Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

FAQ piwowarski - dyskusja

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #16
    Po pierwsze, musiałbyś przetłumaczyć go na polski - wbrew pozorom jeszcze wielu Polaków nie zna angielskiego. Po drugie,posiada co najmniej jednego babola - dla 20 litrów weizenbiera podaje 250 g glukozy do refermentacji - oj, strach się bać! Ja daję na 27 litrów tego gatunku piwa 180-200 g i mam świetnie nagazowaną pszenicę i to szybko.

    Po trzecie - to tylko moje zdanie, można spróbować i się zobaczy, na ile kolejnych pytań trzeba będzie odpowiadać
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #17
      Dziwne. Oprócz mnie jeden Zgoda zaproponował pytanie i okazało się takie kontrowersyjne.
      Dawać, dawać. Są tu jacyś piwowarzy?
      Last edited by Seta; 15-11-2010, 20:41.
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        #18
        Wartości nagazowania dla wszystkich pszeniczniaków są za duże, powyżej 3.2 v/v mogą nie wytrzymać butelki. Rzeczywiście, zapomniałem o tym.

        Inna rzecz że nie ma lepszego kalkulatora online, a strzelanie na ślepo powoduje to, że w 9 przypadkach może "będzie ok", a w dziesiątym piwo będzie przegazowane.
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #19
          FAQ powoli powiększa się. Jakieś komentarze?
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • mareks
            Senior
            • 05-2002
            • 1939

            #20
            Może warto napisać, ze brewkity odfermentowują do niskiego Blg i taka ich uroda.

            Comment

            • Gringo
              Senior
              • 07-2007
              • 2151

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
              Może warto napisać, ze brewkity odfermentowują do niskiego Blg i taka ich uroda.
              No trzeba, może dla początkujących jakiś układ w formie schematu blokowego. TAK/NIE, co zrobić jeżeli coś nie trzyma się wymaganego parametru.

              Fajnie się dokucza jak się uwarzyło hektolitry piwa, też wiem coś o tym ze swojej dziedziny

              Comment

              • mareks
                Senior
                • 05-2002
                • 1939

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
                No trzeba, może dla początkujących jakiś układ w formie schematu blokowego. TAK/NIE, co zrobić jeżeli coś nie trzyma się wymaganego parametru.

                Fajnie się dokucza jak się uwarzyło hektolitry piwa, też wiem coś o tym ze swojej dziedziny
                Ja nie dokuczam.

                BTW. Może warto wykorzystać informacje/wzór z FAQ z innej strony?
                Last edited by mareks; 16-11-2010, 10:21.

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
                  BTW. Może warto wykorzystać informacje/wzór z FAQ z innej strony?
                  Jakiej? BA? Tam internauci zadają chyba inne pytania...
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
                    Może warto napisać, ze brewkity odfermentowują do niskiego Blg i taka ich uroda.
                    OK. Może być?
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • mareks
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 1939

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jakiej? BA? Tam internauci zadają chyba inne pytania...
                      Na przykład.
                      Czy inne to nie wiem ale ich FAQ jest przydatne.

                      Jak znam życie to i tak ludzie będą pytać ciągle o to samo zamiast najpierw przeczytać FAQ.
                      Takie czasy i tacy ludzie. Wszystko chcą gotowe do ręki bez wysiłku ze swojej strony. Konsumpcja rulez.

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #26
                        Trzeba jeszcze koniecznie dodać informację o tym, że jak na dzień dobry przegrzejemy zacier, to możemy go od razu wylać. Dość często przeze mnie słyszany błąd (wsypałem słód do wody o temperaturze 80 stopni...)
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                          Trzeba jeszcze koniecznie dodać informację o tym, że jak na dzień dobry przegrzejemy zacier, to możemy go od razu wylać. Dość często przeze mnie słyszany błąd (wsypałem słód do wody o temperaturze 80 stopni...)
                          no to jest tu:
                          Co jest najważniejsze podczas zacierania?
                          Nie przekraczanie temperatury 80*C - może to dezaktywować wszystkie enzymy i skrobia się nie scukrzy. Po drugie zacieranie w temperaturach 60-75*C tak długo, aż otrzymasz negatywną próbę jodową (najczęściej około godziny).
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • mareks
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 1939

                            #28
                            Zacieranie "po angielsku" w temp. 66-68 stopni powinno trwać 1,5 godziny.

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                              no to jest tu:
                              Co jest najważniejsze podczas zacierania?
                              Nie przekraczanie temperatury 80*C - może to dezaktywować wszystkie enzymy
                              i skrobia się nie scukrzy
                              Powinmo być: "zdezaktywuje to enzymy i skrobia się nie scukrzy, co oznacza, że drożdże nie będą miały z czego zrobić dla nas piwa" albo jakoś tak.
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              • Seta
                                Piję piwo
                                • 10-2002
                                • 6964

                                #30
                                Użyłem trybu przypuszczalnego, bo w sumie chwilowe miejscowe podgrzanie przy dnie garnka... Ale masz rację, lepiej dmuchać na zimne...

                                "Co jest najważniejsze podczas zacierania?
                                Nie przekraczanie temperatury 80*C! Dezaktywuje to wszystkie enzymy i skrobia się nie scukrzy. Takie piwo prawdopodobnie nie będzie nadawało się do picia.
                                Po drugie zacieranie w temperaturach 60-75*C tak długo, aż otrzymasz negatywną próbę jodową (najczęściej 60-90 minut)."
                                Last edited by Seta; 16-11-2010, 11:54.
                                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎