Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Świeże / Mazur(y) Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • krzychal1
    Senior
    • 12-2008
    • 236

    Warka do 22.02.2011. Zakupiona dziś w PIP Targówek.
    Moim zdaniem ktoś popie......ł (wersja wypowiedzi do uzgodnienia) nalepki przy butelkowaniu. Piwo jest podobne w smaku do nieudanych( dla mnie) pierwszych warek Kormorana Jasnego.
    Zupełny brak pamiętnej słodowej głębi, z niesamowitym posmakiem -z pierwszych rozlań tego piwa w roku 2008 ,jeszcze pod nazwą Mazur (Mazury) ,która była niezwykle charakterystyczna dla tej marki. Jednocześnie z czasem była coraz mniej wyrazista , a piwo coraz bardziej bez wyrazu. Moim zdaniem to piwo przeewulowało w dół od początku zaistnienia na rynku. Totalna zmiana na minus. Tak na marginesie Świeże (Mazur) to pierwsze moje piwo z browaru regionalnego, w którym zobaczyłem różnicę między koncernowym badziewiem , a prawdziwym piwem. Moja frustracja narastała coraz bardziej , ale dzisiejsza kosumpcja tegoż, przelała czar goryczy.

    Browarze Kormoran - błagam o poprawę.

    Comment

    • siwybm
      Junior
      • 02-2005
      • 6

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, odpowiedni. [4.5]
      Piana: Piana szybko opada, pozostaje 2-3 minuty. Dość słaba, niezbyt lepka. [4]
      Zapach: Wyczuwalny zapach słodu. Przyjemny, nie przeszkadza. [4.5]
      Smak: Głęboki, goryczka pozostająca w harmonii ze słodkim posmakiem. Nie zmienia się przez cały okres degustacji. Dla mnie doskonały. [5]
      Wysycenie: Średnie, szybko znikające. Podobne do większości niepasteryzowanych, jakie próbowałem.
      Na szczęście nie przeszkadza w degustacji. [3.5]
      Opakowanie: Butelka 0,5 l. Etykieta troszkę myląca i nie zachwyca. Mówi, że piwo z Mazur, choć browar jest z Warmii. Górna etykietka już poprawnie opisana. [3.5]
      Uwagi: Kupione w PiP w Poznaniu.

      Moja ocena: [4.55]

      Comment

      • Feti
        Senior
        • 10-2010
        • 801

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika siwybm Wyświetlenie odpowiedzi
        Etykieta troszkę myląca i nie zachwyca. Mówi, że piwo z Mazur, choć browar jest z Warmii.
        Sam jestem z Warmmi, mieszkam teraz na Mazowszu i chyba dla większości reszty Polski te skupisko jezior w pólnocno-wschodniej POlsce to Mazury. Suwalszczyzna też.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          Mazur to tylko nazwa, czy musi zaraz coś sugerować? Witnica robi (lub robiła) Sudeckie, a Czarnków Izerskie, ba nawet Walońskie i Eire

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • andszcz
            Senior
            • 07-2008
            • 310

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            Mazur to tylko nazwa, czy musi zaraz coś sugerować? Witnica robi (lub robiła) Sudeckie, a Czarnków Izerskie, ba nawet Walońskie i Eire
            Otóż to! Perła robiła (robi?) m.in. Kowbojskie
            "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

            Comment

            • hrbt
              Member
              • 05-2010
              • 34

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
              Sam jestem z Warmmi, mieszkam teraz na Mazowszu i chyba dla większości reszty Polski te skupisko jezior w pólnocno-wschodniej POlsce to Mazury. Suwalszczyzna też.
              Dlatego należy zwracać uwagę, że Warmia to nie Mazury. Sam jestem z Mazur, ale mieszkam na Warmii i uważam, że jasne stawianie sprawy jest wskazane
              BK po Mazuren Dunkel i Świeżym Mazur(y), skądinąd co za kretynizm z nawiasem - to miał być jakiś test wyboru dla klienta?, poszedł właściwą regionalno - wyzwoleńczą drogą. Warmiak, Warmiński P & P, Warnijskie...


              Wracając do Świeżego. Jakoś nigdy mnie nie zachwycał i w zasadzie unikam, ale z tego co widzę powoli wkupuje się w Olsztynie w łaski "ogółu" i już nie stanowi takiego wynalazku jak 1-2 lata temu. Zapewne sporą zasługą niezła dostępność na terenie powiatu oraz sąsiednich landów.

              Comment

              • jedrek122
                Member
                • 12-2008
                • 43

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hrbt Wyświetlenie odpowiedzi
                Dlatego należy zwracać uwagę, że Warmia to nie Mazury. Sam jestem z Mazur, ale mieszkam na Warmii i uważam, że jasne stawianie sprawy jest wskazane
                BK po Mazuren Dunkel i Świeżym Mazur(y), skądinąd co za kretynizm z nawiasem - to miał być jakiś test wyboru dla klienta?, poszedł właściwą regionalno - wyzwoleńczą drogą. Warmiak, Warmiński P & P, Warnijskie..
                Dzisaj Warmia-Mazury to jedno skojarzenie , to jedno województwo ,Mazury bardziej znane są
                Last edited by ART; 14-02-2011, 22:22.
                jedrek122

                Comment

                • Feti
                  Senior
                  • 10-2010
                  • 801

                  Piłem dziś i fatalne. DMS zdominował całkowicie smak. Jak mam pić piwo o smaku warzywek to wybieram Srebrnego Smoka.

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasnozłoty. [4]
                    Piana: Śnieżnobiała, bujna, ładna. Niestety szybko opada do niepełnej powłoki. Zostawia obfite firanki i pierścień do końca. [4]
                    Zapach: Słodowy, dość intensywny z lekko chmielowym tłem. Po ogrzaniu pojawia się chlebowe tło. [4]
                    Smak: Początek słodowy, po nim przyjemna, dość mocna gorycz, która zostaje w posmaku. W tle czuć też charakterystyczną zbożowość i lekką chlebowość. Jak na mocne piwo nie jest słodkie. Smakowało. [4.5]
                    Wysycenie: Średniowysokie, lekko gryzące. [4.5]
                    Opakowanie: Całkiem ładne. Etykieta z płóciennym tłem podobnie jak w Naturalnym z Gościszewa. Kapsel firmowy, parametry podane. [4]
                    Uwagi: Partia 15-03-2011.

                    Moja ocena: [4.225]
                    Last edited by Kwadri; 26-02-2011, 22:26.
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • wrednyhawran
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 1784

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ładne, pełne złoto, klarowny. [4.5]
                      Piana: Trochę wodnista, pęka grubymi bąblami, przez co znika dosyć szybko. [3.5]
                      Zapach: Słodowy, wyraźny również chmiel i nuty warzywne, a także chlebowe. Podobny do Golda Mocnego. Mi odpowiada. [4.5]
                      Smak: Bardzo dobre, mocne piwo, taka lżejsza wersja Golda, którego bardzo lubię, choć czasem wydaje mi się zbyt mocny. Bardzo wyraźny chmiel, silna goryczka, piwo pełne w smaku, chlebowe, intensywne. [4.5]
                      Wysycenie: Wolałbym chyba nieco niższe, ale jest ok. [4]
                      Opakowanie: Jedna z prostszych etykiet BK, ale odpowiednia do typu piwa. Wszystkie informacje podane, brak dedykowanego kapsla. [4.5]
                      Uwagi: Piwo bardzo charakterne, intensywne, wręcz ostre w smaku. Trzeba mieć na takie ochotę, żeby zasmakowało. Mi podeszło, więc będę co jakiś czas sięgał.

                      Moja ocena: [4.375]
                      Last edited by wrednyhawran; 20-03-2011, 00:32.
                      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                      Małe Piwko Blog
                      Małe Piwko Blog na facebooku
                      Domowy Browar Demon

                      Comment

                      • pioterb4
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 4322

                        Dziwna sprawa z tym piwem. Pite w styczniu smakowało zupełnie inaczej niż to które mam przed sobą z datą do 30.III. Poprzednio było słodowo-chlebowe z delikatną słodkością ale praktycznie bez goryczki. Dzisiejszy egzemplarz wcale nie ejst słodki, słodowa baza jakby słabiej wyczuwalna, natomiast pojawiłą się goryczka i to dość wyraźna po przełknięciu. W moim odczuciu profil smakowy zmienił się dosć mocno. Szkoda, że ta goryczka jest taka...mało szlachetna. Gdyby była nieco bardziej chmielowa było by idealnie.

                        Comment

                        • Snus
                          Senior
                          • 03-2008
                          • 128

                          Świeże dorobiło się zielonych listków na etykiecie. Nawet ciekawie to wygląda.
                          Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

                          Comment

                          • Pery77
                            Senior
                            • 03-2011
                            • 142

                            U mnie to piwo jest dośc trudno dostępne. Udało mi się dwa razy nabyć ale nie wiem na ile reprezentatywna to ilość w stosunku do reszty dostepnej na rynku ( wiadomo że niepasteryzowane nie trzymaja jednego poziomy przez cały okres.) Ale to co kupiłem było całkiem dobre. Szczególnie ta druga bubelka była pyszna ( pochodziły z różnych warek). Prawdziwie świeży i orzeźwiający smak. Tak powinno smakować jasne niepasteryzowane piwo .

                            Comment

                            • andszcz
                              Senior
                              • 07-2008
                              • 310

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pery77 Wyświetlenie odpowiedzi
                              U mnie to piwo jest dośc trudno dostępne. Udało mi się dwa razy nabyć ale nie wiem na ile reprezentatywna to ilość w stosunku do reszty dostepnej na rynku ( wiadomo że niepasteryzowane nie trzymaja jednego poziomy przez cały okres.) Ale to co kupiłem było całkiem dobre. Szczególnie ta druga bubelka była pyszna ( pochodziły z różnych warek). Prawdziwie świeży i orzeźwiający smak. Tak powinno smakować jasne niepasteryzowane piwo .
                              Druga bubelka zawsze jest pyszna
                              Last edited by andszcz; 28-03-2011, 22:38.
                              "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                              Comment

                              • trzydziestolatek
                                Junior
                                • 05-2010
                                • 23

                                Własnie degustuję to piwo i wg mnie smak świetny, jest właśnie takie ,,świeże" jak w tytule, w porównaniu z Kormoranem mocno chmielonym, które piłem wcześniej Świeże jest dużo lepsze, no ale to w końcu niepasteryzowane, data przydatności 14 IV.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎