Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Elektryczny kociołek do zacierania z Lidla

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kacgas
    Junior
    • 01-2011
    • 23

    Witam

    Jako początkujący piwowar i forumowicz, chciałbym wkupić się w łaski bardziej doświadczonych towarzyszy zamieszczając szczegółową relację z przeróbki pasteryzatora na kocioła zacierno-warzelniany w moim wykonaniu:

    1. Nabyłam gar elektryczny drogą kupna na allegro (120 zł. niby powystawowy - wystarczy wpisać w wyszukiwarką i sporo tego wyskoczy) - gar miał pewne uszczerbki na emalii, które były zamalowane więc udawałem, że ich nie widzę (jedno ze zdjęć obrazuje gar przed tuningiem

    2. Nie dogrzewał nawet wody do wrzenia więć odkręciłem spód, wyjąłem sprężynę, obciołem na chama trzpień, na którym siedział czujnik (to białe na zdjęciach) i przywiązałem go do dna podstawy

    3. Skręciłem wszystko do kupy i wywaliłem fabryczny kranik

    4. Z nowym kranikiem jest o tyle problem, że otwór w garze jest na 3/8 cala, a takich kraników nie robią. Na domiar złego filtr z oplotu miałem z gwintem żeńskim o średnicy 3/4 cala. Kupiłem więc kranik 1/2 cala redukcję na 3/8, to przechodzi przez śniankę gara. Dalej redukcja z 3/8 na 3/4 (ciężko było zdobyć), kolanko 3/4 i w końcu filtr z oplotu

    5. Na zewątrz kranika jeszcze taki pierdułek zwężający coby wężyk założyć i po robocie

    Uwagi:

    1. Filtracja jest niesłychanie prosta. Wszystko idzie błyskawicznie
    2. Zakładam filtr także do chmielenia coby wyłapać wszystkie fafulce co z woreczka z chmielem wypływają
    3. Gar doproawdza brzeczkę do wrzenia ale potrzeba cierpliwości i niestety wyłącza się co jakieś 10 minut na chwilę, ale gdy w odpowiednim momęcie zaatakujemy go pokrywką nie ma problemu (brzeczka kilka razy wręcz wykipiała)
    4. Problematyczne jest niestety mycie gara, gdyż pod wodę się nie da (chyba, że tylko jeden oststni raz)

    Dla mnie super. Załączam zdkjęcia gara przed, w trakcie i po tuningu. Czekam na uwagi, lub konstruktywną krytykę.

    Pozdrawiam
    Attached Files

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10737

      A nie można było iść cały czas 1/cala ?
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        Nie miałem jeszcze problemu z zagotowaniem brzeczki.
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10737

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
          A nie można było iść cały czas 1/cala ?
          oczywiście 1/2 cala
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • kacgas
            Junior
            • 01-2011
            • 23

            Możnaby. Tylko tyle, że otwór w garze po starym kraniku miał wymiar 3/8 cala i aby przejąć przez niego z kranikiem 1/2 cala trzebaby go rozwiercić, a nie chciałem emalii niszczyć.

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10737

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kacgas Wyświetlenie odpowiedzi
              Możnaby. Tylko tyle, że otwór w garze po starym kraniku miał wymiar 3/8 cala i aby przejąć przez niego z kranikiem 1/2 cala trzebaby go rozwiercić, a nie chciałem emalii niszczyć.
              Delikatnie okrągłym pilnikiem , kilka ruchów i powiększony
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • kacgas
                Junior
                • 01-2011
                • 23

                Jest to jak najbardziej wykonalne, choć dostrzegam pewne zagrożenia:

                1. emalia na przejściu zostanie zdarta, a i z wnętrza może się nieco odłupać (choć nie musi)
                2. trudno uzyskać idealnie okrągły otwór przy urzyciu pilnika, a ten który jest posiada tą cechę i idealnie pasuje do gwintu 3/8 cala, dzięki czemu wystarczyła mi malutka uszczelka do ciepłej wody aby to uszczelnić
                3. tak czy inaczej musiałem przejść na końcu na 3/4 cala bo taki gwint mam na filtrze z oplotu, więc rozwiercając otwór do 1/2 "oszczędziłbym" tylko na jednej redukcji (koszt kilku złotych)
                4. domyślam się, że dźwięk szorowanej pilnikiem, cirnkiej ścianki garnka może powodować pękanie szkliwa zębów

                Tak czy inaczej są i plusy:

                1. eliminujemy jedną przejściówkę
                2. ograniczamy ryzyko przecieków na redukcjach (choć wewnątrz gara nie ma to najmniejszego znaczenia)
                3. i nie wiem co jeszcze

                Comment

                • podlas
                  Member
                  • 02-2004
                  • 39

                  oglądałęm w jednym z komisów taki gar,też za 120zł ,miał troche odprysków,sprzedający polecał jakąś "farbe-emalie" za 10zł ,ale....
                  -jaki ma wpływ taka "farba-emalia"-czy jest dopuszczona do spożywki?-nie wiadomo
                  -blacha jest cienka-w miejscu tych odprysków niebawem będą dziury.Chętnie dałbym stówkę więcej za taki garnek bez wad

                  Comment

                  • Darkman
                    Senior
                    • 11-2010
                    • 133

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika podlas Wyświetlenie odpowiedzi
                    Chętnie dałbym stówkę więcej za taki garnek bez wad
                    Ja za mój zapłaciłem na allegro 120zł + 26zł przesyłka, jest w idealnym stanie, i mam rok gwarancji - garnek podobno jest powystawowy stąd cena.

                    Comment

                    • jakejake
                      Member
                      • 07-2010
                      • 46

                      A może podać link do aukcji?
                      Czy chodzi o to?
                      piwo domowe

                      Comment

                      • jakejake
                        Member
                        • 07-2010
                        • 46

                        Jest jeszcze takie coś, ale bez kranika.
                        piwo domowe

                        Comment

                        • Darkman
                          Senior
                          • 11-2010
                          • 133



                          Już nieaktywna

                          Comment

                          • jakejake
                            Member
                            • 07-2010
                            • 46



                            Ma kranik, co mnie najbardziej interesuje ze względu na filtrator z wężyka.
                            Tylko nie wiem, czy do tego kranika da się zamontować wężyk.
                            Używał ktoś z was takiego garnka?
                            piwo domowe

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jakejake Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ma kranik, co mnie najbardziej interesuje ze względu na filtrator z wężyka.
                              Tylko nie wiem, czy do tego kranika da się zamontować wężyk.
                              Używał ktoś z was takiego garnka?
                              Kranik wymieniasz na kran z zaworem kulowym i gitara.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • jakejake
                                Member
                                • 07-2010
                                • 46

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Darkman Wyświetlenie odpowiedzi
                                Jest taki sam, za 313 zł.
                                piwo domowe

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎