Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Kormoran

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #61
    Przydałaby się informacja czy w danym lokalu piwo jest beczkowe czy tylko butelkowe. Wrzucanie do jednego wora lokali tylko z butelkami mija się z celem. Od butelek są sklepy
    Last edited by Pendragon; 15-07-2011, 17:37.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • emes
      Nadszyszkownik Chmielowy
      • 08-2003
      • 4275

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
      ...Z całym szacunkiem do Waszej pracy, nie oczekujemy że będziecie znać odpowiedzi na wszystkie nasze pytania będąc ludźmi od komunikacji w internecie. Formuła facebooka tu się nie sprawdzi bo nie po to powstał ten wątek, żebyśmy się tu nawzajem adorowali. Dla mnie też odpowiedź nt. drożdży górnej fermentacji wydaje się być oderwana od rzeczywistości i jeśli jest faktycznie uzasadniona to wolałbym aby wyjaśnił mi to ktoś kompetentny.
      Czy mógłbyś się wypowiadać tylko w swoim umieniu, a nie za innych ? Poza tym, ten "pstryczek" w stronę piszącego tu przedstawiciela z Browaru Kormoran, w sprawie kompetencji, to też kompromitacja, albo nieporozumienie, bo się okazało, że chodzi o mutację drożdży górnej fermentacji z drożdżami z dolnej fermentacji , a nie mutację tylko samych drożdży górnej fermentacji.

      Comment

      • kony
        breweriarz
        • 08-2005
        • 1701

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
        Czy mógłbyś się wypowiadać tylko w swoim umieniu, a nie za innych ?
        Spróbuję
        Co do mutacji, ja zrozumiałem, że chodzi o mutację używanego szczepu.

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10737

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika a1410 Wyświetlenie odpowiedzi
          Myślę, że te obawy nie są zupełnie bezzasadna, gdyż drożdżom górnej fermentacji rzeczywiście nic nie będzie, problem może jednak dotknąć te z dolnej, a chyba na takich pracuje Kormoran...
          Dlaczego chyba ?
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • Mason
            Senior
            • 02-2010
            • 3280

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BrowarKormoran Wyświetlenie odpowiedzi
            Skąd nasze obawy? Otóż znane są nam konkretne przypadki gdzie takie mutacje drożdży dolnej i górnej fermentacji zatrzymały produkcję piwa i spowodowały niemałe straty. Z oczywistych względów nie możemy wskazać, które z browarów miały takie problemy.
            Jak to się dzieje? Sama mutacja zachodzi w powietrzu kiedy to drożdże unoszone są razem z dwutlenkiem węgla. Dlatego też problem potęgowany jest przy warzeniu w otwartych kadziach i na małej przestrzeni. Browary, które stosują drożdże dolnej i górnej fermentacji przystosowane są do bardzo restrykcyjnych procedur. Na terenie naszego browaru wprowadzenie takich procedur było by bardzo trudne, przede wszystkim z powodu wielkości naszego budynku. Jednocześnie nie twierdzimy, że jest to regułą i na pewno wydarzy, jednak wolimy dmuchać na zimne.
            Dziękuję za odpowiedź. Niestety to dodatkowo rozbudziło moją ciekawość . Czy posiadacie może jakieś publikacje opisujące ten problem? W jaki dokładnie sposób zachodzi taka mutacja
            JEDNO PIVKO NEVADI!

            Comment

            • kony
              breweriarz
              • 08-2005
              • 1701

              #66
              Czy w Kormoranie fermentuje się w otwartych kadziach ?

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #67
                Co do wykazu sklepów i lokali serwujących Wasze piwo to w Bydgoszczy brakuje następujących pozycji:

                Bydgoszcz, Marii Konopnickiej 25 b, Monopolowy 24h Pod Żubrem
                Bydgoszcz, Skłodowskiej-Curie 26, E.Leclerc
                Sieci sklepów delikatesy francuskie, kilka punktów w róznych częściach miasta, mają 3-6 róznych piw z Olsztyna
                Sieć sklepów Piotr i Paweł (3 sklepy, w każdym przynajmniej 5 piw Kormorana)

                Co do istniejących wpisów to Darpex na Zamoyskiego nie istnieje, obecnie mieści się tam chyba fryzjer a Browar Pub na Długiej ma kilka Waszych piw ale tylko z butelki.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #68
                  Nigdy nie mogłem tego zrozumieć, czemu w browarach restauracyjnych zagrożenie zmutowania drożdży nie istnieje? A przecież prawie wszędzie robią piwo pszeniczne obok lagera.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nigdy nie mogłem tego zrozumieć, czemu w browarach restauracyjnych zagrożenie zmutowania drożdży nie istnieje? A przecież prawie wszędzie robią piwo pszeniczne obok lagera.
                    Czy nie istnieje to bym nie powiedział. Ostatnie dwie moje wizyty w browarach restauracyjnych (Majer i Kowal) i w obu wypadkach Jasne było fenolowe.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #70
                      Miałem na myśli to, że w restauracyjnych tak ochoczo używa się obydwu rodzajów drożdży, tak jakby akurat tam zagrożenia nie było, lub było bagatelizowane. Czemu duże browary podchodzą do tego bardziej ostrożnie? Ze względu na dużo większe straty w razie czego?

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • fidoangel
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 3489

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nigdy nie mogłem tego zrozumieć, czemu w browarach restauracyjnych zagrożenie zmutowania drożdży nie istnieje? A przecież prawie wszędzie robią piwo pszeniczne obok lagera.
                        No to przypomnij sobie smak wielu piw z browarów restauracyjnych a zrozumiesz co to mutacja drożdży. Ja mam wrażenie, że większość piw, które piłem w restauracyjnych były na "mutantach" fermentowane.

                        Ps. Zaraz nas "wysprzątają" z tego wątku
                        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                        Comment

                        • lynx_lynx
                          Senior
                          • 03-2011
                          • 119

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                          Miałem na myśli to, że w restauracyjnych tak ochoczo używa się obydwu rodzajów drożdży, tak jakby akurat tam zagrożenia nie było, lub było bagatelizowane. Czemu duże browary podchodzą do tego bardziej ostrożnie? Ze względu na dużo większe straty w razie czego?
                          Chodzi o to że Kormoran używa otwartych kadzi fermentacyjnych, drożdże moga unośic się z co2 w powietrze, a w większości browarów resteracyjnych stoja zamknięte unitanki.

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10836

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lynx_lynx Wyświetlenie odpowiedzi
                            Chodzi o to że Kormoran używa otwartych kadzi fermentacyjnych, (...).
                            Że co, proszę? Od kiedy?
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • lynx_lynx
                              Senior
                              • 03-2011
                              • 119

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                              Że co, proszę? Od kiedy?
                              Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi przedstawiciela browaru, kilka postów wcześniej...

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                                Miałem na myśli to, że w restauracyjnych tak ochoczo używa się obydwu rodzajów drożdży, tak jakby akurat tam zagrożenia nie było, lub było bagatelizowane. Czemu duże browary podchodzą do tego bardziej ostrożnie? Ze względu na dużo większe straty w razie czego?
                                Wszystko się da. W browarach restauracyjnych ekonomicznie uzasadnione jest np. stosowanie co warkę, lub co dwie świeżych drożdży. W takim Kormoranie to raczej nie przejdzie. Z tego co pamiętam Amber też się tego (drugiego szczepu) mocno boi. Z kolei przypadek Corneliusa może świadczyć o tym, że nie są to obawy bezpodstawne (Ale Ale). Jak widać jednak po wielu zagranicznych browarach - da się.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎