Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

O piwie w CKM

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pulas
    Senior
    • 08-2001
    • 965

    O piwie w CKM

    Przeglądałem ostatnio październikowy numer CKM'u. O ile samo pismo jest beznadziejne, to muszę przyznać, ze w pewnym momencie mile mnie zaskoczyło. Otóż w artykule Kufel Lidera polecają piwa odznaczone medalami. I nie byłoby w tym nic dziwnego, bo większość na liście to koncernowe badziewia, ale znalazły się tam rónież m.in. takie piwa jak Bierhalle pszeniczne (wyróżnione na Spotkaniu browarników w Kielcach), GAB Stout (najlepsze piwo ciemne górnej fermentacji plebiscytu Browar.biz) oraz Żywe (najlepsze jasne mocne w plebiscycie Browar.biz).
    Miło, że Browar.biz staje się forum opiniotwórczym.
    pułaś
    ---------------------------------
    "(...)W kącikach flechtów wieczór już
    Lśni jak porzeczka krwawa
    Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
    I między bajki wkładam"
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    Co miesiąc w tym piśmie przedstawiają alkohole. Piwa też, w jednym z numerów były tylko piwa niszowe.

    O piwowarstwie domowym też pisali i o browar.biz tyż.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2291

      #3
      Wycinek z lipcowego numeru CKM- http://www.browar-konstancin.pl/super_mietek.pdf
      Artykuł sponsorowany?

      Comment

      • dreads
        Basowy
        • 09-2009
        • 520

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
        Wycinek z lipcowego numeru CKM- http://www.browar-konstancin.pl/super_mietek.pdf
        Artykuł sponsorowany?
        Trochę tak to wygląda Zastanawiam się jeszcze nad tą zależnością między ilością alfa-kwasów w chmielu a goryczką i aromatem. Wydawało mi się, że o tym decyduje raczej czas gotowania brzeczki z daną porcją chmielu.
        W sposób w jaki przedstawiono produkcję nie wnikam, mnie się nie podoba ten cały "Mietek".

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          I czas i zawartość a/k.
          Myślałem, że Paweł już tam nie pracuje. Pawle, skąd te kwachy?

          Brzęczka wiecznie żywa
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • dreads
            Basowy
            • 09-2009
            • 520

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
            I czas i zawartość a/k.
            Nie no, jasne. Zabrzmiało to po prostu tak, jakby wrzucenie do kotła np. Lubelskiego dawało tylko aromat, a Marynki tylko goryczkę. A kto im zabroni zrobić na odwrót i dać dużo Lubelskiego na początku dla goryczki, a Marynki tylko na aromat? oczywiście pomijam aspekt ekonomiczny w tym miejscu.

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #7
              Nie no 4 grosze za litr piwa w koncernie i 2zł w Konstancinie, to jest lekka przesada. To jeszcze ciekawe, co wlicza do tych 2 groszy na butelkę.
              blog.kopyra.com

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎