorosłych ludzi ma na jakichś temat odmienny punkt widzenia to chyba nic nie stoi na przeszkodzie by to przedyskutować?

              Napisałem, że wszystkie ciemne piwa są złe ?
              Nie, napisałeś, że:
              Nie wypiłem bo mi nie smakuje.
              Co odczytałem jako segregację piw na jasne i ciemne co jest podziałem raz że bardzo umownym a dwa na co już uwagę zwróciłem - niezbyt sensownym i zasadnym. Zbyt duże róznicę między poszczególnymi stylami występują by ograniczyć się do tak lakonicznej klasyfikacji.

              Swoją drogą piękne i mocno nietrafione porównanie Seniorze.
              Dlaczego? Uważasz, że barwa piwa jest jego najważniejszym parametrem?

              Comment

              • karol1000
                Senior
                • 09-2007
                • 1823

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                Jeśli dwoje dorosłych ludzi ma na jakichś temat odmienny punkt widzenia to chyba nic nie stoi na przeszkodzie by to przedyskutować?
                Z tym ze tu chyba nie ma o czym dyskutować. Przynajmniej nie w tym temacie. Chociaż ciekaw jestem czy komuś to piwo przytrafi do gustu, wiec zachęcam do kupna.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                ... odczytałem jako segregację piw na jasne i ciemne co jest podziałem raz że bardzo umownym a dwa na co już uwagę zwróciłem - niezbyt sensownym i zasadnym. Zbyt duże róznicę między poszczególnymi stylami występują by ograniczyć się do tak lakonicznej klasyfikacji.
                Nie uważasz, ze jednak podział jasne / ciemne istnieje? To, że dalej istnieją kolejne podziały jest sprawą jasną.

                Jeśli otwieram 10 jasnych piw obojętnie jakiego konkretnie typu i z nich wypije wszystkie z czego o 7 powiem ze mi smakowały, o 2 powiem że mogą być, a o jednym ze wypiłem z trudem i w męczarniach, to mogę powiedzieć ze piwa jasne ogólnie mi smakują (nie wchodząc w detale czy raczej bardziej jestem miłośnikiem Pilsa, Kölscha czy może Premiuma czy może jeszcze innego gatunku)

                Tak samo jeśli otwierając 5 piw ciemnych/czarnych z czego jedno jest takie sobie, z jednym się męczyłem a pozostałe wylałem po 5 łykach, mogę stwierdzić że ciemne piwa mi nie podchodzą (znów nie wchodząc w dyskusje czy lepiej wszedł mi Porter, czeski tmavy lezak, niemiecki Schwarzbier czy nawet polska Fortuna )

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                Uważasz, że barwa piwa jest jego najważniejszym parametrem?
                Nie, uważam ze sposób warzenia piwa i jego skład decyduje o kolorze a to wszystko idzie w parze ze smakiem. I tego chyba nie zaprzeczysz.

                Odpowiedni temat do takiej dyskusji pewnie gdzieś się znajdzie.
                LP

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  #9
                  Nie uważasz, ze jednak podział jasne / ciemne istnieje?
                  Istnieje, ale jest bardzo umowny i niewiele mówi nam na temat kto jakie piwa czy jakich smaków szuka.

                  Nie, uważam ze sposób warzenia piwa i jego skład decyduje o kolorze
                  Możesz mi to wyjaśnić? Szczególnie zwiążek między sposobem warzenia a kolorem.

                  Jeśli otwieram 10 jasnych piw obojętnie jakiego konkretnie typu i z nich wypije wszystkie z czego o 7 powiem ze mi smakowały, o 2 powiem że mogą być, a o jednym ze wypiłem z trudem i w męczarniach, to mogę powiedzieć ze piwa jasne ogólnie mi smakują (nie wchodząc w detale czy raczej bardziej jestem miłośnikiem Pilsa, Kölscha czy może Premiuma czy może jeszcze innego gatunku)
                  To znaczy, że właśnie 7 z tych 10 piw należało do gatunków/styli mi odpowiadajacych. Ale nie uważam, że natej podstawie mogę stwierdzić, że "jasne" jest lepsze od "ciemnego".

                  Comment

                  • karol1000
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 1823

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                    To znaczy, że właśnie 7 z tych 10 piw należało do gatunków/styli mi odpowiadajacych. Ale nie uważam, że natej podstawie mogę stwierdzić, że "jasne" jest lepsze od "ciemnego".
                    Ja uważam ze na tej podstawie mogę stwierdzić to co napisałem

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi

                    Możesz mi to wyjaśnić? Szczególnie zwiążek między sposobem warzenia a kolorem.
                    Dzisiaj już nie mogę, bo czekałaby mnie ciężka noc Musiałbym sporo poczytać ... pewnie dlatego dopiero raczkuję.
                    Poza tym Junior chyba możne się jeszcze mylić. pozdrawiam i dobranoc
                    LP

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #11
                      Poza tym Junior chyba możne się jeszcze mylić. pozdrawiam i dobranoc
                      Oczwywiście, że mylić się każdy może. Tylko po co w takim razie już na samym początku swojej piwnej przygody formułować takie stwierdzenia:

                      Nie, uważam ze sposób warzenia piwa i jego skład decyduje o kolorze a to wszystko idzie w parze ze smakiem. I tego chyba nie zaprzeczysz.
                      Bo temu niestety nie tak trudno zaprzeczyć. I skoro sam przyznajesz że wiedzę jeszcze musisz rozwinać to czemu już teraz bawisz się w wyrokowanie?

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎